Britney Spears nie odzyskała wolności
@ParisaMichelle / Splash News/EAST NEWS
Newsy

Sąd odrzucił wniosek Britney Spears! Zostanie pod kuratelą ojca

Britney Spears po kilkunastu latach przerwała milczenie i walczy o odzyskanie wolności. Sąd jednak odrzucił wniosek o zdjęcie z niej kurateli ojca. Dlaczego?

23 czerwca oczy całego świata zwróciły się na Britney Spears. Ikona muzyki pop w końcu przerwała milczenie i postanowiła zawalczyć o własne życie. Jak się okazało, przez ostatnie 13 lat gwiazda była pod kuratelą ojca , który nie tylko zarządzał jej finansami i majątkiem, ale nie tylko.

Chcę móc wyjść za mąż za mojego chłopaka i mieć dziecko, ale powiedziano mi, że nie mogę tego zrobić. Mam wewnątrzmaciczną wkładkę, która uniemożliwia mi urodzenie dziecka. Chcę iść do lekarza i ją wyjąć, żebym mieć dziecko, ale oni mi nie pozwalają. Czuję się zastraszana i samotna - mówiła Britney. 

Piosenkarka oskarżyła ojca o nadużycia, a jej fani wyszli na ulice z transparentami. Sprawa Britney Spears poruszyła cały świat, jednak jak donosi Daily Mail, decyzja sądu okazała się ogromnym zaskoczeniem. Dlaczego Britney nie odzyskała wolności, a jej życiem wciąż może kierować ojciec?

Zobacz także: Britney Spears przerywa milczenie! Gwiazda muzyki pop po raz pierwszy od dawna pisze do fanów

Włosy Biebera, guma do żucia Britney Spears - RANKING najdziwniejszych gwiazdorskich aukcji! WIDEO

Szokująca decyzja sądu w sprawie Britney Spears 

W 2008 roku Jamie Spears, po głośnym załamaniu swojej córki, złożył do sądu wniosek o przejęcie kontroli nad Britney i jej majątkiem. Co ciekawe, wielu ekspertów twierdzi, że takie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj wobec seniorów cierpiących na demencję, alzheimera, osób niepełnosprawnych intelektualnie lub chorych psychicznie, jednak właśnie od tamtej pory życie Britney leżało w rękach jej ojca. Patrząc na wydającą kolejne płyty i tryskającą energią podczas tras koncertowych gwiazdę, przez długi czas nikt nie podejrzewał, co w rzeczywistości może przeżywać.

Kiedy Britney w końcu zdecydowała się wyznać dramatyczną prawdę, wszyscy liczyli, że koszmar piosenkarki wreszcie dobiegnie końca. Choć jej ojciec - Jamie Spears - odnosząc się do słów gwiazdy stwierdził, że bardzo tęskni za córką i bardzo się o nią martwi, fani i prasa podważali szczerość jego słów, a wyznanie siostry Britney Spears tylko umocniło ich w tym przekonaniu. Dziś jedynie wyrok sądu o zdjęcie kurateli może sprawić, że piosenkarka odzyska upragnioną wolność. Jak donosi Daily Mail,  w środę 30 czerwca podpisano nowe orzeczenie, którego treść dla wielu może być szokująca.

Protest przed sądem w Los Angeles w sprawie uwolnienia Britney Spears spod kurateli jej ojca
East News

Sędzia Brenda Penny, przewodnicząca w sprawie Britney Spears przed Sądem Najwyższym w Los Angeles, podpisała orzeczenie, które nadal daje ojcu piosenkarki kontrolę nad jej życiem. Szczegóły dotyczące podjęcia takiej decyzji póki co nie zostały udostępnione do opinii publicznej, wielu jednak oczekuje, że prawnik Britney Spears złoży nowy wniosek o jej uwolnienie.

Wiadomo również, że w wtorek 29 czerwca ojciec Britney Spears złożył do sądu petycję, o dochodzenie w sprawie "prawdziwości zarzutów i roszczeń", które wysunęła jego córka, a którym Jamie Spears stanowczo zaprzecza.

Britney Spears zbliżenie
Instagram

Cały świat czeka na wyjaśnienie i zakończenie sprawy Britney Spears. Ikona popu, której zawrotną karierę rozpoczął hitowi „…Baby One More Time” z 1999 roku, postanowiła przerwać milczenie i oskarżyła swojego ojca o zniewolenie. 

Britney Spears w turkusowej bluzce
East News

Britney Spears sesja zdjęciowa
East News
Newsy
Britney Spears ponownie będzie wolna?! Jej ojciec skapitulował 
Ojciec Britney Spears postanowił zrzec się wszelkich praw do własnej córki, w tym jej majątku. Czy artystka w końcu będzie mogła cieszyć się z upragnionej wolności? Sprawdź koniecznie

Jak informują światowe media, w tym "The Guardian", Jamie Spears - ojciec Britney Spears, po 13 latach podjął decyzję o rezygnacji z kurateli jaką sprawował nad własną córką. Postanowienie jest o tyle zaskakujące, że nic do tej pory nie zapowiadało, aby mężczyzna miał ustąpić władzy i dostępu do wielomilionowego majątku artystki. Zwłaszcza, że Britney Spears od wielu miesięcy walczy o pozbawienie ojca wszelkich praw do decydowania o swoim życiu. Zobacz także:  Sąd odrzucił wniosek Britney Spears! Zostanie pod kuratelą ojca Ojciec Britney Spears rezygnuje z kurateli nad córką.  W 2008 roku Jamie Spears za pomocą adwokata uzyskał kontrolę nad wszystkimi aspektami życia swojej córki Britney, w tym - nad szacowanym na 60 mln dolarów majątkiem. Piosenkarka zmagała się wtedy z licznymi uzależnieniami i chorobą psychiczną. Od 13 lat Britney Spears nie może się cieszyć własnym życiem. W tym czasie wydawała kolejne albumy, występowała w Las Vegas, była jurorką show "X Factor" i pomimo tylu aktywności zawodowych nie miała kontroli nad finansami żadnego z tych projektów.  Fani gwiazdy kwestionują legalność narzuconej jej kurateli, która w drastyczny sposób ją ubezwłasnowolnia. Z tego powodu stworzyli ruch społeczny pod hasłem #FreeBritney. I gdy dzieje się coś niepokojącego fani od razu reagują. Tak było np. w momencie uwięzienia ich idolki w szpitalu psychiatrycznym.  Britney Spears od wielu miesięcy zabiega o uwolnienie jej spod kurateli ojca. Pozbawienie jej wolności i swobody tworzenia wpływa destrukcyjnie na jej psychikę. W rozmowie z sędzią wyznała, że jest bardzo nieszczęśliwa, nie może spać i płacze każdego dnia.  Teraz sytuacja może się diametralnie zmienić, gdyż Jamie Spears, ojciec a zarazem prawny opiekun...

Britney Spears na Instagramie
Instagram/britneyspears
Newsy
40-letnia Britney Spears w końcu będzie wolna? Jej ojciec zrezygnował z kurateli 
Ojciec Britney Spears złożył wniosek do sądu o zrzeszenie się kurateli nad córką. Co zmusiło go do tej decyzji? Zobaczcie jego uzasadnienie.

Britney Spears od lat walczyła o uwolnienie się spod kurateli ojca, ale bezskutecznie. Jamie Spears uzyskał pełną kontrolę nad córką w 2008 roku, kiedy zaczęła zmagać się z problemami psychicznymi, straciła opiekę nad swoimi dziećmi, a paparazzi nie dawali jej spokoju. Wygląda na to, że po latach batalii sądowych, Jamie Spears w końcu odpuścił! Skąd ta zmiana decyzji? Zobacz także :  Doda chciałaby pomóc Britney Spears! "Gdybym tam mieszkała..." Britney Spears uwolni się spod kurateli ojca? Britney Spears w czerwcu po raz pierwszy zeznawała przed sądem w Los Angeles. Jej słowa poruszyły świat! Wyznała, że ojciec nie pozwalał jej zajść w ciążę i musiała przyjmować środki antykoncepcyjne. Twierdziła też, że Jamie Spears zmuszał ją do pracy nawet z 40-stopniową gorączką. Zeznania wokalistki poparła jej mama, Lynne Spears i tymczasowa kuratorka, Jodi Montgomery. Zobacz także :  Siostra Britney Spears przerywa milczenie! "Nie jestem jak moja rodzina". Co mówi o Britney? Britney Spears, która w grudniu tego roku skończy 40 lat, w końcu dopięła swego. Jamie Spears, który przez 13 lat kontrolował życie i pieniądze Britney, we wtorek (7 sierpnia) złożył dokumenty sądowe, by zakończyć sądową opiekę nad córką. Stacja CNN dotarła do dokumentów złożonych w sądzie w Los Angeles, w których Jamie Spears uzasadnia swoją decyzję: Ostatnie wydarzenia związane z kuratelą zmuszają do rozważenia, czy okoliczności zmieniły się na tyle, że podstawy do jej istnienia mogą już nie istnieć (...). Pan Spears wielokrotnie powtarzał, że chce tylko tego, co najlepsze dla swojej córki. Jeśli pani Spears chce zakończyć konserwatorium i wierzy, że poradzi sobie z własnym życiem, pan Spears uważa, że...

Britney Spears płacze we fragmencie filmu dokumentalnego
East NewsMTV/Splash News/
Newsy
Dramatyczne słowa Britney Spears. Gwiazda chce się wyrwać spod opieki ojca: "Płaczę każdego dnia"
Czy Britney Spears po kilkunastu latach odzyska wreszcie kontrolę nad swoim życiem? Właśnie zwróciła się o zdjęcie z niej kurateli ojca do sądu w Los Angeles.

Dzięki fanom Britney Spears znalazła siłę, by pójść na wojnę z własnym ojcem, bez którego zgody nie mogła nic zrobić. W środę zwróciła się do sądu w Los Angeles o zdjęcie z niej nadzoru, którym została objęta już niemal 13 lat temu!  Gwiazda złożyła przed sądem 20-minutowe, przeczytane z kartki zeznanie przez telefon. Z ujawnionych fragmentów wynika, że czuje się zastraszana, ignorowana, samotna i pozbawiona prywatności. Choć - jak wyznała - chce mieć kolejne dziecko, miała być zmuszana do zażywania środków antykoncepcyjnych.  Jak wyznała, wcześniej oszukiwała świat mówiąc, że pod kuratelą ojca czuje się ok i jest szczęśliwa. Robiła to, bo była w szoku. Ale prawda jest, jej zdaniem, inna. Nie jestem szczęśliwa. Nie mogę spać. Jestem wściekła do szaleństwa i przygnębiona. Płaczę każdego dnia. Dlatego w swoim wystąpieniu do sędzi prosi o zdjęcie sądowego nadzoru, który sprawuje nad nią ojciec. Nie tylko nad nią, ale i nad jej majątkiem. Chcę się poczuć usłyszana. Chcę zmian, chcę iść do przodu. Zasługuję na zmiany - mówi do sędzi. - Mam dosyć. Wszystko czego chcę, to odzyskać swoje pieniądze, i żeby to wszystko się skończyło. Żeby mój chłopak zabrał mnie do swojego auta i żebyśmy odjechali - słychać w oświadczeniu.  Z fragmentu wynika, że chciałaby też pozwać swoją rodzinę, by przed sądem powiedzieli prawdę. I też chciałabym też móc podzielić się moją historią ze światem, o tym co mi zrobili, by nie była to dłużej tajemnica, na której oni wszyscy korzystają. Chciałabym być usłyszana - mówi. Zobacz także:   Britney Spears przerywa milczenie! Gwiazda muzyki pop po raz pierwszy od dawna pisze do fanów Gwiazdy murem za Britney Spears O uwolnienie...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik