Britney Spears płacze we fragmencie filmu dokumentalnego
East NewsMTV/Splash News/
Newsy

Dramatyczne słowa Britney Spears. Gwiazda chce się wyrwać spod opieki ojca: "Płaczę każdego dnia"

Czy Britney Spears po kilkunastu latach odzyska wreszcie kontrolę nad swoim życiem? Właśnie zwróciła się o zdjęcie z niej kurateli ojca do sądu w Los Angeles.

Dzięki fanom Britney Spears znalazła siłę, by pójść na wojnę z własnym ojcem, bez którego zgody nie mogła nic zrobić. W środę zwróciła się do sądu w Los Angeles o zdjęcie z niej nadzoru, którym została objęta już niemal 13 lat temu! 

Gwiazda złożyła przed sądem 20-minutowe, przeczytane z kartki zeznanie przez telefon. Z ujawnionych fragmentów wynika, że czuje się zastraszana, ignorowana, samotna i pozbawiona prywatności. Choć - jak wyznała - chce mieć kolejne dziecko, miała być zmuszana do zażywania środków antykoncepcyjnych. 

Jak wyznała, wcześniej oszukiwała świat mówiąc, że pod kuratelą ojca czuje się ok i jest szczęśliwa. Robiła to, bo była w szoku. Ale prawda jest, jej zdaniem, inna.

Nie jestem szczęśliwa. Nie mogę spać. Jestem wściekła do szaleństwa i przygnębiona. Płaczę każdego dnia.

Dlatego w swoim wystąpieniu do sędzi prosi o zdjęcie sądowego nadzoru, który sprawuje nad nią ojciec. Nie tylko nad nią, ale i nad jej majątkiem.

Chcę się poczuć usłyszana. Chcę zmian, chcę iść do przodu. Zasługuję na zmiany - mówi do sędzi. - Mam dosyć. Wszystko czego chcę, to odzyskać swoje pieniądze, i żeby to wszystko się skończyło. Żeby mój chłopak zabrał mnie do swojego auta i żebyśmy odjechali - słychać w oświadczeniu. 

Z fragmentu wynika, że chciałaby też pozwać swoją rodzinę, by przed sądem powiedzieli prawdę.

I też chciałabym też móc podzielić się moją historią ze światem, o tym co mi zrobili, by nie była to dłużej tajemnica, na której oni wszyscy korzystają. Chciałabym być usłyszana - mówi.

Zobacz także: Britney Spears przerywa milczenie! Gwiazda muzyki pop po raz pierwszy od dawna pisze do fanów

Doda szczerze o nagich zdjęciach Britney Spears. "To są takie traumy..."

Gwiazdy murem za Britney Spears

O uwolnienie gwiazdy spod kurateli ojca od dawna walczą fani, a także koledzy z branży.

„Czy ktokolwiek, kto zarabia na tym, że jest chora, chciałby, żeby wyzdrowiała?”, pytała na Twitterze Cher poruszona sytuacją Britney. 

O pomoc Księżniczce Popu apelują też m.in.: Sharon Stone, Sarah Jessica Parker, Courtney Love, Miley Cyrus, Paris Hilton oraz tysiące internautów z całego świata.

Choć o tym, że Britney próbuje uwolnić się spod władzy swojego ojca, Jamiego Spearsa, jej fani przekonywali od miesięcy, dopiero kiedy gwiazda zagroziła, że przestanie występować, a wszystkim zainteresowali się dziennikarze „New York Timesa”, sprawę potraktowano poważnie. Ich wyemitowany w internecie na początku lutego film dokumentalny „Framing Britney Spears” (z ang. „Wrabianie Britney Spears”) rzuca nowe światło na kwestię prawnej kurateli Jamiego nad Britney. Sąd przyznał mu ją w 2008 roku, po załamaniu nerwowym gwiazdy, ale czy teraz, po 13 latach – pytają autorzy dokumentu – nie przyszła już pora, by Britney zaczęła żyć swoim życiem? Jak to możliwe, że podobno będąc w stanie, w którym nie może samodzielnie funkcjonować, piosenkarka potrafiła nagrać cztery płyty, pojechać w trzy trasy koncertowe, oceniać uczestników „X Factora” i zarobić miliony dolarów?

Britney Spears zbliżenie
Instagram

Britney we władzy ojca

O tym, co Britney je, a także co może powiedzieć, czy wolno jej wyjść z domu, używać telefonu, prowadzić samochód, głosować, a nawet zajść w ciążę czy wziąć ślub, decyduje za nią ktoś inny, do tej pory był to jej ojciec. On także zarządzał szacowanym na 60 mln dolarów majątkiem córki oraz co tydzień wydzielał jej 1,5 tys. dolarów kieszonkowego. Z tych pieniędzy gwiazda musi się rozliczać – każdy jej wydatek musi być zapisany w raportach dla sądu. Prawny opiekun może także zamknąć Spears w szpitalu psychicznym bez jej zgody.

Wszystkie te zakazy i nakazy wynikają z tego, że wobec Britney zastosowano procedurę ubezwłasnowolnienia. Ustanawia ją sąd i ma ona chronić osoby, które nie mogą decydować o sobie w racjonalny sposób, a ich stan nie pozwala na inną, mniej drastyczną formę pomocy.

Tyle w teorii. W praktyce, na co zwracają uwagę prawnicy w „Framing Britney…”, taką kuratelę zwykle traktuje się jako rozwiązanie ostateczne i stosuje się wobec seniorów cierpiących na demencję lub alzheimera, osób niepełnosprawnych intelektualnie albo chorych psychicznie. A Britney ma 39 lat i według wielu osób wcale nie sprawia wrażenia wymagającej aż takiej pieczy. Co więcej, z filmu wynika, że nie wiadomo nawet, na jakiej podstawie taki wyrok wydano. Tylko sąd i rodzina gwiazdy widzieli dokumenty ze szpitala psychiatrycznego, w którym leczono Spears, ale dostępu do nich odmówiono prawnikowi, którego o pomoc poprosiła sama Britney…

Britney Spears w turkusowej bluzce
East News

To był trudny czas Britney Spears

Wniosek do sądu o przejęcie kontroli nad Britney i jej majątkiem złożył w 2008 roku jej ojciec Jamie. Spears miała za sobą trudny czas – tak bardzo, że internauci pamiętają o tym do tej pory i kiedy świat opanowała pandemia koronawirusa, sieć zalała fala memów o treści: „Jeśli Britney Spears przetrwała 2007 rok, ty przeżyjesz 2020”.

Wtedy, po trzech latach małżeństwa rozwiodła się z Kevinem Federline’em, któremu sąd przyznał wyłączną opiekę nad ich dwoma synami: 2,5-letnim Seanem Prestonem i 1,5-rocznym Jaydenem Jamesem. To z tamtego okresu pochodzą zdjęcia, jak Britney śledzona przez fotoreporterów zgoliła głowę na łyso w przypadkowym salonie fryzjerskim, a także jak straciła cierpliwość i zaatakowała parasolką samochód paparazzich. W końcu, po tym jak zabarykadowała się z dziećmi w łazience i nie chciała wyjść, trafiła do szpitala psychiatrycznego. 

Już w 2007 roku piosenkarka mówiła, że nie chce, by jej ewentualnym kuratorem był jej ojciec – słyszymy w „Framing Britney…” od prawnika Adama Streisanda. Ta decyzja Spears nie powinna nikogo dziwić. Jamie w swoim życiu imał się różnych zajęć: był budowlańcem, kucharzem, próbował otworzyć siłownię, a w końcu ogłosił upadłość. Nie wydaje się, żeby były to kwalifikacje odpowiednie do zarządzania majątkiem córki, który wtedy wyceniano na 125 mln dolarów. Do tego gdy Britney dorastała, ojciec bardziej niż nią interesował się alkoholem i pieniędzmi, które miała kiedyś zarobić.

„Jedyna rzecz, którą od niego kiedykolwiek usłyszałam, to: »moja córka kiedyś będzie tak bogata, że kupi mi łódź«. To wszystko, co mogę o nim powiedzieć”, skwitowała gorzko Kim Kaiman z wytwórni Jive Records we wspomnianym już filmie.

Dzięki Britney ojciec mógł już kupić niejedną łódź – to wokalistka opłaca pensje Jamiego i prawników, a cała kuratela kosztuje ją ok. 1 mln dolarów rocznie!

Warto jednak pamiętać, że kiedy w 2007 roku piosenkarka ewidentnie potrzebowała pomocy, dostała ją od Jamiego Spearsa.

„Gdyby tego nie zrobił, mogłoby być inaczej. Nie sądzę, żeby nadal była z nami dzisiaj”, wyznał w rozmowie z Mirror.co.uk Robert Baker, który przez wiele lat współpracował z wokalistką.

Przez ostatnie lata wyglądało nawet na to, że ten układ rzeczywiście działa – Britney koncertowała i sprawiała wrażenie szczęśliwej. Co się więc stało, że w zeszłym roku piosenkarka przez prawnika Samuela Inghama przekazała, że tak długo jak jej ojciec będzie kuratorem, ona nie będzie występować?

Internauci: Britney, możesz na nas liczyć

„Jeśli potrzebujesz pomocy, następnym razem załóż coś żółtego”, pisali internauci do Britney Spears, a dzień później na jej Instagramie pojawiał się filmik, na którym gwiazda ma ulubioną koszulkę właśnie w tym kolorze. Przypadek? Bo właśnie taką odpowiedź słyszeli fani Spears, kiedy zaczęli głośno mówić o tym, że artystka wysyła im zakodowane sygnały o tym, że w jej życiu nie dzieje się dobrze. Ale czy gdyby był to zwykły zbieg okoliczności, sytuacja miałaby prawo się powtórzyć? By przekonać sceptyków, internauci kolejnym razem poprosili o niebieską bluzkę, a Britney wrzuciła właśnie takie zdjęcie. Z czasem rzekomo zaszyfrowane wiadomości stawały się jednak coraz bardziej absurdalne, np. przechadzająca się w filmiku dziewięć razy artystka miała w ten sposób nadawać sygnał s.o.s., a osoby, które na początku przyznawały, że Spears może potrzebować pomocy, nieraz przestawały angażować się w sprawę z obawy przed ośmieszeniem się. Doszło nawet do tego, że w 2017 roku Tess Baker i Barbara Gray zaczęły nagrywać komediowy podcast „Britney’s Gram”, w którym analizowały instagramowe wpisy Spears. Audycja straciła żartobliwy charakter, kiedy prowadzące otrzymały donos od mężczyzny, który, jak twierdził, pracował w kancelarii zajmującej się sprawą piosenkarki. Mówił on, że Britney przestała brać leki, a Jamie, tak jak jej groził, najpierw odwołał trasę koncertową „Domination”, nad którą właśnie pracowali, a później wbrew woli córki zamknął ją w szpitalu psychiatrycznym. Fani Spears nie mogli tego tak zostawić – z dotąd internetowym hasłem #FreeBritney (z ang. uwolnijcie Britney) wyszli na ulice i żądają sprawiedliwości dla swojej idolki.

Sama Britney o swojej sytuacji wypowiedziała się tylko raz, w filmie dokumentalnym „Taka jestem. Britney Spears” z 2008 roku.

„Nawet jak idziesz do więzienia, wiesz, że po jakimś czasie stamtąd wyjdziesz. Teraz nie czuję żadnej ekscytacji, brak mi pasji. To jest po prostu smutne”, mówiła wtedy z płaczem.

Po emisji „Framing Britney…”, do gwiazdy zewsząd zaczęły płynąć słowa wsparcia. Niespodziewanie, po niemal – uwaga! – 19 latach od rozstania, piosenkarka doczekała się też przeprosin od swojego byłego chłopaka, Justina Timberlake’a.

Wsparcie pojawiło się i teraz, gdy znów postanowiła iść do sądu. Przed budynkiem w Los Angeles demonstrowali jej fani z hasłem "uwolnić Britney".

Protest przed sądem w Los Angeles w sprawie uwolnienia Britney Spears spod kurateli jej ojca
East News

Światową sławę przyniósł Britney Spears hit „…Baby One More Time” z 1999 roku. Jej debiutancka płyta sprzedała się w 31 mln egzemplarzy i 15 razy pokryła się platyną. W 2004 roku majątek gwiazdy szacowano na 500 mln dolarów. 

Idealny makijaż niczym gwiazda stworzysz z kosmetykami z Minti Shop. Kod rabatowy znacząco obniży ich cenę!

Britney Spears
ONS

Britney Spears sesja zdjęciowa
East News
Newsy
Britney Spears ponownie będzie wolna?! Jej ojciec skapitulował 
Ojciec Britney Spears postanowił zrzec się wszelkich praw do własnej córki, w tym jej majątku. Czy artystka w końcu będzie mogła cieszyć się z upragnionej wolności? Sprawdź koniecznie

Jak informują światowe media, w tym "The Guardian", Jamie Spears - ojciec Britney Spears, po 13 latach podjął decyzję o rezygnacji z kurateli jaką sprawował nad własną córką. Postanowienie jest o tyle zaskakujące, że nic do tej pory nie zapowiadało, aby mężczyzna miał ustąpić władzy i dostępu do wielomilionowego majątku artystki. Zwłaszcza, że Britney Spears od wielu miesięcy walczy o pozbawienie ojca wszelkich praw do decydowania o swoim życiu. Zobacz także:  Sąd odrzucił wniosek Britney Spears! Zostanie pod kuratelą ojca Ojciec Britney Spears rezygnuje z kurateli nad córką.  W 2008 roku Jamie Spears za pomocą adwokata uzyskał kontrolę nad wszystkimi aspektami życia swojej córki Britney, w tym - nad szacowanym na 60 mln dolarów majątkiem. Piosenkarka zmagała się wtedy z licznymi uzależnieniami i chorobą psychiczną. Od 13 lat Britney Spears nie może się cieszyć własnym życiem. W tym czasie wydawała kolejne albumy, występowała w Las Vegas, była jurorką show "X Factor" i pomimo tylu aktywności zawodowych nie miała kontroli nad finansami żadnego z tych projektów.  Fani gwiazdy kwestionują legalność narzuconej jej kurateli, która w drastyczny sposób ją ubezwłasnowolnia. Z tego powodu stworzyli ruch społeczny pod hasłem #FreeBritney. I gdy dzieje się coś niepokojącego fani od razu reagują. Tak było np. w momencie uwięzienia ich idolki w szpitalu psychiatrycznym.  Britney Spears od wielu miesięcy zabiega o uwolnienie jej spod kurateli ojca. Pozbawienie jej wolności i swobody tworzenia wpływa destrukcyjnie na jej psychikę. W rozmowie z sędzią wyznała, że jest bardzo nieszczęśliwa, nie może spać i płacze każdego dnia.  Teraz sytuacja może się diametralnie zmienić, gdyż Jamie Spears, ojciec a zarazem prawny opiekun...

Britney Spears nie odzyskała wolności
@ParisaMichelle / Splash News/EAST NEWS
Newsy
Sąd odrzucił wniosek Britney Spears! Zostanie pod kuratelą ojca
Britney Spears po kilkunastu latach przerwała milczenie i walczy o odzyskanie wolności. Sąd jednak odrzucił wniosek o zdjęcie z niej kurateli ojca. Dlaczego?

23 czerwca oczy całego świata zwróciły się na Britney Spears . Ikona muzyki pop w końcu przerwała milczenie i postanowiła zawalczyć o własne życie. Jak się okazało, przez ostatnie 13 lat gwiazda była pod kuratelą ojca , który nie tylko zarządzał jej finansami i majątkiem, ale nie tylko. Chcę móc wyjść za mąż za mojego chłopaka i mieć dziecko, ale powiedziano mi, że nie mogę tego zrobić. Mam wewnątrzmaciczną wkładkę, która uniemożliwia mi urodzenie dziecka. Chcę iść do lekarza i ją wyjąć, żebym mieć dziecko, ale oni mi nie pozwalają. Czuję się zastraszana i samotna - mówiła Britney.  Piosenkarka oskarżyła ojca o nadużycia, a jej fani wyszli na ulice z transparentami. Sprawa Britney Spears poruszyła cały świat, jednak jak donosi Daily Mail, decyzja sądu okazała się ogromnym zaskoczeniem. Dlaczego Britney nie odzyskała wolności, a jej życiem wciąż może kierować ojciec? Zobacz także:   Britney Spears przerywa milczenie! Gwiazda muzyki pop po raz pierwszy od dawna pisze do fanów Szokująca decyzja sądu w sprawie Britney Spears  W 2008 roku Jamie Spears, po głośnym załamaniu swojej córki, złożył do sądu wniosek o przejęcie kontroli nad Britney i jej majątkiem. Co ciekawe, wielu ekspertów twierdzi, że takie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj wobec seniorów cierpiących na demencję, alzheimera, osób niepełnosprawnych intelektualnie lub chorych psychicznie, jednak właśnie od tamtej pory życie Britney leżało w rękach jej ojca. Patrząc na wydającą kolejne płyty i tryskającą energią podczas tras koncertowych gwiazdę, przez długi czas nikt nie podejrzewał, co w rzeczywistości może przeżywać. Kiedy Britney w końcu zdecydowała się wyznać dramatyczną prawdę , wszyscy liczyli, że koszmar piosenkarki wreszcie dobiegnie końca. Choć jej...

Britney Spears na Instagramie
Instagram/britneyspears
Newsy
Britney Spears jest wolna! Po 13 latach została zwolniona z kurateli
Piosenkarka od 2008 roku była ubezwłasnowolniona. Dziś Britney Spear znowu może sama o sobie decydować! Jak komentuje to gwiazda?

Wielka radość w domu Britney Spears. Artystka po ponad dwóch latach walki osięgnęła sukces i pozbyła się nadzoru nad życiem prywatnym i zawodowym. To już koniec kurateli dla Britney Spears! Piosenkarka, która odzyskała wolność, nie ukrywa swojego szczęścia i publikuje w sieci wpis, w którym komentuje przełomową dla niej decyzję. Sprawdźcie, co napisała Britney Spears! Koniec kurateli Britney Spears Britney Spears została ubezwłasnowolniona w 2008 roku, wtedy też jej ojciec, Jamie Spears, uzyskał pełną kontrolę nad jej życiem. Jamie Spears sprawował kuratelę przez 13 lat, jednak już od ponad dwóch lat Britney walczyła w sądzie, żeby uwolnić się od ojca, który- jak mówiła- nie pozwalał jej zajść w ciążę i zmuszał ją do pracy nawet gdy miała wysoką gorączkę. W czerwcu Britney Spears zeznawała przed sądem,a jej słowa poruszyły cały świat. Kilka tygodni później Jamie Spears zrezygnował z sądowej opieki nad córką. Teraz okazuje się,że Britney Spears została całkowicie zwolniona z kurateli! Zobacz także:  Doda chciałaby pomóc Britney Spears! "Gdybym tam mieszkała..." Jak donoszą zagraniczne media sąd zdecydował, że po 13 latach Britney Spears znów będzie mogła sama decyzować o swoim życiu!  Z dniem dzisiejszym kuratela osoby i majątku Britney Jean Spears zostaje zakończona- ogłosiła sędzia Brenda Penny.  Zobacz także:   Siostra Britney Spears przerywa milczenie! "Nie jestem jak moja rodzina". Co mówi o Britney? Decyzję sądu skomentowała szczęśliwa i wolna Britney Spears. Zobaczcie, co napisała we wpisie opublikowanym na Twitterze: Dobry Boże, kocham moich fanów. Myślę, że będę płakać do końca dnia. Najlepszy dzień w życiu. Chwała Panu. Czy mogę dostać...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik