koronawirus
East News
Newsy

Szkoły znów zostaną zamknięte? Jest pomysł zawieszenia nauki na dwa tygodnie! Będą kolejne zmiany?

Zaskakująca propozycja zacznie obowiązywać?

Od soboty, 17 października, uczelnie wyższe i szkoły średnie w strefie żółtej mają działać w trybie hybrydowym. Z kolei w strefie czerwonej ma obowiązywać w tych placówkach nauka zdalna. Wyłączone z tych zasad są szkoły podstawowe oraz przedszkola, które mają działać jak dotąd, stacjonarnie. Decyzja budzi mnóstwo wątpliwości wśród nauczycieli, rodziców i ekspertów.

Sytuacja pandemiczna w Polsce robi się coraz poważniejsza, a liczba zakażeń jest ciągle bardzo wysoka. Pojawiają się więc pytania czy szkoły nadal powinny działać tradycyjnie? Pojawiły się nowe propozycje, a eksperci alarmują, by jak najszybciej przejść na zdalne nauczanie we wszystkich placówkach!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zawiesić naukę na dwa tygodnie?

Opozycja zarzuca rządowi, że polska szkoła nie został odpowiednio przygotowana na kolejną falę. Krzysztof Gawkowski z Lewicy uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby zawieszenie nauki na przynajmniej dwa tygodnie oraz ponowne wprowadzenie zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Ponadto szef sejmowego klubu Lewicy apeluje o powołanie edukacyjnego zespołu zarządzania kryzysowego, by lepiej zadbać o edukację dzieci w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa:

Czas na mocne, konkretne decyzje w sferze edukacyjnej. Czas pokazać, że polska edukacja nie jest traktowana po macoszemu, że wiemy, dokąd zmierzamy i czego chcemy. (..) Lewica uważa, że powinniśmy doprowadzić do sytuacji czasowego, przynajmniej dwutygodniowego zawieszenia nauczania we wszystkich szkołach" - powiedział Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Zobacz także: Szkoły powinny być zamknięte? Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o obecnej edukacji: "Czuję się jak na weselu, gdzie zarządzać wszystkim próbuje nietrzeźwy"

Eksperci chcą zamknięcia szkół!

Niedawno Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018 w wywiadzie dla radia Zet mówił wprost, że szkoły powinny pracować zdalnie. Teraz Prof. Marek Konopczyński, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN w TOK FM przekazał taki sam komunikat, mówiąc wprost, że podział nauki na stacjonarną i zdalną prowadzi do podziałów w jakości nauki. Poza tym uczniowie przedszkoli i podstawówek mają też swoje starsze rodzeństwo, widują się z rodziną, dlatego, by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinna być wprowadzona nauka zdalna:

Absolutnie wszystkie szkoły w Polsce - od podstawowej do średniej, bez względu na strefy - zamknąć.  Cała młodzież powinna przejść na system zdalny. Oczywiście można mówić wówczas o różnych problemach, jakości wiedzy, pewnym zagubieniu... Ale przynajmniej wszyscy będą mieli równe szanse, a teraz dzielimy młodych Polaków na lepszych i gorszych. Nie wolno robić takich eksperymentów na w miarę spójnym systemie oświaty, bo nie będzie on już systemem oświaty, ale zlepkiem przypadkowych działań - powiedział ekspert z Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk w Tok FM.

Sądzicie, że szkoły powinny zostać zamknięte? A może obecny podział na trzy typy edukacji jest dobrym rozwiązaniem?

Zobacz także: Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!

Szkoły - czy będą zamknięte?

Według nowych zasad uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli bez względu na strefę mają uczyć się stacjonarnie. 

koronawirus
East News

 

Zobacz także
Przerażające prognozy dotyczące ofiar koronawirusa w Polsce

Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński w maseczkach ochronnych

Alżbeta Lenska potwierdziła, że jej mąż, Rafał Cieszyński, też ma koronawirusa! Jakie ma objawy? 

 

Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy
Czy po Wielkanocy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej? Jest komentarz ministra: "W szkolach jest bezpiecznie"
Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół!

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie zdradził, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół! Minister edukacji i nauki w rozmowie z portalem Onet.pl zapewnił, że szkoły są bezpieczne, a 500 tysięcy, z 590 tysięcy pracowników oświaty zostało już zaszczepionych. Czy to oznacza, że po Wielkanocy wszyscy uczniowie zakończą naukę zdalną i wrócą do szkoły? Sprawdźcie, co powiedział szef MEN!  Po Wielkanocy powrót do szkół? Przez pandemię koronawirusa uczniowie już od wielu miesięcy muszą uczyć się zdalnie. 18 stycznia do szkoły wrócili jedynie najmłodsi (klasy 1-3), ale teraz również i oni musieli zakończyć nauczanie stacjonarne. W związku z nagłym wzrostem zakażeń władze zdecydowały, że nauka zdalna będzie obowiązywać wszystkie dzieci do 9 kwietnia. Co ciekawe, sam minister edukacji, w najnowszym wywiadzie zapewnia, że w szkołach jest bezpiecznie. Dlaczego więc uczniowie nie mogą teraz wrócić do nauczarnia stacjonarnego? Nie chodzi tylko o środowisko nauczycielskie, ale o tzw. ruch okołooświatowy i powstrzymanie trzeciej fali koronawirusa. W szkołach jest bezpiecznie. Nie ma tam szczególnie wiele ognisk zakaźnych i wysokiej transmisji wirusa  - Przemysław Czarnek mówił w onet.pl. - (...) chodzi o kwestię przemieszczania się i zwiększonych relacji między ludźmi. Ponad 1,2 mln dzieci wraz z opiekunami to kilka milionów osób w ruchu każdego dnia. Trzeba ten ruch powstrzymać na te trzy tygodnie, bo szpitale przestają być wydolne - dodał.  Czy w związku z tym, po Wielkanocy wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do bezpiecznych - jak zapewnia Przemysław Czarnek - szkół? Niestety, komentarz ministra edukacji i nauki nie brzmi zbyt optymistycznie... Chociaż pan Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego przyp....

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców 
Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców 

Nauka zdalna może obowiązywać nawet jeszcze przez kilka miesięcy. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, w rozmowie z "DGP" przyznał, że niestety w obecnej sytuacji nie można zakładać tylko wariantu optymistycznego. W tym momencie najważniejsze jest ograniczenie mobilności Polaków, a powrót do szkół oznaczałby znów wzmożone przemieszczanie się. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Całkowity lockdown coraz bliżej! Krok do narodowej kwarantanny. Nieoficjalne doniesienia! Szukasz podręczników, książek i pomocy do nauki zdalnej? Wejdź tutaj i odbierz kod rabatowy Livro , by zyskać atrakcyjną zniżkę na zakupy. Do kiedy potrwa nauka zdalna? Minister Edukacji zdradził nowe informacje Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Rząd zdecydował się na wprowadzenie już wielu obostrzeń, a podczas ostatniej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego dowiedzieliśmy się, że jesteśmy o krok przed narodową kwarantanną. Jak wiadomo szkoły już od kilku tygodni znów pracują w trybie zdalnym, ostatnio również najmłodsi uczniowie dołączyli do zdalnego nauczania.  Jak długo uczniowie nie będą chodzili do szkół? "Dziennik Gazeta Prawna" postanowił zapytać o to Ministra Edukacji, Przemysława Czarnka. W bardzo optymistycznej wersji dzieci, powinny wrócić do nauki stacjonarnej od grudnia. Jednak minister przyznał, że trzeba niestety myśleć również o pesymistycznym scenariuszu. Nauka zdalna może zatem z nami pozostać jeszcze przez kilka miesięcy.  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej. Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. Szkoły są i były w miarę bezpieczne, potwierdzonych ognisk było bardzo mało, ale funkcjonowanie stacjonarne placówek oznacza mobilność...

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik