Party Stories
koronawirus
East News
Newsy

Szkoły znów zostaną zamknięte? Jest pomysł zawieszenia nauki na dwa tygodnie! Będą kolejne zmiany?

Zaskakująca propozycja zacznie obowiązywać?

Od soboty, 17 października, uczelnie wyższe i szkoły średnie w strefie żółtej mają działać w trybie hybrydowym. Z kolei w strefie czerwonej ma obowiązywać w tych placówkach nauka zdalna. Wyłączone z tych zasad są szkoły podstawowe oraz przedszkola, które mają działać jak dotąd, stacjonarnie. Decyzja budzi mnóstwo wątpliwości wśród nauczycieli, rodziców i ekspertów.

Sytuacja pandemiczna w Polsce robi się coraz poważniejsza, a liczba zakażeń jest ciągle bardzo wysoka. Pojawiają się więc pytania czy szkoły nadal powinny działać tradycyjnie? Pojawiły się nowe propozycje, a eksperci alarmują, by jak najszybciej przejść na zdalne nauczanie we wszystkich placówkach!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zawiesić naukę na dwa tygodnie?

Opozycja zarzuca rządowi, że polska szkoła nie został odpowiednio przygotowana na kolejną falę. Krzysztof Gawkowski z Lewicy uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby zawieszenie nauki na przynajmniej dwa tygodnie oraz ponowne wprowadzenie zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Ponadto szef sejmowego klubu Lewicy apeluje o powołanie edukacyjnego zespołu zarządzania kryzysowego, by lepiej zadbać o edukację dzieci w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa:

Czas na mocne, konkretne decyzje w sferze edukacyjnej. Czas pokazać, że polska edukacja nie jest traktowana po macoszemu, że wiemy, dokąd zmierzamy i czego chcemy. (..) Lewica uważa, że powinniśmy doprowadzić do sytuacji czasowego, przynajmniej dwutygodniowego zawieszenia nauczania we wszystkich szkołach" - powiedział Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Zobacz także: Szkoły powinny być zamknięte? Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o obecnej edukacji: "Czuję się jak na weselu, gdzie zarządzać wszystkim próbuje nietrzeźwy"

Eksperci chcą zamknięcia szkół!

Niedawno Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018 w wywiadzie dla radia Zet mówił wprost, że szkoły powinny pracować zdalnie. Teraz Prof. Marek Konopczyński, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN w TOK FM przekazał taki sam komunikat, mówiąc wprost, że podział nauki na stacjonarną i zdalną prowadzi do podziałów w jakości nauki. Poza tym uczniowie przedszkoli i podstawówek mają też swoje starsze rodzeństwo, widują się z rodziną, dlatego, by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinna być wprowadzona nauka zdalna:

Absolutnie wszystkie szkoły w Polsce - od podstawowej do średniej, bez względu na strefy - zamknąć.  Cała młodzież powinna przejść na system zdalny. Oczywiście można mówić wówczas o różnych problemach, jakości wiedzy, pewnym zagubieniu... Ale przynajmniej wszyscy będą mieli równe szanse, a teraz dzielimy młodych Polaków na lepszych i gorszych. Nie wolno robić takich eksperymentów na w miarę spójnym systemie oświaty, bo nie będzie on już systemem oświaty, ale zlepkiem przypadkowych działań - powiedział ekspert z Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk w Tok FM.

Sądzicie, że szkoły powinny zostać zamknięte? A może obecny podział na trzy typy edukacji jest dobrym rozwiązaniem?

Zobacz także: Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!

Szkoły - czy będą zamknięte?

Według nowych zasad uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli bez względu na strefę mają uczyć się stacjonarnie. 

koronawirus
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem  uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wkrótce dołączą do swoich starszych kolegów i również będą uczuć się zdalnie? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w jednym z wywiadów odpowiedział na pytanie, czy władze rozważają teraz powrót wszystkich dzieci do nauczania zdalnego.  Co z najmłodszymi uczniami? W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń w ostatnich tygodniach władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy ograniczenia przemieszczania się dla seniorów powyżej 70. roku życia oraz dla młodzieży poniżej 16. roku życia. Od 24 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego - taka forma nauczania ma funkcjonować do 8 listopada. Stacjonarnie nadal uczą się dzieci z klas I-III klas podstawowych. Czy to się wkrótce zmieni? Czy najmłodsi uczniowie również będą korzystać z nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info.  Minister edukacji i nauki odpowiedział również, czy  nauczanie zdalne dla starszych uczniów, które jest...

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Nauka zdalna zostanie przedłużona o kilka miesięcy!? Ta decyzja to dramat dla wielu rodziców 

Nauka zdalna może obowiązywać nawet jeszcze przez kilka miesięcy. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, w rozmowie z "DGP" przyznał, że niestety w obecnej sytuacji nie można zakładać tylko wariantu optymistycznego. W tym momencie najważniejsze jest ograniczenie mobilności Polaków, a powrót do szkół oznaczałby znów wzmożone przemieszczanie się. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Całkowity lockdown coraz bliżej! Krok do narodowej kwarantanny. Nieoficjalne doniesienia! Szukasz podręczników, książek i pomocy do nauki zdalnej? Wejdź tutaj i odbierz kod rabatowy Livro , by zyskać atrakcyjną zniżkę na zakupy. Do kiedy potrwa nauka zdalna? Minister Edukacji zdradził nowe informacje Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Rząd zdecydował się na wprowadzenie już wielu obostrzeń, a podczas ostatniej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego dowiedzieliśmy się, że jesteśmy o krok przed narodową kwarantanną. Jak wiadomo szkoły już od kilku tygodni znów pracują w trybie zdalnym, ostatnio również najmłodsi uczniowie dołączyli do zdalnego nauczania.  Jak długo uczniowie nie będą chodzili do szkół? "Dziennik Gazeta Prawna" postanowił zapytać o to Ministra Edukacji, Przemysława Czarnka. W bardzo optymistycznej wersji dzieci, powinny wrócić do nauki stacjonarnej od grudnia. Jednak minister przyznał, że trzeba niestety myśleć również o pesymistycznym scenariuszu. Nauka zdalna może zatem z nami pozostać jeszcze przez kilka miesięcy.  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej. Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. Szkoły są i były w miarę bezpieczne, potwierdzonych ognisk było bardzo mało, ale funkcjonowanie stacjonarne placówek oznacza mobilność...

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner