Szkoły - czy będą zamknięte?

Szkoły powinny być zamknięte? Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o obecnej edukacji:  "Czuję się jak na weselu, gdzie zarządzać wszystkim próbuje nietrzeźwy"

Szkoły - czy będą zamknięte?

Wzrost zarażeń na koronawirusa sprawił, że cała Polska została objęta żółtą strefą i stopniowo są wprowadzane nowe obostrzenia. Nie dotyczą one jednak edukacji, co prawda ilość szkół pracujących w trybie hybrydowym stale się zwiększa, ale rząd nie podjął jeszcze decyzji o przejściu na tryb zdalny. Nie zgadza się z tym część środowiska nauczycielskiego. Przemysław Staroń, Nauczyciel roku 2018, w wywiadzie dla Radia Zet powiedział wprost, że szkoły powinny zostać zamknięte, mimo że Polska nie jest przygotowana na naukę zdalną:

Oczywiście, że Polska jest nieprzygotowana na naukę zdalną, ale kiedy mamy na szali zdrowie i życie i bardzo kiepski stan kształcenia, to nie mam wątpliwości co jest ważniejsze. Szkoły absolutnie powinny być zamknięte -  powiedział Przemysław Staroń w programie Gość Radia ZET.

Według pedagoga sytuacja kształcenia i tak jest na złym poziomie, dlatego powinniśmy zadbać przede wszystkim o zdrowie. Przemysław Staroń podkreśla też, że decyzje podejmowane przez rząd często wydają się zupełnie przypadkowe:

Ludzie, którzy kompletnie się nie znają ani na edukacji ani na zarządzaniu kryzysowym ani na biologii, wirusologii podejmują decyzje, które mam wrażenie, że są losowane w paczce po chipsach: A, dobra, no to teraz tak - dodał pedagog. 

Jakie rozwiązanie zdaniem Przemysława Staronia sprawdziłoby się w sytuacji epidemii?

Przemysław Staroń proponuje rozwiązanie, które zdaniem pedagoga sprawdziłoby się w obecnej sytuacji i dzięki niemu udałoby się uniknąć całkowitego zamykania szkół. Pedagog proponuje, aby starsze dzieci uczyły się zdalnie:

Można oddzielić osoby, które uczą się w szkole średniej czy późnych klasach podstawówki i powiedzieć, że te osoby mogą się uczyć zdalnie. Dzięki temu młodsze dzieci mogą zostać rozlokowane po budynkach szkół średnich  

Nauczyciel dodaje, że szkoła  "to jest jedna, wielka impreza masowa" i robi się naprawdę niebezpiecznie:

Czuję się trochę jak na jakimś weselu, gdzie jest człowiek absolutnie nietrzeźwy i próbuje zarządzić wszystkim. Ja się czuję wtedy bardzo niebezpiecznie - wyznał szczerze pedagog. 

Zgadzacie się z pedagogiem, że szkoły powinny zostać zamknięte? A może edukacja zdalna dla starszych klas to dobre rozwiązanie?

Zobacz także: Przerażające prognozy dotyczące pandemii koronawirusa! Będzie lawinowy przyrost zakażonych?!

 

 

Przemysław Staroń jest Nauczycielem Roku 2018.

Przemysław Staroń Nauczyciel Roku 2018
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48