Party Stories
Przerażające prognozy dotyczące ofiar koronawirusa w Polsce
East News
Newsy

Zatrważające prognozy dotyczące koronawirusa. Do lutego w Polsce umrze ponad 35 tysięcy osób?!

Niestety historia z wiosny tego roku zaczyna się powtarzać. Rząd ponownie wprowadza obostrzenia, które mają ograniczyć przyrost wciąż rekordowej liczby zakażonych. Wczoraj, 15 października, koronawirusa wykryto aż u 8099 osób z czego aż 91 to ofiary śmiertelne. Łącznie w Polsce na koronawirusa zmarło aż 3308 osób. Amerykańscy eksperci opracowali model rozwoju epidemii, jednak prognozy dla naszego kraju brzmią przerażająco. Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) prognozuje, że do lutego 2021 roku w Polsce na COVID-19 może umrzeć ponad 35 tysięcy osób! 

Zobacz także: Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Do lutego w Polsce będzie ponad 35 tysięcy ofiar koronawirusa?!

Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) przy uniwersytecie waszyngtońskim zaktualizował model rozwoju epidemii koronawirusa. Według tych obliczeń w Polsce zaledwie do lutego 2021 roku umrze aż 35277 osób. Aktualnie liczba zgonów wynosi 3308 (stan na 15 października).

Z informacji przedstawionych na wykresie wynika również, że 1 lutego 2021 roku w Polsce przy stosowaniu masek liczba zakażeń w ciągu doby wyniesie ok. 21 tysięcy, a w wypadku poluzowania obostrzeń może wskazać aż 102 tysiące zakażeń. 

Model IHME przedstawia również kwestię dobowej liczby ofiar koronawirusa. W prognozie na 1 lutego wskazuje, że przy stosowaniu masek wyniesie ok. 190, natomiast przy poluzowaniu obostrzeń może wzrosnąć do ponad 1200 ofiar. Szczyt zakażeń według modelu przewidywany jest 8 stycznia i w przypadku poluzowania obostrzeń przewiduje aż 1746 ofiar, a przy powszechnym stosowaniu masek ok. 209 ofiar. 

Zobacz także: Szkoły powinny być zamknięte? Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, o obecnej edukacji: "Czuję się jak na weselu, gdzie zarządzać wszystkim próbuje nietrzeźwy"

Instytut Pomiarów i Oceny Stanu Zdrowia (IMHE) prognozuje, że do lutego 2021 roku w Polsce na COVID-19 może umrzeć ponad 35 tysięcy osób!

koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Już od kilku tygodni naukowcy prześcigają się w wyznaczaniu daty szczytu pandemii koronawirusa na całym świecie, ale również w poszczególnych krajach. Niedawno mówiło się, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi kilka dni po świętach, teraz pojawiła się zupełnie nowa data, która niestety nie nastraja nas optymistycznie. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim po pierwsze, zmienił swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Po drugie, wyznaczył nową datę szczytu zachorowań. Wcześniej mówiło się o drugiej połowie kwietnia, teraz data ta przesunęła się na połowę maja: Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja - informują naukowcy z Waszyngtonu. Warto jednak dodać, że sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę za jakiś czas możemy poznać zupełnie nową datę przewidywanego szczytu pandemii w Polsce. Zobacz także:  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?! Przypomnijmy, do tej pory odnotowano w Polsce 8563 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły 339 osoby. Koronawirus a wakacje 2020 Zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów w Polsce, ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą, w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.  

koronawirus
East News
Newsy
Rosnąca fala zachorowań wymusi kolejne obostrzenia? "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

Niepokojące prognozy dotyczące pandemii  koronawirusa!  Jak długo utrzyma się tak wysoki poziom zachorowań? Czy będziemy musieli zapomnieć o organizowaniu rodzinnych spotkań podczas świąt Bożego Narodzenia? Ryszard Łukoś, główny analityk ExMetrix, firmy monitorującej dane o epidemii w Polsce, w rozmowie z Wirtualną Polską ostrzega, że według prognoz kolejne wzrosty zakażeń są związane ze świętami w grudniu. Czy w związku z tym, będą wprowadzane kolejne obostrzenia? Będą kolejne obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto o 2006 osób- zmało 29 osób (dane z 5 października). W związku ze wzrostem zachorowań w ostatnim czasie władze w Polsce wprowadziły sporo obostrzeń. Niestety, według najnowszych prognoz, wszystko wskazuje na to, że jeżeli na rynku nie pojawi się szczepionka, to fala zachorowań może trwać jeszcze przez kilka miesięcy. Kolejne szczyty zachorowań mogą pojawić się po świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze.  W tych dniach mobilność ludzi i częstotliwość spotkań jest największa. Nieuchronnie czekają nas kolejne wzrosty - w rozmowie z WP skomentował Ryszard Łukoś. Analityk firmy monitorującej dane o epidemii w Polsce sugeruje, że powinniśmy zastanawić się na organizowaniem rodzinnych spotkań w czasie świąt. Co ciekawe, w jednej z diecezji już odwołano tradycyjną wizytę księży podczas kolędy. W diecezji katowickiej odwołano już tradycyjne odwiedziny księży podczas kolędy. To słuszny krok. Każdy z nas powinien rozważyć ryzyko spotkań z najbliższymi podczas świąt Bożego Narodzenia- dodał Ryszard Łukoś.  Jak informuje Wirtualna Polska, według prognozy firmy ExMetrix, do końca października w naszym kraju może być nawet 50 tysięcy osób zakażonych. Fala nowych zakażeń wymusi...

Rok szkolny koronawirus
East News
Newsy
Przerażające prognozy dotyczące pandemii koronawirusa! Będzie lawinowy przyrost zakażonych?!

Eksperci przewidują, że samo wprowadzenie nakazu zasłaniania ust i nosa nie przyniesie oczekiwanego efektu i już wkrótce znacznie wzrośnie liczba osób zakażonych  koronawirusem.  Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix, która analizuje dane o epidemii w Polsce, w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, jakie są najnowsze prognozy dotyczące pandemii koronawirusa. Te dane przerażają! Za kilka tygodni w Polsce będzie ponad 300 tysięcy zakażeń?! Dziś, w środę 14 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Niestety, tylko w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto go u 6526 osób, a aż 116 osób zmarło. W związku z coraz większą liczbą zakażonych władze w Polsce przywróciły różne obostrzenia. Od minionej soboty 10 października w całym kraju obowiązuje tzw. żółta strefa (cały czas obowiązują również strefy czerwone), w której m.in. wszyscy mają obowiązek noszenia maseczek.  Niestety, według ekspertów wprowadzone ostatnio obostrzenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Według prognozy ExMetrix w Polsce do 11 listopada przybędzie 160 tysięcy przypadków koronawirusa, a to oznacza, że łącznie liczba osób u których wykryto groźnego wirusa osiągnie około 300 tysięcy!  Jeśli mamy 4000-5000 zakażeń dziennych, wystarczy nawet prosty rachunek. Trend jest bardzo niekorzystny. Wątpię, aby łagodne obostrzenia przyniosły skutek w postaci widocznego spadku zakażeń - w rozmowie z Wirtualną Poolską skomentował  Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix.  Czy w związku z takimi prognozami władze wprowadzą kolejne obostrzenia? Według nieoficjalnych informacji Polsat News rządzący zastanawiają się m.in. nad wprowadzeniem zakazu organizacji wesel, czasowym wyłączaniem targowisk czy nakazem...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner