Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
PILNE
Newsy

Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili kolejne obostrzenia. W związku z ogromnym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem władze  podjęły kolejne kroki, ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ostatnio w całym kraju wprowadzono żółtą strefę (czerwone strefy dalej obowiązują) w której m.in. wszyscy mają nakaz noszenia maseczek. Teraz premier i minister zdrowia zapowiedzieli kolejne obostrzenia!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kolejne obostrzenia w Polsce

Dziś, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 8099 osób- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z rekordową liczbą zakażonych rządzący poinformowali o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Czy nas czeka w najbliższym czasie? Premier i minister zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Co powiedzieli podczas konferencji prasowej?

Premier apelował do Polaków, żeby ograniczyli wychodzenie ze swoich domów i- jeżeli mogą- żeby pracowali zdalnie.  

- W strefie żółtej działaność gastronomiczna będzie funkcjonować w godzinach 6- 21.00, później tylko na wynos.

- wesela, imprezy okolicznościowe do 20 osób- bez zabawy tanecznej (od 19 października)

- zgromadzenie publiczne do 25 osób.

- transport publiczny 50% miejsc siedzących.

- w strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe

- zamknięte baseny i siłownie.

W strefie czerwonej (od 17 października):

- Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznoścowych (od 19.10)

- ograniczenie w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę

- działalność gastronomii w godzinach 6-21:00- potem tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik.

- zgromadzenia publiczne do 10 osób. 

- szkoły wyższe i ponadpodstawowowe - nauczanie zdalne.

- w strefie czerwonej zamknięte baseny, siłownie

Podczas konferencji prasowej premier przyznał, że nie wyklucza, że za jakiś czas wszyscy uczniowie wrócą do nauczania zdalnego.

Minister zdrowia zapowiedział, że do strefy czerwonej dołączają 152 powiaty, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń i Lublin. 

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 17 października.

Zobacz także: Alżbeta Lenska ponad dwa lata temu walczyła o życie. Teraz gwiazda zmaga się z koronawirusem! 

Władze wprowadzają nowe obostrzenia.

koronawirus
East News

W strefach czerwonych będzie obowiązywać m.in. zakaz organizowania wesel.

Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News

 

Alicja Bachleda-Curuś w jasnej bluzce
East News
Newsy
Przez pandemię syn Alicji Bachledy-Curuś nie wrócił jeszcze do szkoły! "Nadal są zamknięte"
Alicja Bachleda-Curuś w rozmowie z reporterką Party.pl zdradziła, czy jej syn wrócił już do szkoły. Henry Tadeusz rozpoczął nauczanie stacjonarne czy wciąż uczy się zdalnie?

Alicja Bachleda-Curuś w rozmowie z reporterką Party.pl zdradziła, czy jej syn wrócił już do szkoły. Henry Tadeusz rozpoczął nauczanie stacjonarne czy wciąż uczy się zdalnie? Wiemy! Alicja Bachleda-Curuś pracuje właśnie na planie nowego filmu "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" i jak się okazuje jej syn wkrótce również przyleci do Polski. Czy to oznacza,  że będzie musiał opuścić zajęcia w USA? Nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że ze względu na pandemię koronawirusa Henry Tadeusz wciąż uczy się online.  Posłuchajcie sami, co o szkole syna w dobie koronawirusa powiedziała nam Alicja Bachleda-Curuś! Zobacz także:  Alicja Bachleda-Curuś pokazała twarz syna! Do kogo jest podobny? Alicja Bachleda-Curuś zdradziła nam, jak jej syn radzi sobie z nauką online. 

Sklepy zostaną zamknięte
Newsy
Koronawirus w Polsce: Będą ograniczenia w sklepach. Zmienią się godziny otwarcia? Jest komentarz! 
Sklepy będą otwarte dłużej? Czy w związku z obostrzeniami branża handlowa podejmie decyzję o zmianie godzin otwarcia sklepów?

Sklepy będą otwarte dłużej? Czy w związku z obostrzeniami branża handlowa podejmie decyzję o zmianie godzin otwarcia sklepów? Jest komentarz Piotra Araka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co przewiduje ekspert? Wprowadzone obostrzenia skomentował również Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu. Jak ocenia m.in. godziny dla seniorów? Sprawdźcie! Jak branża handlowa zareaguje na obostrzenia? W związku coraz większą liczbą osób zakażonych na koronawirusa władze w Polsce zapowiedziały wczoraj (15 października) kolejne obostrzenia. Premier i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili, że już od 17 października (sobota) w strefach czerwonych zostanie wprowadzony m.in. zakaz organizowania wesel, a uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. W całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a lokale gastronomiczne będą działać w wyznaczonych godzinach - od 6.00 do 21.00- po tym czasie można zamawiać posiłki na wynos. Zmiany dotycząc również branży handlowej. W strefie czerwonej będą ograniczenia do 5 osób na jedną kasę.  Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione (podobnie jak wiosną) od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2. — Piotr Müller (@PiotrMuller) October 16, 2020 Jak na obostrzenia zareaguje branża handlowa? Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego w rozmowie z portalem money.pl przewiduje, że w czerwonej strefie wydłużą się godziny otwarcia sklepów.   (...) firmy będą musiały wydłużyć okres obsługi klientów, ponieważ obsłużenie tej samej ilości konsumentów przez sklepy będzie zajmować od teraz więcej czasu- powiedział Piotr Arak. ...

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Koronawirus w Polsce: Wróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier komentuje
Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń mogą wrócić do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń wrócą do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier podczas ostatniej konferencji prasowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! W chwili obecnej władze w Polsce nie zamknęły przedszkoli i szkół podstawowych, ale co się stanie, jeżeli będzie taka konieczność?  Co z zasiłkiem opiekuńczym? Wczoraj, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu jednej doby w Polsce wykryto aż 8099 nowych przypadków koronawirusa - niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczących wzrostu liczby zachorowań władze podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty 17 października do strefy czerwonej dołączą aż 152 powiaty, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń i Lublin. Premier zapowiedział, że całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a w strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych. Zmiany dotycząc również uczniów- w strefach żółtych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych rozpoczną nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nie wykluczył, że w przyszłości również młodsi uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Jak premier zareagował na pytanie o możliwość  wprowadzenia nauki zdalnej dla wszystkich uczniów? Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy wszelkie scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner