Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News
Newsy

Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

W poniedziałek wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Rezolucja została przyjęta bez głosowania po wirtualnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Przyszła szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna decyzją ONZ 

Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Niestety, w Europie wciąż rośnie liczba nowych przypadków oraz zgonów. Na ten moment, według naukowców z Waszyngtonu szczyt pandemii w Polsce szacuje się na połowę maja.

Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę. 20 kwietnia wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony.

Wezwano wszystkie państwa członkowskie ONZ, a także pozostałe zainteresowane strony, do...

niezwłocznego podjęcia kroków zapewniających zapobieżenie ewentualnej spekulacji i nieuzasadnionego gromadzenia zapasów mogących utrudnić powszechny dostęp do skutecznych leków, szczepionek, środków ochrony osobistej i aparatury medycznej, koniecznych w warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19

Zobacz także: Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu

Wszystkie państwa członkowie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa.

East News

Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Minister Zdrowia zapowiedział, że zniesienie tego obostrzenia będzie możliwe dopiero po tym, jak dostępna będzie szczepionka. 

East News

 

Magda Gessler w sukience w truskawki
Newsy
Magda Gessler boi się obowiązkowej szczepionki na koronawirusa. Szczere wyznanie gwiazdy TVN
Magda Gessler boi się obowiązkowej szczepionki na koronawirusa. Szczere wyznanie gwiazdy TVN

Magda Gessler w rozmowie z mediami opowiedziałą o swoim życiu w czasie pandemii koronawirusa , opowiedziała też o swoich obawach dotyczących szczepionki na groźnego wirusa! Jedna z największych gwiazd TVN już od kilku tygodni wspiera akcję #zostańwdomu i nie spotyka się nawet ze swoimi bliskimi.  Szczerze tesknie za Lara ... tesknie za pizza w pizzeri a wy ? Ale córeczka ... aż boli ze nie mogę jej przytulić tu i teraz- Magda Gessler przyznała w ostatnim wpisie na Instagramie. Teraz Magda Gessler skomentowała to, co dzieje się w naszym kraju i powiedziała, co myśli o szczepionce, którą przygotowują naukowcy.  Magda Gessler boi się szczepionki na koronawirusa Pandemia koronawirusa w zaledwie kilka miesięcy sparaliżowała cały świat. W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych naukowcy rozpoczęli pracę na szczepionką na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna? Tego niestety wciąż nie wiadomo- wiadomo jednak, że do czasu kiedy pojawi się szczepionka Polacy będą musieli nosić maseczki ochronne.  Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. [...] Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia - mówił ostatnio minister zdrowia. 20 kwietnia wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ  poparły rezolucję  wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. A co o samej szczepionce myśli Magda Gessler? Prowadząca "Kuchenne rewolucje" w rozmowie portalem plejada.pl skomentowała informacje dotyczące szczepionki na koronawirusa. Słucham wszystkich teorii spiskowych na świecie, gdzieś one mi się nie podobają....

PILNE
Newsy
Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe?
Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe?

Premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej odniósł się do informacji, która dziś obiegła cały świat, chodzi oczywiście o powstanie szczepionki na Covid-19. W poniedziałek firma Pfizer poinformowała, że udało się opracować szczepionkę na Covid-19, która ma zapobiegać aż 90 proc. infekcji koronawirusem . Premier ogłosił, że Polska będzie się starała otrzymać ponad 20 milionów szczepionek. W pierwszej kolejności miałyby zostać zaszczepione osoby starsze, służby mundurowe i  pracownicy służby zdrowia : W sierpniu przystąpiliśmy do unijnego porozumienia dotyczącego szczepionek. Chcemy mieć 20 kilka milionów szczepionek, chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE. Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji. Prezesa Rady Ministrów dodał też, że już za trzy, cztery miesiące być może uda się sprowadzić szczepionkę do Polski: Za trzy, cztery miesiące (...) szczepionka do nas przyjedzie.  Ważne jest przestrzeganie obostrzeń, musimy zrobić wszystko, aby jak najmniej osób ucierpiało przez Covid-19. Chcemy zrobić wszystko, aby walczyć z wirusem, (..) aby Covid -19 przeszedł do historii. - dodał.   Wspieraj swoją odporność skutecznymi metodami. Zgarnij na doz pl kod rabatowy i nie przepłacaj. Czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Premier poinformował też, że szczepionka na Covid-19 nie będzie obowiązkowa: Szczepionka będzie dostępna dla chętnych, chcemy, aby była dostępna w jak największym wymiarze. Ta wiadomość niesie nadzieje na szybsze zwycięstwo z koronawirusem. Ta nadzieja związana ze szczepionką musi iść w parze z przestrzeganiem obostrzeń.  Planujecie się...

Szczepionka
East News
Newsy
Po szczepieniu nie będziemy musieli nosić maseczki? Minister zdrowia: "Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom”
Jakie obostrzenia zostaną zniesione dla osób, które przyjmą szczepionkę na koronawirusa? Adam Niedzielski przekazał, co znajdzie się w strategii szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce mają zacząć się najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego, a rząd już pracuje nad strategią wprowadzenia preparatu - ma też plan, jak zachęcić ludzi do szczepień. Z nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski wynika, że osoby zaszczepione mogą być zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa! Zobacz także:   Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych Szczepionka na koronawirusa. Po szczepieniu nie będziemy nosić maseczki? Szczepionka na koronawirusa to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych tematów. Choć większość państw już teraz deklaruje, że przyjęcie szczepionki nie będzie obowiązkowe, niektórzy nie wykluczają, że na osoby niezaszczepione zostaną nałożone większe obostrzenia. Tymczasem w Polsce rząd zapowiada zniesienie ograniczeń dla tych, którzy przyjmą preparat. Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty. Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania - przekazał w piątek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Teraz najnowsze informacje w sprawie przekazała Wirtualna Polska. Według nieoficjalnych wciąż doniesień portalu, osoby, które przyjmą szczepionkę na koronawirusa mają zostać zwolnione z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publiczej. Jak dodano, będzie to możliwe przy okazaniu zaświadczenia o szczepieniu, które zawsze musielibyśmy nosić przy sobie, a plan rządu ma zostać przestawiony już w poniedziałek.   Szczepienia przeciw COVID-19 mają rozpocząć się w Polsce na przełomie stycznia i lutego. Przyjęcie szczepionki ma być nieodpłatne i dobrowolne. Adam Niedzielski...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner