Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News

Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News

W poniedziałek wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Rezolucja została przyjęta bez głosowania po wirtualnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik

Przyszła szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna decyzją ONZ 

Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Niestety, w Europie wciąż rośnie liczba nowych przypadków oraz zgonów. Na ten moment, według naukowców z Waszyngtonu szczyt pandemii w Polsce szacuje się na połowę maja.

Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę. 20 kwietnia wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony.

Wezwano wszystkie państwa członkowskie ONZ, a także pozostałe zainteresowane strony, do...

niezwłocznego podjęcia kroków zapewniających zapobieżenie ewentualnej spekulacji i nieuzasadnionego gromadzenia zapasów mogących utrudnić powszechny dostęp do skutecznych leków, szczepionek, środków ochrony osobistej i aparatury medycznej, koniecznych w warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19

Zobacz także: Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu

Wszystkie państwa członkowie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa.

East News

Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Minister Zdrowia zapowiedział, że zniesienie tego obostrzenia będzie możliwe dopiero po tym, jak dostępna będzie szczepionka. 

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40