Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu 

Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes poinformował, że w jego kraju został opracowany lek przeciwko chorobie wywołanej koronawirusem.

Ta informacja napawa optymizmem! Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes przekazał, że brazylijscy naukowcy opracowali lek przeciw chorobie wywołanej koronawirusem, zwanej COVID-19. Co więcej skuteczność tego preparatu ma wynosić aż 94 procent! Nowy środek farmakologiczny zacznie być testowany już maju. Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz także: Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Lek przeciw COVID-19 ma mieć 94 procent skuteczności

To bardzo ważna wiadomość dla każdego z nas. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na powrót do normalnego trybu pracy i życia, jednak panująca epidemia niestety nam to w dalszym ciągu uniemożliwia. Jednak informacja, która dotarła z do nas z Brazylii daje nadzieję, że już niedługo będziemy mogli skutecznie walczyć z chorobą, którą wywołuje koronawirus. 

Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes poinformował, że brazylijscy naukowcy opracowali lek przeciwko chorobie wywołanej koronawirusem. Preparat ma mieć aż 94 procent skuteczności. Szef brazylijskiego resortu nauki i technologii twierdzi, że nowy środek farmakologiczny powoduje niewiele skutków ubocznych. Słowa ministra cytuje m.in. serwis internetowy Euronews. 

Zdaniem przedstawiciela administracji prezydenta Jaira Bolsonaro, którego słowa cytuje m.in. brazylijska stacja TV Record, już za kilka dni ruszą pierwsze testy nowego leku na łącznej grupie 500 osób, które są zakażone koronawirusem. Testy mają potrwać około 4 tygodni. Brazylijski minister nie chce jednak na razie ujawniać nazwy nowego preparatu, aby uniknąć niepotrzebnego wyścigu po lek. Teraz najważniejsze jest jak najszybsze wykonanie dokładnych testów. 

Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes poinformował, że brazylijscy naukowcy opracowali lek przeciw COVID-19.

East News

Preparat ma mieć aż 94 procent skuteczności!

East News

Niestety na szczepionkę przeciwko koronawirusie musimy jeszcze poczekać. Na razie musimy dbać o higienę i nosić codziennie maseczki!

 

Twitter/UPMC
Newsy
Szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci małego plastra? Pierwsze testy dają nadzieję
Powstaje szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci plastra. Naukowcy z Pittsburhga opracowali już metodę.

Naukowcy z Pittsburgha opracowali już innowacyjną szczepionkę przeciw koronawirusowi w postaci plastra! Badacze zakończyli już testy na myszach i czekają na możliwość przeprowadzenia badań klinicznych. Czy możemy liczyć, że już niedługo będziemy mieli skuteczną broń do walki z SARS-CoV-2? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada! Szczepionka przeciw koronawirusowi? Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że testy szczepionki przeciw koronawirusowi w postaci plastra z mikroigiełkami zakończyły się pozytywnie! To oznacza, że można już przystąpić do badań klinicznych. Jak podaje portal gazeta.pl, naukowcy przeprowadzili testy na myszach i okazało się, że szczepionka powoduje proces wytwarzania takiej liczby przeciwciał, która pozwala zneutralizować koronawirusa! To daje nadzieję na sukces tej metody! Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik  Jak wygląda szczepionka? Jest to maleńki plaster, wielkości opuszka palca, na powierzchni którego znajduje się 400 mikroigieł. Jak podaje portal gazeta.pl, to właśnie one dostarczają do skóry fragmenty białek. Igiełki zostały wykonane z cukru, więc po wkłuciu rozpuszczają się. Taka metoda podawania szczepionki jest praktycznie bezbolesna. Jednak najważniejsze jest to, że proces produkcji szczepionki jest dość prosty, więc można będzie produkować ją masowo. Co więcej szczepionka nie wymaga też chłodzenia na etapie magazynowania i transportu.  Prof. Andrea Gambotto z University of Pittburgh School of Medicine powiedział, że dzięki doświadczeniu przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku, teraz naukowcy wiedzą w jaki...

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja
Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

W poniedziałek wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Rezolucja została przyjęta bez głosowania po wirtualnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik Przyszła szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna decyzją ONZ  Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Niestety, w Europie wciąż rośnie liczba nowych przypadków oraz zgonów. Na ten moment, według naukowców z Waszyngtonu  szczyt pandemii w Polsce szacuje się na połowę maja. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę. 20 kwietnia wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Wezwano wszystkie państwa członkowskie ONZ, a także pozostałe zainteresowane strony, do... niezwłocznego podjęcia kroków zapewniających zapobieżenie ewentualnej spekulacji i nieuzasadnionego gromadzenia zapasów mogących utrudnić powszechny dostęp do skutecznych leków, szczepionek, środków ochrony osobistej i aparatury medycznej, koniecznych w warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19 Zobacz także:  Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu Wszystkie państwa członkowie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa. Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Minister Zdrowia zapowiedział, że zniesienie tego...

Szczepionka
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Ile będzie kosztować?
Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Ile będzie kosztować?

W poniedziałek 9. listopada media obiegła informacja, która daje ogromne nadzieje. Firma Pfizer poinformowała, że rozwijany we współpracy z BioNTech SE projekt szczepionki przeciwko koronawirusowi  ma ponad 90 proc. skuteczności! Dzisiaj z kolei pojawiły się informacje, jaka będzie jej cena. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe? Ile będzie kosztowała szczepionka na koronawirusa?  Szykuje się przełom w walce z pandemią? Od wielu miesięcy cały świat boryka się z ogromnym kryzysem zdrowotnym i gospodarczym. Wirus sieje spustoszenie, a rządzący i specjaliści podkreślają, że sytuacje może uratować tylko skuteczna szczepionka. I wygląda na to, że jest już bardzo blisko. Wczoraj świat obiegła informacja, że udało się opracować szczepionkę na Covid-19, która ma zapobiegać aż 90 proc. infekcji koronawirusem.  Premier Mateusz Morawiecki tego samego dnia na konferencji prasowej ogłosił, że Polska będzie się starała otrzymać ponad 20 milionów szczepionek.  W pierwszej kolejności miałyby zostać zaszczepione osoby starsze, służby mundurowe i  pracownicy służby zdrowia : W sierpniu przystąpiliśmy do unijnego porozumienia dotyczącego szczepionek. Chcemy mieć 20 kilka milionów szczepionek, chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE. Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji. Wiadomo już także, że szczepionka nie będzie obowiązkowa. A ile zatem będzie kosztować? O tym opowiedział Ryan Richardson dla "Financial Times". Staraliśmy się stosować wyważone podejście, które uznaje (fakt), że...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner