East News
Newsy

Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik 

Pierwsza osoba na świecie przyjęła eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Jak się czuje?

Pierwszy człowiek na świecie otrzymał eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Pochodząca z Seattle 43-letnia Jennifer Haller wyjawiła, jak czuje się po przyjęciu pierwszej dawki. Czy w końcu możemy liczyć na przełom w tej sprawie? Zobaczcie szczegóły! 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych?

Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Szczepionka na koronawirusa. Pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę

Koronawirus w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Na ten moment najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już ponad 27 tys. zarażonych osób. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę. 

Jak informuje "Daily Mail", ochotniczka po przyjęciu eksperymentalnej szczepionki czuje się świetnie. W sumie zastrzyki mają być podane 45 zdrowym osobom w różnych dawkach. Co najważniejsze, nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet do 1,5 roku! Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie.

Wszyscy czuliśmy się bezradni. To dla mnie niesamowita okazja, by wreszcie coś zrobić - powiedziała pierwsza ochotniczka eksperymentalnej szczepionki, Jennifer Haller. 

Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety, osoby starsze oraz posiadające inne choroby, jak np. cukrzyca typu drugiego czy nowotwór, są jednak dużo bardziej narażone na jego działanie. W najgorszym przypadku koronawirus może doprowadzić do poważnego zapalenia płuc, niewydolności oddechowej, a w rezultacie do śmierci. Miejmy nadzieję, że testy kliniczne amerykańskich naukowców sprawią, że wkrótce otrzymamy szczepionkę na koronawirusa. 

Pierwsza osoba na świecie przyjęła eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi

W Polsce jest już ponad 200 przypadków zarażeń koronawirusem. Niestety, 5 zakażonych SARS-CoV-2 osób zmarło

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Zobacz także
Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

Koronawirus w Polsce. Wśród zarażonych jest 7-miesięczna dziewczynka! 

Lekarz koronawirus

Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów"

 

East News
Newsy
Przełom w leczeniu koronawirusa? Pierwszy człowiek na świecie testuje szczepionkę!
Czy opracowano już szczepionkę przeciwko koronawirusowi? W Ameryce rozpoczęto już pierwsze testy na ludziach!

Koronawirus w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię. Jak się okazuje już dzisiaj, pierwszy człowiek na świecie otrzyma... szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Pierwszy człowiek testuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi! W waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle rozpoczęto testy kliniczne w celu opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak wyjawił amerykański urzędnik, już w poniedziałek  pierwszy uczestnik otrzyma eksperymentalną dawkę! Mężczyzna chce jednak pozostać anonimowy.  Zastrzyki mają być podawane 45 młodym, zdrowym osobom, w różnych dawkach. Co najważniejsze nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet 18 miesięcy. Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Zobacz także:   Zatrważające zdjęcia pielęgniarek ratujących pacjentów z koronawirusem. Ich twarze pokrywają siniaki i rany Na ten moment nie ma skutecznego lekarstwa, które zwalczyłoby koronawirusa. Miejmy nadzieję, że testy amerykańskich naukowców doprowadzą do przełomu. Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety osoby starsze oraz posiadające inne choroby jak np.: cukrzyca typu drugiego czy nowotwór,...

Twitter/UPMC
Newsy
Szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci małego plastra? Pierwsze testy dają nadzieję
Powstaje szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci plastra. Naukowcy z Pittsburhga opracowali już metodę.

Naukowcy z Pittsburgha opracowali już innowacyjną szczepionkę przeciw koronawirusowi w postaci plastra! Badacze zakończyli już testy na myszach i czekają na możliwość przeprowadzenia badań klinicznych. Czy możemy liczyć, że już niedługo będziemy mieli skuteczną broń do walki z SARS-CoV-2? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada! Szczepionka przeciw koronawirusowi? Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że testy szczepionki przeciw koronawirusowi w postaci plastra z mikroigiełkami zakończyły się pozytywnie! To oznacza, że można już przystąpić do badań klinicznych. Jak podaje portal gazeta.pl, naukowcy przeprowadzili testy na myszach i okazało się, że szczepionka powoduje proces wytwarzania takiej liczby przeciwciał, która pozwala zneutralizować koronawirusa! To daje nadzieję na sukces tej metody! Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik  Jak wygląda szczepionka? Jest to maleńki plaster, wielkości opuszka palca, na powierzchni którego znajduje się 400 mikroigieł. Jak podaje portal gazeta.pl, to właśnie one dostarczają do skóry fragmenty białek. Igiełki zostały wykonane z cukru, więc po wkłuciu rozpuszczają się. Taka metoda podawania szczepionki jest praktycznie bezbolesna. Jednak najważniejsze jest to, że proces produkcji szczepionki jest dość prosty, więc można będzie produkować ją masowo. Co więcej szczepionka nie wymaga też chłodzenia na etapie magazynowania i transportu.  Prof. Andrea Gambotto z University of Pittburgh School of Medicine powiedział, że dzięki doświadczeniu przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku, teraz naukowcy wiedzą w jaki...

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja
Szczepionka na koronawirusa będzie powszechnie dostępna? To oficjalna decyzja

W poniedziałek wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Rezolucja została przyjęta bez głosowania po wirtualnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik Przyszła szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna decyzją ONZ  Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Niestety, w Europie wciąż rośnie liczba nowych przypadków oraz zgonów. Na ten moment, według naukowców z Waszyngtonu  szczyt pandemii w Polsce szacuje się na połowę maja. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę. 20 kwietnia wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa oraz innych środków ochrony. Wezwano wszystkie państwa członkowskie ONZ, a także pozostałe zainteresowane strony, do... niezwłocznego podjęcia kroków zapewniających zapobieżenie ewentualnej spekulacji i nieuzasadnionego gromadzenia zapasów mogących utrudnić powszechny dostęp do skutecznych leków, szczepionek, środków ochrony osobistej i aparatury medycznej, koniecznych w warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19 Zobacz także:  Powstał skuteczny lek na koronawirusa! W najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu Wszystkie państwa członkowie ONZ poparły rezolucję wzywającą do powszechnej dostępności przyszłej szczepionki na koronawirusa. Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Minister Zdrowia zapowiedział, że zniesienie tego...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner