Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy

Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych? 

Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza?

Zobacz także:  Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem

Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią?

„Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik.

Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu. 

A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi?

Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita.

Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji.

Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy.

Od dziś obowiązek noszenia maseczek

Jednocześnie od czwartku obowiązuje wymóg zakrywania w przestrzeni publicznej nosa i ust. Podczas pierwszego dnia obowiązywania przepisów możemy liczyć na upomnienia, ale już w kolejnych dniach za brak maseczki, husty czy szalika może nam grozić wysoka kara, nawet 30 tys. zł!

Zobacz także: Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Plan "odmrażania" gospodarki i znoszenia obostrzeń ma dziś ogłosić premier Mateusz Morawiecki:

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News
Newsy
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie plan wychodzenia z części obostrzeń i zakazów związanych z walką z epidemią koronawirusa . Jak poinformowali z ograniczeń wychodzić będziemy w czterech etapach. Pierwszy etap zostanie wprowadzony od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia. Co zawiera ten etap? Jakie ograniczenia znikną? Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy? Od 20 kwietnia koniec zamknięcia lasów, parków Co zmieni się od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia? Zniknie kilka zakazów i ograniczeń. - Otwarcie lasów i parków to pierwsza zmiana ogłoszona przez premiera. Jak przestrzegał jednak premier Morawiecki, nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreakcji. - Złagodzone przepisy w handlu . W sklepach do 100 m2 możliwość obsługi czterech osób na jedną kasę, a powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Jak mówił też premier, pracownicy sklepów będą poddawani badaniom. - Podobna zasada jak w sklepach, czyli jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach . - Przywrócona zostanie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych . Trzeba będzie zachować jednak dystans społeczny i zasłanianie twarzy. - Wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży powyżej 13. roku życia . Dalsze etapy zdejmowania obostrzeń nie mają konkretnych dat. Minister Szumowski uzależnił je od postępów walki z koronawirusem. Zobaczcie szczegóły:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek (21 kwietnia) na kolejnej konferencji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o odmrażanie gospodarki . Kiedy zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe? Kiedy możemy liczyć na zniesienie ograniczeń? W poniedziałek wszedł w życie pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Zniesiono zakaz wejścia do parków i lasów , zmieniły się też zasady przeliczania klientów w sklepach, czy wiernych w kościołach.  Podczas wtorkowej konferencji dziennikarze pytali premiera na jakiej podstawie chce przechodzić do kolejnych etapów odmrażania i czy te kryteria nie powinny być bardziej konkretne. W innych krajach podano np. konkretne daty znoszenia ograniczeń. U nas dotąd żadne wiążące terminy nie padły. Pramiera pytano również czy w niektórych regionach kraju odmrażanie mogło by nastąpić wcześniej - tam gdzie jest mało przypadków zachorowań? Zobaczcie, co odpowiedział Morawiecki. Zobacz także:   Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę!  Premier Morawiecki o kolejnych etapach odmrażania gospodarki Jak przyznał Mateusz Morawiecki , władze zastanawiają się, czy obostrzenia w niektórych powiatach nie powinny zniknąć wcześniej. Zastanawiamy się, by pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń, lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu, czy poniżej dziesięciu - mówił premier. Jednak jak dodał, na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły.  A co myśli na temat kryteriów wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodrki? Czy będą konkretne daty np....

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: będzie zakaz przemieszczania się dla seniorów i młodzieży poniżej 16. roku życia?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 

Rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają zatrzymać rosnącą falę zakażeń koronawirusem . Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl mają dotyczyć one najstarszej i najmłodszej grypy społecznej. By skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa, rząd wprowadzi zakaz opuszczania domów przez seniorów – informuje wp.pl Co więcej ma wrócić również zakaz zgromadzeń i tym razem będą zabronione spotkania powyżej 5 osób. Jakich jeszcze obostrzeń możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Zobacz także:  Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach Nowe obostrzenia dotyczące seniorów i dzieci w związku z drugą falą koronawirusa Druga fala koronawirusa i ogromny wzrost zakażeń sprawia, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Już dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe zasady. Według nieoficjalnych informacji najpoważniejsze obostrzenia będą dotyczyły seniorów, których ma dotyczyć zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem zakupów czy wizyt u lekarza. Nowe obostrzenia mają dotyczyć również dzieci i młodzieży do 16. roku życia. W godzinach 9-15 miałby ich dotyczyć zakaz wychodzenia z domu, wyjątkiem będzie sytuacja jeśli będą z osobą dorosłą. Wrócić ma też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone czasowo, a jeśli sytuacja z ilością zakażeń się unormuje będą zniesione.  Nowe obostrzenia to dobra decyzja? Zobacz także:  Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?   Według nieoficjalnych ustaleń znów ma obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.   

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner