Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
East News
Newsy

Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce

Jacek Sasin poinformował na antenie Polsat News, jakie restrykcje mogą zostać częściowo zniesione już w najbliższych dniach.

Polski rząd przygotowuje się do zniesienia niektórych restrykcji, które zostały nałożone w związku z panującą epidemią koronawirusa. Jacek Sasin na antenie Polsat News oświadczył, że w tym tygodniu zapadną kluczowe decyzje w tej sprawie. Jakie restrykcje zostaną zdjęte? Czy będziemy mogli już w przyszłym tygodniu wybrać się na zakupy odzieżowe? Czy korzystanie z lasów i terenów zielonych będzie już możliwe? Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza!

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Jacek Sasin o zniesieniu restrykcji: "Ten tydzień będzie tutaj decydujący"

Polacy od kilku tygodni muszą przestrzegać wielu restrykcji, które zostały wdrożone w życie w związku z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji, która odbyła się tuż przed świętami Wielkanocnymi dał jednak nadzieję, że już niedługo będziemy mogli liczyć na złagodzenie lub całkowite zniesienie niektórych obostrzeń.

Wicepremier Jacek Sasin na antenie Polsat News przyznał, że nie można w nieskończoność przedłużać obostrzeń, dlatego rząd jeszcze w tym tygodniu będzie podejmował decyzję w sprawie zniesienia części restrykcji, między innymi w handlu. 

Nie można w nieskończoność przedłużać restrykcji. Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich. [...] W tej chwili ostatecznej decyzji nie ma. One muszą zapaść w najbliższych dniach, bo dzisiaj mamy do [...] 18 kwietnia włącznie ograniczenia, które nas obowiązują. Ten tydzień będzie tutaj decydujący. I będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte - powiedział na antenie Polsat News, Jacek Sasin. 

Wicepremier poinformował także, na jakie zniesienia restrykcji możemy liczyć w najbliższych dniach. 

To może dotyczyć [...] handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, z zachowaniem bezpieczeństwa. Również punktów usługowych. Wszystkim nam doskwiera chociażby zamknięcie salonów fryzjerskich czy innych miejsc, które Polacy normalnie odwiedzają - powiedział Jacek Sasin na antenie Polsat News.

Jeszcze niedawno mówiło się, że sklepy odzieżowe w galeriach handlowych i część salonów kosmetycznych (w tym fryzjerów) mają zostać otwarte od poniedziałku, 20 kwietnia. Data ta nie została jeszcze potwierdzona. 

Co więcej, polityk jako przykład podał także, że możliwe będzie zniesienie zakazu wstępu do lasów. Czy właśnie tego możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Czy już wkrótce wybierzemy się na zakupy odzieżowe? O tym rząd musi oficjalnie poinformować w tym tygodniu. Decyzje, które będą podejmowane, będą oczywiście zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia.

East News

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się zniesienia części restrykcji dotyczących między innymi strefy handlu. 

East News

Bardzo możliwe jest również to, że zniesiony zostanie także zakaz wstępu do lasów.

Koronawirus w Polsce. Wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Na jak długo?
East News


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Odmrożenie gospodarki szybciej niż zakładano! Padły konkretne, bliskie daty! Co z galeriami i fryzjerami?
Rzecznik rządu Piotr Müller o kolejnym etapie odmrożenia gospodarki: "Są rozważane pewne przesunięcia"! Kiedy odmrożenie gospodarki?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że w najbliższych dniach poznamy decyzję rządu w sprawie zdejmowania kolejnych obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa . Okazuje się, że możliwe jest odblokowanie nie tylko II etapu, ale również przesunięcia z etapu III! Jeszcze nie wiadomo, które obostrzenia z III etapu będą zdjęte: Decyzja w sprawie uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki będzie podjęta w najbliższych dniach. Możliwe są przesunięcia z trzeciego etapu na drugi - powiedział  rzecznik rządu Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się też do słów Jacka Sasina, który w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że już niedługo większość obostrzeń zostanie anulowana.  Zależy jak definiujemy większość, ale większość obostrzeń, myślę, że jeszcze będzie nam towarzyszyła całkiem długo. Mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek, kwestii dużych rygorów epidemicznych, sanitarnych - powiedział . Kiedy poznamy decyzję rządu w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Obecnie rząd analizuje dane z ostatniego tygodnia i już w najbliższych dniach na konferencji przedstawi dalszy plan odmrażania gospodarki. W II etapie mają zostać otwarte hotele, niektóre instytucje państwowe, a markety budowlane znów będą działały w weekendy: Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń, po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia kolejnego etapu, czyli między innymi otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych czy otwarcia niektórych instytucji publicznych - powiedział Piotr...

East News
Newsy
Godziny dla seniorów zostaną zniesione! Jest konkretna data
Już wkrótce godziny dla seniorów zostaną zniesione.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl zapowiedziała, że już za kilka dni zostaną zniesione godziny dla seniorów. Tę informację potwierdził również w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Oznacza to, że również w godzinach pomiędzy 10:00 a 12:00, każdy z nas będzie mógł wybrać się na zakupy. Sprawdźcie od kiedy. Zobacz także:  Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data! Od kiedy godziny dla seniorów zostaną zniesione?  Od kilku tygodniu w Polsce obowiązują tzw. godziny dla seniorów. Na mocy rozporządzenia dotyczącego handlu w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce w godzinach pomiędzy 10:00 a 12:00 od poniedziałku do piątku (wcześniej też w weekendy), zakupy mogą robić tylko osoby po 65. roku życia. Jednak to wkrótce się zmieni.  Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl poinformowała, że godziny dla seniorów zostaną zniesione od 4 maja.  Ma to oczywiście związek z ponownym otwarciem galerii handlowych. Oznacza to, że każdy z nas będzie mógł wybrać się na zakupy o dowolnej porze dnia. Zniesienie godzin dla seniorów potwierdził także w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Jadwiga Emilewicz w rozmowie z serwisem wnp.pl poinformowała również o dokładnych zasadach działania galerii handlowych, które zostaną ponownie otwarte już po weekendzie majowym. O połowę zostanie zmniejszona liczba miejsc parkingowych. Co jeszcze zostanie wyłączone z użytkowania?  Wyłączamy ławki, wyłączamy "wyspy". Wyłączamy całą przestrzeń czasu wolnego. Wyłączamy food courty, czyli miejsca, w których są restauracje. Te jeszcze...

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych?  Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza? Zobacz także:    Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią? „Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik. Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu.  A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi? Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita. Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji. Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy. Od dziś obowiązek noszenia maseczek Jednocześnie od czwartku obowiązuje...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner