East News

Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce

East News

Polski rząd przygotowuje się do zniesienia niektórych restrykcji, które zostały nałożone w związku z panującą epidemią koronawirusa. Jacek Sasin na antenie Polsat News oświadczył, że w tym tygodniu zapadną kluczowe decyzje w tej sprawie. Jakie restrykcje zostaną zdjęte? Czy będziemy mogli już w przyszłym tygodniu wybrać się na zakupy odzieżowe? Czy korzystanie z lasów i terenów zielonych będzie już możliwe? Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza!

Jacek Sasin o zniesieniu restrykcji: "Ten tydzień będzie tutaj decydujący"

Polacy od kilku tygodni muszą przestrzegać wielu restrykcji, które zostały wdrożone w życie w związku z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji, która odbyła się tuż przed świętami Wielkanocnymi dał jednak nadzieję, że już niedługo będziemy mogli liczyć na złagodzenie lub całkowite zniesienie niektórych obostrzeń.

Wicepremier Jacek Sasin na antenie Polsat News przyznał, że nie można w nieskończoność przedłużać obostrzeń, dlatego rząd jeszcze w tym tygodniu będzie podejmował decyzję w sprawie zniesienia części restrykcji, między innymi w handlu. 

Nie można w nieskończoność przedłużać restrykcji. Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich. [...] W tej chwili ostatecznej decyzji nie ma. One muszą zapaść w najbliższych dniach, bo dzisiaj mamy do [...] 18 kwietnia włącznie ograniczenia, które nas obowiązują. Ten tydzień będzie tutaj decydujący. I będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte - powiedział na antenie Polsat News, Jacek Sasin. 

Wicepremier poinformował także, na jakie zniesienia restrykcji możemy liczyć w najbliższych dniach. 

To może dotyczyć [...] handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, z zachowaniem bezpieczeństwa. Również punktów usługowych. Wszystkim nam doskwiera chociażby zamknięcie salonów fryzjerskich czy innych miejsc, które Polacy normalnie odwiedzają - powiedział Jacek Sasin na antenie Polsat News.

Jeszcze niedawno mówiło się, że sklepy odzieżowe w galeriach handlowych i część salonów kosmetycznych (w tym fryzjerów) mają zostać otwarte od poniedziałku, 20 kwietnia. Data ta nie została jeszcze potwierdzona. 

Co więcej, polityk jako przykład podał także, że możliwe będzie zniesienie zakazu wstępu do lasów. Czy właśnie tego możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Czy już wkrótce wybierzemy się na zakupy odzieżowe? O tym rząd musi oficjalnie poinformować w tym tygodniu. Decyzje, które będą podejmowane, będą oczywiście zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia.

East News

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się zniesienia części restrykcji dotyczących między innymi strefy handlu. 

East News

Bardzo możliwe jest również to, że zniesiony zostanie także zakaz wstępu do lasów.

Koronawirus w Polsce. Wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Na jak długo?
East News


 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11