Agata Duda i Andrzej Duda
East News
Newsy

Agata Duda jako Pierwsza Dama powinna dostawać pensję? Wyniki nowego sondażu zaskakują!

Agata Duda jako Pierwsza Dama powinna dostawać pensję? Wyniki nowego sondażu zaskakują!

 

Serwis rp.pl postanowił zapytać Polaków, czy Agacie Dudzie i kolejnym żonom prezydentów należy przyznać pensję za wykonywanie obowiązków Pierwszej Damy! Wyniki sondażu agencji SW Research są jednak jednoznaczne.

 

Zobacz: "Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie

 

O pensji dla Pierwszej Damy mówi się już od dawna. Jako żona głowy państwa nie może pracować w swoim dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Agata Duda np. nie byłaby w stanie godzić obowiązków Pierwszej Damy z nauczaniem w krakowskim liceum, gdzie uczuła języka niemieckiego. A że takie obowiązki są, widać było choćby 3 maja, gdy - na prośbę protestujących - Agata Duda spotkała się w Sejmie z matkami dzieci niepełnosprawnych. Oprócz tego musi, a na pewno powinna, towarzyszyć mężowi w oficjalnych uroczystościach i spotkaniach.

Agata Duda w białej stylizacji świętuje Dzień Flagi
East News

Zobacz: Agata Duda w kolorach flagi w Święto Flagi. Hit czy kit? ZDJĘCIA

 

Czy za to wszystko należy jej się pensja? Czy obowiązki Pierwszej Damy są pracą, za którą państwo powinno płacić jej pieniądze? Sprawę postanowił zbadać portal rp.pl, który zlecił badania na ten temat. Co z nich wynika?

Polacy w większości są przeciw przyznaniu pensji! Aż 55 proc. badanych rodaków uważa, że Pierwszej Damie nie należą się pieniądze. Zwolennikami tego pomysłu jest jedynie 1/4 część badanych - dokładnie 24,1 proc. Aż 20,5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

 

Wynagrodzenie brutto a netto – jaka jest różnica?

 

Co ciekawe, jak pisze portal, częściej przeciwne pomysłowi pensji dla Agaty Dudy i innym prezydenckim żonom są kobiety (56 proc.), osoby młode - w wieku do 24 lat (jest wśród nich aż 66 proc. przeciwników pensji) oraz te o wykształceniu podstawowym i gimnazjalnym (aż 71 proc. przeciwnych).

 

Tego zdania są też częściej badani o dochodzie od 3001 do 5000 zł (60 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 500 tys. mieszkańców (61 proc.) - mówi w rp.pl Piotr Zimolzak z SW Research.

 

A Wy jak uważacie? Obowiązki Pierwszej Damy zasługują na pensję?

 

Zobacz też: Lidl zawstydził budżetówkę! Kusi nowych pracowników pensją 4 tys. zł i bonusami! Tyle samo zarabiają lekarze rezydenci i naukowcy

 

Agata Duda jako Pierwsza Dama nie zasługuje na pensję - uważa większość Polaków.

Agata Duda w czerwonym komplecie
East News

Agata Duda w spódnicy z Zary za 199 zł
Instagram
Newsy
Agata Duda w najmodniejszym trendzie przedświątecznym! Ten model kupimy w sieciówce za 199 zł
Agata Duda w najmodniejszym trendzie przedświątecznym! Ten model kupimy w sieciówce za 199 zł
Agata Duda w kwiecistej sukience i zielonym bolerku w USA
East News
Newsy
A jednak! Agata Duda będzie otrzymywać pensję!
Ile?

Agata Duda będzie otrzymywać pensję! Temat zarobków pierwszej damy od dawna wzbudza sporo emocji. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że żona Andrzeja Dudy po przejściu na emeryturę będzie otrzymywać dużo niższe świadczenia - wszystko przez to, że musiała zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz swojej nowej funkcji. Agata Duda, jako pierwsza dama do tej pory nie otrzymywała pensji i nie miała płaconych składek- teraz ma się to zmienić!   Pensja dla pierwszej damy Okazuje się, że parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości chcą wprowadzić ustawę, dzięki której pierwsza dama będzie mogła otrzymywać pensję!  Trzeba przygotować ustawę, która regulowałaby status pierwszej damy. Z uwagi na kwestie emerytalne, ubezpieczeniowe, trzeba to uregulować prawnie- w rozmowie z "Super Expressem" przekonywał poseł Marek Ast.  Podobnego zdania jest również wicemarszałek Senatu, Adam Bielan.  Pierwsze damy powinny otrzymywać normalnie pensje, mieć eta t - komentuje w rozmowie z dziennikiem.  Ile będzie zarabiać pierwsza dama? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak warto przypomnieć, że PiS już na początku kadencji proponował, żeby żona prezydenta otrzymywała... ok. 13 tysięcy miesięcznie.   Waszym zdaniem pierwsza dama powinna otrzymywać pensję? Głosujcie w naszej sondzie!    Zobacz także:  "Jest palącym wstydem i żenadą"! Bardzo ostre słowa o Agacie Dudze! Kto tak ocenił pierwszą damę?   Agata Duda będzie dostawać pensję?   Do tej pory pierwsze damy nie otrzymywały wynagrodzenia za pełnioną funkcję. 

Jolanta Kwaśniewska o pensji dla Pierwszej Damy
Newsy
Jolanta Kwaśniewska apeluje: Agacie Dudzie należy się pensja!
Przyznała to w rozmowie z tabloidem

Podczas kiedy wszyscy ekscytują się wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2015, inni zastanawiają się nad rolą Pierwszej Damy. Agata Duda , żona przyszłego prezydenta, dała się poznać jako osoba skromna i opanowana, stojąca murem za swoim mężem. Zobacz też: Zarobki Andrzeja Dudy przed i po wyborach. Zyska czy straci? O przyszłej Pierwszej Damie wiemy niewiele. Jest nauczycielką języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Już wkrótce będzie musiała zrezygnować z pracy , by wraz z mężem przenieść się do Warszawy i pełnić nowe obowiązki. Podczas kiedy prezydent może liczyć na pensję, Pierwszej Damie nie należy się wynagrodzenie za jej pracę na rzecz państwa. Dziennikarze "Faktu" przejęli się rychłą utratą dochodów przez Agatę Dudę i tak napisali: Agata Duda na tym sporo straci - choćby dlatego, że wypracuje sobie niższą emeryturę. Państwo powinno jej przyznać pensję , bo za godne reprezentowanie państwa należy się jej godne wynagrodzenie. Co więcej, zapytano również była Pierwszą Damę - Jolantę Kwaśniewską - co sądzi o braku pensji dla żony prezydenta , która przecież również aktywnie działa na rzecz Polki. Kwaśniewska powiedziała: Zamiast zamiatać tę sprawę pod dywan, trzeba zdecydowanie zająć się tematem wynagrodzeń dla pierwszych dam. (...) Powinno się pójść w kierunku przyznania żonom prezydentów przynajmniej jakiegoś minimum, jak to było w przypadku żon ambasadorów. Uważacie, że Pierwsza Dama powinna dostawać pieniądze za swoją rolę? Zobacz na Polki.pl: Jolanta Kwaśniewska będzie uczyć emerytów seksu    

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner