Alicja Wieniawa, siostra Julii Wieniawy
Instagram
Newsy

Siostry czy rywalki? Wiemy, Alicja Wieniawa chce wygryźć z show-biznesu swoją siostrę Julię!

Siostry czy rywalki? Wiemy, Alicja Wieniawa chce wygryźć z show-biznesu swoją siostrę Julię!

Jeszcze w maju wydawało się, że Julia Wieniawa (23) może mieć powody do zmartwień. Serial „Zawsze warto”, w którym grała jedną z głównych ról, skończył się po drugim sezonie. Do tego trzy miesiące wcześniej zdjęto z anteny kultowy serial „Rodzinka.pl”, w którym Julia zaczęła karierę telewizyjną. Ale Wieniawa nie wyglądała na przygnębioną – i słusznie.

Szybko w jej życiu pojawiły się nowe projekty, a wraz z nimi kolejne intratne propozycje reklamowe. Jej nazwisko stało się synonimem sukcesu. Tymczasem do aktorskiego świata właśnie wkracza jej przyrodnia siostra – 16-letnia Alicja Wieniawa-Narkiewicz dostała rolę w serialu Polsatu „Przyjaciółki”! Czy Julii rośnie konkurencja, czy siostry trzymają za siebie kciuki?

Alicja Wieniawa, siostra Julii Wieniawy

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa wrócili do siebie? "Życie jest piękne..."

WŁASNĄ DROGĄ

W „Przyjaciółkach” Alicja gra Hanię, córkę Małgorzaty Sochy. „Dotychczasowa” Hania, Pola Figurska, chce się teraz skupić na nauce, a dla marzącej o studiach na akademii teatralnej Alicji Wieniawy-Narkiewicz taka rola to cenne doświadczenie.

– Małgosia Socha dba, żebym czuła się na planie komfortowo, często też udziela mi aktorskich rad. To bardzo pomocne – mówi w rozmowie z „Fleszem” Alicja.

Jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pasji do aktorstwa nie zaszczepiła jej starsza siostra Julia.

– Nasz tata (Konrad Wieniawa-Narkiewicz – przyp. red.) jest artystą plastykiem, obie dorastałyśmy więc w artystycznym świecie i naturalnie ciągnęło nas w tę stronę – wyjaśnia Alicja.

Ojciec zawsze dbał również, aby Julia i Alicja miały dobry kontakt.

– Często wyjeżdżałyśmy z nim na plenery malarskie. Choć mamy inne rodziny, tata zawsze starał się, abyśmy trzymały się razem. I dziś mogę powiedzieć, że im jesteśmy starsze, tym ta więź jest lepsza i bardziej świadoma. Obie dorastamy, mamy coraz więcej wspólnych tematów – opowiada Alicja.

Zobacz także: Julia Wieniawa pokazała się bez grama makijażu! Wyeksponowała piegi i niedoskonałości

Wspólne mają zresztą nie tylko tematy, ale także cechy.

– Śmiejemy się, że mamy z Julią stare dusze. Tata sprawił, że kochamy sztukę, nauczył nas wrażliwości, refleksyjności, poszanowania dla wartości, tradycji i rodziny – wylicza Wieniawa-Narkiewicz.

Aktorka zdaje sobie sprawę, że znane nazwisko może ułatwić jej karierę, ale i okazać się przekleństwem. Choć jej starsza siostra wydeptała już imponującą ścieżkę w show-biznesie, Alicja nie chce iść jej śladami.

– Wiem, że porównania są nieuniknione, ale chcę iść swoją drogą. Marzę o teatrze. Nie nadaję się ani do show-biznesu, ani do mediów społecznościowych – śmieje się.

I dodaje, że w ich siostrzanej relacji nie ma mowy o konkurencji.

– Mamy w sobie zawsze ogromne wsparcie, kibicujemy sobie nawzajem. Śledzę wszystko, co Julia robi, a robi naprawdę dużo! – mówi Alicja.

Alicja Wieniawa w
mat. prasowe

JULIA WIENIAWA TO MILIONERKA

Julia jest obecnie najbardziej pożądaną gwiazdą młodego pokolenia. I świetnie na tym zarabia. Za jeden post na Instagramie, gdzie obserwuje ją 1,7 mln osób, dostaje ok. 30 tys. złotych. Według wyliczeń specjalistów od mediów społecznościowych w skali miesiąca taka współpraca z różnymi firmami może wzbogacać jej konto nawet o 60–80 tys. złotych. Jak udało się niedawno ustalić jednemu z portali, na kampanii sklepu odzieżowego Wieniawa zarobiła 400 tys. złotych. Wkrótce Julia wchodzi na plan show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a jej wysiłki na parkiecie będą sowicie wynagrodzone. Wieniawa już pokazała, że taniec ma we krwi – w drugim odcinku ona i jej taneczny partner Stefano Terrazzino dostali od jury maksymalną liczbę punktów. Julia nie tylko wie, jak zarabiać, ale też jak inwestować. Zimą kupiła drugie mieszkanie, które jest warte ok. 1,9 mln złotych. Kilka tygodni temu nabyła kolejną, trzecią już nieruchomość. Cena dwupoziomowego apartamentu z trzema tarasami, o łącznej powierzchni 170 m2, to ok. 2 mln złotych!

KARIERA ZA GRANICĄ?

W show-biznesie pojawiła się w 2013 roku – miała 14 lat, gdy dołączyła do ekipy serialu „Rodzinka.pl”. Grana przez nią Paula od razu podbiła serca widzów. Jeszcze większą sympatię Julia zyskała w czasie dwuletniego związku z Antonim Królikowskim. Para chętnie bywała na czerwonych dywanach, utrzymywała także stały kontakt z fanami na Instagramie. Od tego momentu Julia przeszła długą, pełną sukcesów drogę. A niewykluczone, że wkrótce spełni swoje marzenie o karierze za oceanem. Aktorka zaczęła zdjęcia na planie „Chłopów” – filmu, który będzie zrealizowany techniką animacji malarskiej, tak jak „Twój Vincent”, poprzedni projekt reżyserki Doroty Kobieli, który był nominowany do Oscara! Film pokazywano w kinach w wielu krajach, m.in. Stanach Zjednoczonych. Czy nowy film Julii doczeka się podobnego sukcesu w Hollywood? Trzymamy kciuki!

Alicja Wieniawa w czarnej bluzce
archiwum prywatne Alicji

Julia Wieniawa z siostrą pojawiły się na okładce ostatniego Flesza.

Julia Wieniawa i Alicja Wieniawa na okładce Flesza

Alicja Wieniawa, siostra Julii Wieniawy
Newsy
Czy Julii Wieniawie rośnie konkurencja? Jej młodsza siostra, Alicja, dostała rolę w "Przyjaciółkach"! Kogo zagra?
Julia Wieniawa idzie jak burza! Kręci filmy, zgarnia platynowe płyty, bierze udział w kampaniach reklamowych, wkrótce wkracza też na plan "Tańca z gwiazdami"... Tymczasem do aktorskiego świata puka jej młodsza siostra! Czy czeka ją podobna kariera?

Młodsza, przyrodnia siostra Julii Wieniawy (21) zaczyna karierę! Alicja Wieniawa-Narkiewicz (16) niedawno dołączyła do obsady serialu "Przyjaciółki" i jej aktorski talent podziwiać będziemy mogli już od wrześniu w Polsacie. Zagra Hanię, córkę bohaterki granej przez Małgorzatę Sochę. "Dotychczasowa" Hania czyli Pola Figurska chce teraz bardziej niż na graniu skupić się na nauce. Alicja marzy o studiach na warszawskiej Akademii Teatralnej, dlatego rola w "Przyjaciółkach" to nie tylko świetna przygoda ale i sposób na podszkolenie warsztatu. Zobacz także:  Julia Wieniawa pokazała się bez grama makijażu! Wyeksponowała piegi i niedoskonałości Czy o aktorstwie Alicja zaczęła marzyć, gdy na ekranie telewizora zobaczyła swoją starszą siostrę? Okazuje się, że nie. Odpowiada za to ktoś zupełnie inny - tata Alicji i Julii, Konrad Wieniawa-Narkiewicz. Nasz tata jest artystą plastykiem, obie dorastałyśmy więc w artystycznym świecie i naturalnie ciągnęło nas w tę stronę. Wyznała Alicja w rozmowie z magazynem "Flesz". Czy z Julią utrzymuje kontakt? Oczywiście. Często wyjeżdżałyśmy z tatą na plenery malarskie. Choć mamy inne rodziny, tata zawsze starał się, abyśmy trzymały się razem. I dziś mogę powiedzieć, że im jesteśmy starsze, tym ta więź jest lepsza i bardziej świadoma. Obie dorastamy, mamy coraz więcej wspólnych tematów. Jak się okazuje Alicja i Julia wspólne mają nie tylko tematy, ale również całkiem sporo cech!  Śmiejemy się, że mamy z Julią stare dusze. Tata sprawił, że kochamy sztukę, nauczył nas wrażliwości, refleksyjności, poszanowania dla wartości, tradycji i rodziny. Wylicza w rozmowie z "Fleszem" Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Podkreśla też, że z całych sił kibicują sobie nawzajem z Julią. I choć...

Julia Wieniawa o facecie
Newsy
Kim jest tata Julii Wieniawy, Konrad Wieniawa-Narkiewicz? Aktorka szczerze: "Jak większość dzieci rozwiedzionych rodziców..."
Kim jest tata Julii Wieniawy, Konrad Wieniawa-Narkiewicz? Aktorka szczerze: "Jak większość dzieci rozwiedzionych rodziców..."

Julia Wieniawa pierwszy raz tak szczerze opowiedziała o relacji ze swoim ojcem! Aktorka jest córką Konrada Wieniawy-Narkiewicza oraz Marty Wieniawy. Do tej pory niewiele mówiła o ojcu w mediach, zapytana  dlaczego, odpowiedziała:  Dlatego, że nikt o niego nie pytał! - zażartowała w wywiadzie dla Gali.  Jakim ojcem jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz?  Zobacz także:  Ojciec Julii Wieniawy jest mega przystojniakiem! Aktorka pierwszy raz pokazała zdjęcie z tatą Julia Wieniawa o relacjach z ojcem, Konradem Wieniawą-Narkiewiczem Rodzice Julii Wieniawy, Marta Wieniawa i Konrad Wieniawa-Narkiewicz nie są razem, jednak utrzymują dobre relacje. Mama aktorki na co dzień zajmuje się reprezentowaniem interesów zawodowych córki. A jak wyglądają relacje Julii  z ojcem?  Jak większość dzieci rozwiedzionych rodziców spędzałam z nim czas co dwa tygodnie. Ale im jestem starsza, tym mamy lepszy kontakt. Mój tata jest wspaniałym człowiekiem, ma ogromną wiedzę. - powiedziała w wywiadzie dla Gali Konrad Wieniawa-Narkiewicz jest znanym plastykiem, a także nauczycielem malarstwa, grafiki i rzeźby. Studiował na ASP w Łodzi i Poznaniu. Sześć lat temu otrzymał Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Julia nie ukrywa, że ojciec ją bardzo inspiruje:  Myślę, że to po nim mam artystyczną duszę i mnóstwo empatii. Zawsze stoi za mną murem. Powtarza, żebym nie zapominała o wartościach, które wyniosłam z domu. Trudno się dziwić! Taka córka to duży powód do dumy. Julia nie jest jednak jedynaczką. Ma jeszcze trzy przyrodnie siostry , Alicję Wieniawę-Narkiewicz oraz Wiktorię i Kornelię Parzyszek. Julia podkreśliła, że ojciec bardzo ją wspiera i jest dumny z jej osiągnięć:  Cieszy się z moich sukcesów....

Rozstanie Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego
Instagram @juliawieniawa
Newsy
Kulisy rozstania Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego: "Obyło się bez żadnych dramatów"
Dlaczego związek Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego się rozpadł? Jeszcze do niedawna byli siebie bezgranicznie pewni...

"Tak, nie jesteśmy już razem, ale mamy dla siebie ocean dobroci i międzygalaktyczną więź. Pozdro z Londynu!”, napisali pod wspólnym zdjęciem Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki, czym wywołali lawinę komentarzy. Fani aktorów nie mogli w to uwierzyć i sugerowali, że to tylko halloweenowy żart. „To ściema”, „Ludzie, oni przecież są razem. To jest psikus”, pisali. Jednak wszystko świadczy o tym, że aktorów łączy teraz jedynie przyjaźń. – Rozstali się w zgodzie już kilka tygodni temu. Obyło się bez żadnych dramatów – zdradza „Party” znajomy pary. Zaskoczenie jest duże, bo nic nie wskazywało na to, że ich związek przechodzi kryzys. Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki - kulisy rozstania  Latem do sieci trafił teledysk Julii Wieniawy do piosenki „Milczysz”, w którym gwiazda namiętnie całuje się z Nikodemem. Wydawało się, że tych dwoje jest sobie przeznaczonych… Poznali się, gdy Wieniawa była nastolatką i stawiała pierwsze kroki w show-biznesie. Od zawsze czuliśmy do siebie miętę - mówiła o Rozbickim. Nie od razu zostali parą. Początkowo tylko się przyjaźnili, bo byli na innych etapach życia. Julia chodziła jeszcze do liceum, a starszy od niej o siedem lat Nikodem zdobywał pierwsze duże role w filmach i spotykał się z celebrytkami, Burzliwe związki m.in. z blogerką Maffashion i aktorką Katarzyną Sawczuk. Z kolei w życiu Julii przełomowy okazał się rok 2016, gdy związała się z Antonim Królikowskim. W mediach zrobiło się o niej głośno, zagrała w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii”, zaczęła zarabiać krocie na Instagramie. Jednak jej związek z Antonim był bardzo burzliwy, często dochodziło między nimi do kłótni, dlatego w 2018 roku się rozstali. Wieniawa twierdziła, że spotkali się w złym momencie, bo mają „inne oczekiwania od...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik