Shakira nie ma łatwo w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje jednak na to, że do problemów rodzinnych dołożą się jeszcze problemy z prawem. O jej niezapłaconych podatkach i problemach z prawem mówiono już od dłuższego czasu. Teraz jednak okazuje się, że piosenkarce grożą poważne konsekwencje, a prokurator domaga się dla niej ośmiu lat pozbawiania wolności i kilkudziesięciu milionów grzywny!

Reklama

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. Co jej grozi?

Niedawno media żyły rozstaniem Shakiry i Gerarda Pique. Był to szok dla ich fanów, w końcu od 12 lat uchodzili za zgrany duet. Powodem rozstania miała być zdrada piłkarza. Wokalistka nie ukrywała swojego smutku - paparazzi przyłapali zrozpaczoną Shakirę, niedługo po tym, jak w mediach pojawiły się zdjęcia Pique z tajemniczą blondynką. Ostatnio natomiast spekulowano, że para mogła do siebie wrócić, Gerard Pique i Shakira planują wspólne wakacje.

Niestety to nadal nie koniec kłopotów Shakiry. Shakirze zarzucono niepłacenie podatku dochodowego w Hiszpanii w latach 2012-2014. "El Pais" podało, że w piątek prokuratura sformalizowała akt oskarżenia przeciwko Shakirze domagając się aż 8 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak to nie koniec problemów.

GTRES/G3 Online/East News

Jak przekazano, prokuratura domaga się by Shakira zapłaciła grzywnę w wysokości ponad 23 mln euro. Zarzuca się jej popełnienie aż sześciu przestępstw finansowych. Według śledczych Shakira miała nie zapłacić podatku dochodowego oraz podatku dochodowego od nieruchomości na kwotę 14, 5 miliona euro w latach 2012-2014.

Shakira twierdzi, że jej miejscem zamieszkania były wówczas Bahamy, a zamieszkała w Hiszpanii dopiero w 2015 roku, jednak prokuratora twierdzi, że Hiszpania była jej głównym miejscem zamieszkania już w latach 2012-2014. Śledczy mieli udowodnić, że w tych latach przebywała na terenie Hiszpanii przez 183 dni w roku i to właśnie tam powinna rozliczać swoje dochody.

Zobacz także
GAA/G3 Online/East News

Zobacz także: Gerard Pique wygwizdany na boisku. Poszło o Shakirę. Nagranie hitem w sieci

Prawnicy Shakiry uważają, że zarzuty naruszają prawa wokalistki, a ona zawsze wywiązywała się ze swoich zobowiązań:

Piosenkarka jest w pełni pewna swojej niewinności i dlatego nie akceptuje ugody - oznajmiono w oficjalnym komunikacie w środę.

Reklama

Shakira odrzuciła ugodę oferowaną przez prokuraturę i zdecydowała się na proces, którego data jeszcze nie została ustalona.

Splash News/EAST NEWS
Reklama
Reklama
Reklama