Ryszard kotys z żoną
East news
Newsy

Ryszard Kotys obie swoje żony poznał w teatrze. Z pierwszą przeżył 20 lat, z drugą 40... 

Ryszard Kotys miał dwie żony. Aktor bardzo dbał o swoją prywatność. Mało kto wiedział, że jego druga wybranka była od niego młodsza o 26 lat.

Zmarły w nocy ze środy na czwartek Ryszard Kotys był świetnie znany widzom telewizji z genialnej kreacji Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich". Jednak aktor zdecydowanie wolał grać w teatrze. I to właśnie praca nad spektaklami sprawiała mu największą zawodową przyjemność. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tej instytucji poznał swoje dwie żony. Ze swoją pierwszą wybranką był 20 lat, jednak druga żona okazała się być miłością jego życia, byli razem aż 40 lat!

Zobacz także: Niezwykłe osobiste pożegnanie Ryszarda Kotysa. Nina Terentiew pisze: "W jego oczach dostrzegałam szczerość, dobroć..."

Finał sezonu serialu "Świat według Kiepskich"! Mamy dla Was WPADKI prosto z planu! My śmialiśmy się do łez

Żony Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys swoją pierwszą żonę poznał w teatrze. Barbara Wojtkowska była cenioną scenografką, para poznała się jeszcze podczas jej studiów na ASP. Małżeństwo w 1956 roku przywitało na świecie syna, Piotra. Para po 20 latach bycia razem zdecydowała się rozstać. Barbara Wojtkowska zmarła w 2017 roku we Wrocławiu i tam właśnie została pochowana. Przez lata związana była z wrocławskim Teatrem Polskim. 

Ryszard Kotys, po rozstaniu z pierwszą żoną, długo nie mógł ułożyć sobie życia uczuciowego. Swoją drugą ukochaną spotkał oczywiście w teatrze i to nie w byle okolicznościach. Kamilę Sammler, aktorkę o 26 lat od siebie młodszą, Kotys zobaczył po raz pierwszy na jednym z opolskich festiwali  teatralnych w latach 80. Kamila Sammler brała udział w spektaklu ''Wesele''. Drugi raz Ryszard Kotys i Kamila Sammler spotkali się już w Łodzi, gdzie oboje podjęli pracę w teatrze im. Stefana Jaracza.

Miałem zacząć pracę w Teatrze im. Jaracza. Umówiliśmy się z dyrektorem Hussakowskim na festiwalu teatralnym w Opolu. Tam zobaczyłem pierwszy raz Kamilę. Grała w "Weselu", które wystawiał teatr z Kalisza. Hussakowski powiedział, że zaangażował ją do Łodzi. Obejrzałem ją na scenie, zostałem jej przedstawiony. Ale ta nasza znajomość tak naprawdę zaczęła się w Łodzi - opowiadał potem w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim". 

Kotys i Sammler mieszkali w łódzkim Domu Aktora,  niedługo potem przeprowadzili się do samodzielnego mieszkania we Wrocławiu. Jak się okazało przyczyną tej decyzji była ciąża Kamili. W 1987 roku na świat przyszedł drugi syn Kotysa, Eryk. Rodzina jednak niedługo zabawiła na Dolnym Śląsku, wkrótce potem wrócili do Łodzi:

Kamila była w ciąży. Wolałem, byśmy mieszkali w swoim mieszkaniu. Jednak po pewnym czasie ówczesny prezydent Łodzi dał do dyspozycji Bohdana Hussakowskiego kilka mieszkań w wieżowcu przy ul. Wodnej. Jedno z nich dostałem ja. Działo się to w czasie przemian ustrojowych. Gdy dostałem to mieszkanie, to razem z Kamilą wróciliśmy do Łodzi, do Teatru im. Stefana Jaracza - opowiadał aktor w Dzienniku Łódzkim.

Ryszard Kotys dbał o swoją prywatność i nie opowiadał zbyt wiele publicznie o rodzinie. Mimo tego mediom nie umknęło, że druga żona aktora jest zaledwie dwa lata starsza od jego pierwszego syna.

Para przez wspólne lata mieszkała trochę w Łodzi, trochę w Wielkopolsce, ponieważ Kamila Sammler pochodzi z Poznania. 

W Lusowie mieszkam w zasadzie od 20 lat. Na początku był tam taki domek zbudowany po to, by z dzieckiem przyjeżdżać latem. Z czasem rozbudowaliśmy to do takiego pełnego domu, w którym można mieszkać przez cały rok. I w gruncie rzeczy w tej chwili przebywam tam już więcej czasu niż w Łodzi, gdzie mam mieszkanie. Głównie przesiaduję właśnie w Lusowie - mówił Kotys dla gazetysredzkiej.pl

Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat nocy z 27 na 28 stycznia 2021 r. Jego rodzina nie podała przyczyny śmierci. 

Zobacz także: Ryszard Kotys przez lata zmagał się z chorobą. Ostatnie miesiące jego życia były walką o życie

Ryszard Kotys był związany ze swoją drugą żoną przez 40 lat. 

Ryszard kotys z żoną
East news

Ryszard Kotys nigdy nie ukrywał, że rodzina była dla niego najważniejsza.

Ryszard Kotys
East News

 

East News
Newsy
Ukrywany dramat legendy polskiego sportu! „Jest sparaliżowany, prawie nie rusza rękoma, nie ma czucia w nogach”
Ukrywany dramat legendy polskiego sportu! „Jest sparaliżowany, prawie nie rusza rękoma, nie ma czucia w nogach”

  Ryszard Szurkowski, wielka legenda polskiego kolarstwa lat 70., jest sparaliżowany po wypadku! Jak się okazuje dramat sportowca, który aż czterokrotnie wygrał Wyścig Pokoju ma też na koncie medale olimpijskie i tytuły mistrza świata, trwa już pół roku! Jego stan zdrowia dotąd trzymano w tajemnicy. Jak się okazuje, Ryszard Szurkowski od dawna jest już na zasłużonej emeryturze, wciąż chętnie brał udział w zawodach sportowych. Niestety, zapłacił za to ogromną cenę. Podczas czerwcowego wyścigu w Kolonii doszło do niebezpiecznego wypadku.    Ryszard Szurkowski miał wypadek. Stan zdrowia Ryszard Szurkowski długo wahał się, czy opowiadać o dramacie, który przeżył. Do wypadku doszło w czerwcu. Jednak teraz kolarz uznał, że potrzebuje pomocy. Dlatego opowiedział swoją historię w jednym z dzienników. - To było kilka kilometrów przed metą. Szeroka ulica i niesamowite tempo. Około 40 km/godz. Zbliżaliśmy się do wysepki. Większość kolarzy jechała prawą stroną, ale dwóch przede mną chciało prawdopodobnie ominąć wysepkę z lewej. Szczepili się kierownicami i w ułamku sekundy leżeli obydwaj. Kraksa. Niby nic specjalnego, ale nie miałem szans. Fiknąłem nad kierownicą uderzając twarzą w asfalt - opowiada Ryszard Szurkowski w "Rzeczpospolitej". 72-latka od razu przewieziono do szpitala. Tam przeszedł dwie operacje kręgosłupa oraz rekonstrukcję twarzy. Lekarze nie mieli dobrych wieści dla kolarza. W grę wchodziło bowiem uszkodzenie rdzenia kręgosłupa oraz czterokończynowe porażenie. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu. Żona Ryszarda Szurkowskiego zdradziła, że w Polsce są lekarze, którzy są w stanie pomóc jej ukochanemu.  - Najważniejsze są nogi, ważne, by mógł na nich ustać i potem zaczął chodzić. Pewnie już w Kamieniu Pomorskim z wykorzystaniem najnowocześniejszych aparatów i urządzeń....

Nie żyje Ewa Greś
East News
Newsy
Nie żyje Ewa Greś. Aktorka z "Na Wspólnej" miała 44 lata 
Ewa Greś nie żyje.

Nie żyje Ewa Greś, aktorka teatralna, która zyskała popularność dzięki roli w serialu " Na Wspólnej ". Miała jedynie 44 lata. Ewa odeszła 10 lutego 2020 roku. Przyczyna śmierci jeszcze nie jest znana. Smutną informację przekazał m. in. Teatr Żydowski w Warszawie.  Zobacz także:  Nie żyje kolejny uczestnik programu "Chłopaki do wzięcia". Wzruszające pożegnanie bliskich Ewa Greś nie żyje  Ewa Greś zmarła 10 lutego w wieku 44 lat. O śmierci aktorki, we wzruszającym wpisie poinformował Chochlik Kulturalny:  Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu "One same". Zdarzało nam się długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku... Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest... - czytamy na Facebooku  Ewa Greś to absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Grała w teatrach w Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem i Warszawie - najcześciej w Teatrze Syrena i Teatrze Żydowskim. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało - pożegnała aktorkę Dyrekcja oraz zespół Teatru...

Top model
YouTube
Newsy
Pamiętacie Kamilę, transseksualną uczestniczkę "Top Model"? Sporo się zmieniła, a na Instagramie pozuje bez bielizny! 
Pamiętacie Kamilę, transseksualną uczestniczkę "Top Model"? Sporo się zmieniła, a na Instagramie pozuje bez bielizny! 

Kamila Warzecha była w 2016 roku uczestniczką szóstej edycji programu "Top model" . Wszyscy fani show, na pewno doskonale ją pamiętają. Aspirująca modelka nie miała niestety łatwo w życiu. Urodziła się jako chłopiec, lecz od zawsze czuła się kobietą. Z tego też względu zdecydowała się na zmianę płci. Od jej udziału w hicie stacji TVN minęły już cztery lata, jednak o Kamili znów jest głośno. Wszystko za sprawą jej profilu na Instagramie. Modelka od udziału w "Top model" jeszcze bardziej schudła i widać, że nabrała ogromnej pewności siebie, ponieważ nie boi się publikować nawet zdjęć bez... majtek! Zobaczcie zatem co słychać u Kamili Warzechy!  Zobacz także:  Julia Wieniawa pokłóciła się z Joanną Krupą w "Top Model"! Zaczęły się szarpać: "Już się pani skończyła!" Transseksualna uczestniczka "Top Model" Kamila Warzecha na Instagramie pozuje bez bielizny Historia Kamili Warzechy z "Top model" poruszyła całą Polskę! Skromna, cicha i śliczna dziewczyna - to z pewnością można było stwierdzić niemal od razu. Jednak kiedy Kamila stanęła przed jurorami, zdecydowała się opowiedzieć wszystkim swoją historię. Okazało się, że tak naprawdę urodziła się jako chłopiec... Jestem osobą transpłciową, teraz jestem w trakcie zmiany płci. Urodziłam się jako chłopiec i dalej mam męskie dokumenty. To że moje wnętrze nie było zgodne z tym, co miałam w dokumentach, uświadomiłam sobie już w dzieciństwie. Już w dzieciństwie nie używałam formy męskiej, tylko formy żeńskiej. Wiedziałam, że nie będę mieć żony, tylko księcia z bajki, co otwarcie mówiłam każdemu. Tak samo było z zabawkami - bawiłam się laleczkami, szyłam dla nich sukienki. Robiłam rzeczy, które robiły inne dziewczynki i nie widziałam w tym nic złego. Po prostu...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner