Nina Terentiew żegna Ryszarda Kotysa, serialowego Paździocha
East News, Instagram
Newsy

Niezwykłe osobiste pożegnanie Ryszarda Kotysa. Nina Terentiew pisze: "W jego oczach dostrzegałam szczerość, dobroć..."

Niezwykłe osobiste pożegnanie Ryszarda Kotysa. Nina Terentiew pisze: "W jego oczach dostrzegałam szczerość, dobroć..."

Ta wiadomość poruszyła nie tylko fanów serialu "Świat według Kiepskich". W czwartek dowiedzieliśmy się o śmierci Ryszarda Kotysa. Aktor miał 88 lat, od lat zmagał się z licznymi chorobami. Żegnają go fani jego talentu i koledzy z planu.

Bardzo osobiste wspomnienie Kotysa zamieściła w sieci Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, stacji w której od 1999 roku mogliśmy oglądać telewizyjny hit z aktorem w jednej z głównych ról. 

Był jedną z najważniejszych postaci w serialu i jak każdą ze swoich ról, tak i tę zagrał znakomicie - napisała Terentiew.

Zobaczcie cały wpis poświęcony Ryszardowi Kotysowi.

"Taniec z gwiazdami": Nina Terentiew osobiście zaprosiła Julię Wieniawę do programu! Aktorka postawiła jednak jeden warunek

Nina Terentiew żegna Ryszarda Kotysa

Sądząc z wpisu, który ukazał się na instagramowym profilu Polsatu, dyrektror stacji znała aktora świetnie:

Rysio Kotys przez prawie 22 lata wcielał się w kultową postać Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Aktor o wielkiej kulturze osobistej, kochany za skromność, serdeczność i bezkonfliktowość -  pisze Terentiew.

Jak podkreśliła, scenarzyści serialu od początku wiedzieli, że tylko on może zagrać Mariana Paździocha w "Świacie według Kiepskich".

Rysio stworzył nietuzinkową postać, którą zaskarbił sobie sympatię widzów i uznanie kolegów po fachu - pisze.

Nazywa zmarłego wielkim aktorem. Podkreśla jednak, że mimo wielu zagranych ról, nie lubił być w centrum zainteresowania. Swoją skromnością, wielką klasą, charyzmą i ogromnym szacunkiem do pracy skupiał na sobie uwagę.

W kontaktach osobistych zawsze w jego oczach dostrzegałam szczerość, dobroć i błysk humoru. Rysio bardzo lubił graną przez siebie postać Mariana Paździocha. Cieszył się, że widzowie pokochali tego bohatera, chociaż na pierwszy rzut oka nie wzbudzał sympatii - pisze Terentiew.

Na koniec podziękowała za "wszystkie wspólne lata na Osiedlu Kosmonautów".

Będzie nam Ciebie bardzo brakowało! - napisała Nina Terentiew.

Wcześniej kolegę z planu pożegnał m.in. Andrzej Grabowski, czyli serialowy Ferdek Kiepski. 

On nie zgrywał się w tych rolach, on był tą postacią, którą grał. Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą, ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - powiedział Andrzej Grabowski w TVN24.

Ryszard Kotys na planie serialu
ONS

 

Świat według Kiepskich
Mat. prasowe
Newsy
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...

" Świat według Kiepskich " to jeden z najpopularniejszych seriali Polsatu. Od lat codzienne życie Ferdka Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów bawi miliony widzów. Wydaje się też, że nikt inny nie mógłby lepiej zagrać roli Ferdka niż Andrzej Grabowski . A jednak początkowo do głównej roli typowany był zupełnie inny aktor! Nigdy nie zgadniecie który!   Zobacz:  Oni też grali w Świecie według Kiepskich: Kożuchowska, Dorociński i wiele innych! ZDJĘCIA   Kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego? Okazuje się, że na początku scenarzyści widzieli w roli Ferdka... Ryszarda Kotysa, czyli Mariana Paździocha! Nie doszło jednak do tego tylko z powodu wieku aktora! - Scenarzyści serialu pamiętali mnie z występów na deskach wrocławskiego teatru i z filmów. Zapomnieli tylko, że już trochę inaczej wyglądam, mam więcej lat. A Ferdka Kiepskiego miał zagrać człowiek będący czterdziestoletnim małżonkiem i ojcem rodziny. Ja miałem wtedy 67 lat - powiedział Kotys, cytowany przez swiatseriali.pl. Ryszardowi Kotysowi zaproponowano jednak rolę Mariana Paździocha. Początkowo miał być to tylko epizod, ale jak wiadomo, jego rola stała się jedną z głównych i najbardziej lubianych. Wyobrażacie sobie  "Świat według Kiepskich" bez Ryszarda Kotysa w roli Mariana, za to w roli Ferdka?   Przeczytaj też:  Finał sezonu serialu "Świat według Kiepskich"! Mamy dla Was WPADKI prosto z planu! My śmialiśmy się do łez   Polecamy:  Nowy kochanek Marioli, seksowny Ferdek?! Zobaczcie nowy zwiastun "Świata według Kiepskich"!   Ryszard Kotys jako Ferdek Kiepski?! Ciężko to sobie wyobrazić!   Ryszard Kotys jest w końcu niezastąpionym Marianem Paździochem

Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch ze "Świata według Kiepskich"
screen YouTube.com ATM Grupa
Newsy
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?

W mediach pojawiła się niepokojąca informacja dotycząca Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich" ! Według najnowszych doniesień, aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Media już w 2018 roku informowały, że Ryszard Kotys przeszedł zapalenie płuc, a ostatnio okazało się, że jego żona musiała zatrudnić wykwalifikowaną opiekunkę, która pomaga aktorowi w codziennych obowiązkach. Niestety, teraz pojawiły się plotki, że Ryszard Kotys będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha w "Świecie według Kiepskich"!  Serialowy Paździoch zniknie z serialu? Ryszard Kotys od 1999 roku wciela się w serialowego Paździocha, sąsiada głównego bohatera w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Czy w związku z pogarszającym się stanem zdrowia 87-letni aktor zniknie z hitu Polsatu? Według doniesień Wirtualnej Polski Ryszard Kotys najprawdopodobniej już wkrótce będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha! Portal donosi, że miejsce Mariana Paździocha być może zajmie jego serialowy syn, Janusz Paździoch.   Moda dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Sprawdź promocje najnowszych kolekcji na Adidas.pl wyprzedaż .   Przypominamy, że na początku ubiegłego roku Ryszard Kotys udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach i pogarszającej się pamięci. To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - przyznał w rozmowie z "Rewią".  Wyobrażacie sobie serial "Świat według Kiepskich" bez Mariana Paździocha? Ryszardowi Kotysowi...

Grzegorz Golebiowski
Seriale
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!

Smutna wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich". W najnowszej serii nie zobaczymy postaci Mariana Paździocha! Po 18 latach występowania w serialu "Świat według Kiepskich", Ryszard Kotys  nie wziął udziału w zdjęciach do najnowszej serii serialu. Z jakiego powodu? Aktor był mocno przeziębiony i nie mógł przyjeżdżać na plan. "Świat według Kiepskich" kręcony jest we Wrocławiu, a zdjęcia trwają około 3 tygodnie. Ryszard Kotys  nie wyzdrowiał w tym czasie, dlatego pierwszy raz nie zobaczymy go na ekranie. Jak donosi "Super Express" podobno również nie zobaczymy Kotysa w kolejnej serii serialu. Czy to prawda?   Zobacz:  Jak rozpoznać i wyleczyć płatowe zapalenie płuc?   Paździoch odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"? Rysiu nie wziął udziału w zdjęciach tylko do obecnie emitowanej serii, ale zamierza dalej grać w serialu. Kolejną serię kręcimy w maju - mówi nam osoba z produkcji "Świata według Kiepskich". Ryszard Kotys miał grać w serialu tytułowego Ferdka Kiepskiego, jednak ostatecznie zagrał epizod, który z czasem rozrósł się do jednaj z najbardziej lubianych postaci. Teraz pan Ryszard czuje się świetnie i już nie moze się doczekać wielkiego powrotu na plan już w maju.   Zobacz także:  Gwiazdy na gali z okazji 500. odcinków "Świata według Kiepskich"! Kto jeszcze przyszedł świętować?   Ryszard Kotys ma 85 lat.   Ryszard Kotys gra w serialu 18 lat Mariana Paździocha, nie zobaczymy go jednak w kolejnej serii serialu.

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner