Ryszard Kotys nie żyje. Serialowy Marian Paździoch ze "Świata według Kiepskich" zmarł w wieku 88 lat po długiej chorobie. Mało kto o tym wie, że Kotys był dwukrotnie żonaty. Najpierw poślubił Barbarę Wojtkowską, scenografką (zmarłą w 2017 roku), z którą rozwiódł się po 20 latach małżeństwa. Z ich związku urodził się syn Piotr (ur. 1956), kapitan żeglugi wielkiej.

Reklama

W latach 80. Ryszard Kotys ożenił się z młodszą o 26 lat aktorką Kamilą Sammler (ur. 1958) - sam śmiał się nieraz, że jego żona była młodsza od jego syna z poprzedniego małżeństwa, Piotra:

Piotr dobiega sześćdziesiątki i spełnił moje dziecięce marzenie o tym by zostać marynarzem. Jest kapitanem żeglugi wielkiej - mówił z dumą Kotys.

Ryszard Kotys był bardzo zakochany w Kamili:

Ja jestem od mojej żony po prostu uzależniony, bo tylko ona ma prawo jazdy - śmiał się w jednym z wywiadów.

Z nią również doczekał się syna, Eryka.

Ryszard Kotys i postępująca choroba

Ryszard Kotys od 1999 roku wcielał się w serialowego Paździocha, sąsiada głównego bohatera w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Przypominamy, że na początku 2018 roku Ryszard Kotys udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach i pogarszającej się pamięci.

Zobacz także

To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - przyznał w rozmowie z "Rewią".

Rodzinie i najbliższym składamy kondolencje.

East News
Reklama

Na zdjęciu Kamila Sammler, żona Ryszarda Kotysa i Bohdan Smoleń, kolega z planu "Świata według Kiepskich".

EastNews
Reklama
Reklama
Reklama