Kolejna odsłona konfliktu Kingi Rusin z olimpijką Zofią Klepacką. Tym razem dziennikarkę TVN oburzyło to, że sportsmenka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK. Według mediów, tytuł ma być wręczony w poniedziałek.

Reklama

Kinga Rusin zamieściła na swoim profilu instagramowym zdęcie swojego dziadka, żołnierza Legionów Piłsudskiego i AK a pod nim długi i bardzo emocjonalny wpis.

Kinga Rusin o Zofii Klepackiej i AK

W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK! W czasie Powstania Warszawskiego dowodził zgrupowaniem Albatros. Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza - pisze dziennikarka. Jak podkreśla, dziadek poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów i przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych.

Nawiązała wprost do poglądów Klepackiej:

Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne. Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są „wynaturzeni”).

Na koniec zachęca:

Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś powie: „Żydzi do gazu”, „homoseksualiści są wynaturzeni”, „myślą inaczej więc są zdrajcami narodu”, powiedzcie głośno STOP, bo nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce.

Zobacz także: Wojciech Cejrowski drwi z Kingi Rusin: "Dziennikareczka narobiła w gacie"

Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy wspierających Kingę Rusin. W tym również gwiazd:

Anna Kalczyńska: Bardzo dobrze, że to napisałaś, Kinga. Ja też nie zgadzam się na zawłaszczanie naszej przeszłości i bohaterów!!

Anja Rubik: Jestem przerażona !

Michał Piróg: Kinga ????????kocham ????????

Oto cały wpis:

Konflikt Klepackiej z Rusin zaczął się w niedzielę przed tygodniem, przed jednym z lokali wyborczych w Warszawie. Nagranie ze spotkania dwóch pań zamieściła Klepacka na swoim profilu w mediach społecznościowych - zobaczcie jak to wyglądało.

Po której stronie jesteście? Rusin czy Klepackiej?

magda mielcarz
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama