Kinga Rusin na imprezie
East News

Rusin oburzona wyróżnieniem dla Klepackiej! Wyciąga rodzinną historię i pisze o faszyźmie

Kinga Rusin na imprezie
East News

Kolejna odsłona konfliktu Kingi Rusin z olimpijką Zofią Klepacką. Tym razem dziennikarkę TVN oburzyło to, że sportsmenka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK. Według mediów, tytuł ma być wręczony w poniedziałek.

Kinga Rusin zamieściła na swoim profilu instagramowym zdęcie swojego dziadka, żołnierza Legionów Piłsudskiego i AK a pod nim długi i bardzo emocjonalny wpis.

Kinga Rusin o Zofii Klepackiej i AK

W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK! W czasie Powstania Warszawskiego dowodził zgrupowaniem Albatros. Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza - pisze dziennikarka. Jak podkreśla, dziadek poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów i przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych.

Nawiązała wprost do poglądów Klepackiej:

Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne.  Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są „wynaturzeni”).

Na koniec zachęca:

Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś  powie: „Żydzi do gazu”, „homoseksualiści są wynaturzeni”, „myślą inaczej więc są zdrajcami narodu”, powiedzcie głośno STOP, bo nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce.

Zobacz także: Wojciech Cejrowski drwi z Kingi Rusin: "Dziennikareczka narobiła w gacie"

Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy wspierających Kingę Rusin. W tym również gwiazd:

Anna Kalczyńska: Bardzo dobrze, że to napisałaś, Kinga. Ja też nie zgadzam się na zawłaszczanie naszej przeszłości i bohaterów!!

Anja Rubik: Jestem przerażona !

Michał Piróg: Kinga 🙏🏽kocham 💪🏽

Oto cały wpis:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Media podają, że Zofia Klepacka ma zostać członkiem honorowym Związku Żołnierzy AK... W głowie mi się to nie mieści! Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, ochotnik Legionów Piłsudskiego (zaciągnął się do nich mając zaledwie 16 lat!), odznaczony przez Marszałka za zasługi (zdjęcie), był oficerem AK! W czasie Powstania Warszawskiego dowodził zgrupowaniem Albatros. Zginął w obronie Pasty, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza. Poniósł bohaterską śmierć w walce z ludźmi, którzy eksterminowali Żydów, przeprowadzali eksperymenty na homoseksualistach w obozach koncentracyjnych, niszczyli tych, którzy wg nich z urodzenia byli gorsi lub po prostu inni. ⠀⠀ Wskazywanie całych grup ludzi jako gorszych i niegodnych to fundament ideologii faszystowskiej. Odbieranie całym grupom ludzi godności to wstęp do totalitarnych praktyk. ⠀⠀ Można nie zgadzać się na liberalne pomysły polityczne czy edukacyjne.  Ale nie można odbierać innym pełnego człowieczeństwa (jak Klepacka mówić, że są „wynaturzeni”). Tak jak nie można mówić, że mający inne poglądy nie są Polakami, a „gorszym sortem”. Że np. cała grupa zawodowa to złodzieje. To nie tylko bzdury, to po prostu jest złe, prowadzi do nienawiści i tragedii. ⠀⠀ Ludzie o różnych orientacjach czy poglądach są jednocześnie naszymi żołnierzami, strażakami, sportowcami, naukowcami, górnikami, piosenkarzami, weterynarzami, lekarzami, pilotami, piłkarzami. I są jednocześnie z Podkarpacia czy Mazur. Są Góralami, Ślązakami, Kaszubami, z Wielkopolski czy Mazowsza. Każdy, jest inny, z różnych miejsc, a jednocześnie wszyscy Nasi! Nasi Rodacy, obywatele Rzeczypospolitej, umiłowani przez Boga tak samo. ⠀⠀ My, Polacy wszyscy kochamy nasz kraj, naszą flagę, bliźniego swego. Jesteśmy potężnym wielomilionowym narodem, dumnym z tego, że szanuje wszystkich swoich obywateli, wszystkie grupy społeczne, wszystkie mniejszości. ⠀⠀ Więc nie bójcie się, nie dajcie się zakrzyczeć. Podnieście głowy, protestujcie, kiedy dzieje się zło, mówcie: SKANDAL, mówcie: WSTYD! Jeśli ktoś  powie: „Żydzi do gazu”, „homoseksualiści są wynaturzeni”, „myślą inaczej więc są zdrajcami narodu”, powiedzcie głośno STOP, bo nie chcemy skończyć w faszystowskiej Polsce.

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Konflikt Klepackiej z Rusin zaczął się w niedzielę przed tygodniem, przed jednym z lokali wyborczych w Warszawie. Nagranie ze spotkania dwóch pań zamieściła Klepacka na swoim profilu w mediach społecznościowych - zobaczcie jak to wyglądało.

Po której stronie jesteście? Rusin czy Klepackiej?

rusin vs zofia klepacka
magda mielcarz

 

Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13