Party Stories
Newsy

Eurowizja Junior 2020. Polska wygra po raz trzeci? Roxie Węgiel ocenia szanse Ali Tracz

Polskę na konkursie Eurowizji Junior 2020 będzie reprezentować 10-letnia Alicja Tracz, która wygrała program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020". Jak ten wybór ocenia Roksana Węgiel, zwyciężczyni konkursu sprzed dwóch lat? To dzięki Roxie Eurowizja Junior zyskała w Polsce tak wielką popularność jak "dorosła" wersja (a może nawet większą?). Czy młodej artystce podoba się pomysł zdalnej formuły show? Co sądzi o Alicji? Posłuchajcie rozmowy z Roksaną!

Zobacz także: Dlaczego Viki Gabor nie poprowadzi Eurowizji Junior 2020? Znamy gospodarzy konkursu!

Przypomnijmy, że na Alę Tracz możecie głosować online! Aby zagłosować na Alę Tracz lub innego uczestnika, musisz wejść na stronę: junioreurovision.tv i nacisnąć przycisk "Vote!". Następnie musisz obejrzeć skrót występów wszystkich dwunastu uczestników i oddać głos na trzech swoich faworytów. Za udział w głosowaniu nie zapłacisz ani złotówki.

Roksana Węgiel o Alicji Tracz

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Czy Viki Gabor, podobnie jak Roxie Węgiel, poprowadzi Eurowizję Junior?
East News
Newsy
Dlaczego Viki Gabor nie poprowadzi Eurowizji Junior 2020? Znamy gospodarzy konkursu!

A jednak! Viki Gabor nie znalazła się w gronie prowadzących Eurowizję Junior 2020, która odbędzie się po raz drugi w Polsce, w listopadzie. Gospodarzami konkursu będzie m.in. Ida Nowakowska, która rok temu ogłosiła zwycięstwo Viki! Według nieoficjalnych informacji 12-letnia artystka ma zostać ambasadorką konkursu - co to oznacza, mamy się dowiedzieć już wkrótce! Tymczasem - zobaczcie, kto poprowadzi Eurowizję Junior 2020! Zobacz także:  10-letnia Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. Jeszcze niedawno zachwycała w "The Voice Kids"

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka
Newsy
Polska piosenka na Eurowizję Junior nie spełnia wymogów regulaminu! Czy Ali Tracz grozi dyskwalifikacja?

W ostatni weekend poznaliśmy polską reprezentantkę na konkurs  Eurowizji Junior!  Widzowie i jury "Szansy na sukces", podczas programu na żywo zadecydowali, że nasz kraj będzie reprezentować 10-letnia Alicja Tracz z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Młodziutka wokalistka w finale eliminacji zaśpiewała dwie piosenki - "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu" oraz przygotowany specjalnie pod kątem Eurowizji utwór "I will be standing", którego autorem jest Gromee. Brawurowe wykonanie zachwyciło publiczność i jury, dając Ali zwycięstwo i bilet na finał Eurowizji Junior. Widzowie szybko jednak wyłapali, że utwór nie spełnia wymogów regulaminu! Co to oznacza? Czy polskiej reprezentantce grozi dyskwalifikacja? Zobacz także:   Viki Gabor pójdzie w ślady Roxie Węgiel i poprowadzi Eurowizję Junior 2020? Piosenka na Eurowizję Junior nie jest zgodna z regulaminem? Jak przypomina portal dziennik-eurowizyjny.pl, zgodnie z regulaminem Eurowizji, w piosence musi być co najmniej 60 proc. tekstu w języku ojczystym. Tymczasem w przypadku Ali i jej „I’ll be standing” fani doliczyli się mniej niż 30 słów po polsku. Dwie zwrotki i pierwszy refren były po angielsku, po polsku zaśpiewała tylko drugi refren i ostatnią część utworu. Co to oznacza dla naszej wokalistki? Niespełnienie wymogów regulaminowych mogłoby być problemem, jednak - jak podkreśla portal - TVP wie o sprawie i „będzie trzeba wyprowadzić zmiany w tekście, by piosenka była zgodna z zasadami konkursu oraz by uniknąć kontrowersji czy oskarżeń zza granicy”. A Wam jak podoba się piosenka Alicji Tracz? Myślicie, że powtórzy sukces Roxie Węgiel i Viki Gabor? Tegoroczna Eurowizja Junior  odbędzie się 29 listopada 2020  w Warszawie. Konkurs będzie miał jednak formę...

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka
Newsy
10-letnia Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. Jeszcze niedawno zachwycała w "The Voice Kids"

10-letnia Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na najbliższej Eurowizji Junior 2020. Autorem piosenki tegorocznej reprezentantki jest Groome. Młoda wokalistka zaśpiewa utwór pt. "I'll be standing", który zaprezentowała dziś podczas eurowizyjnego finału "Szansy na sukces". Tegoroczna Eurowizja Junior  odbędzie się już 29 listopada 2020  w Warszawie. Będzie miała jednak formę "zdalną". Z powodu pandemii młodzi artyści nie przyjadą do Polski, a ich występy zostaną nagrane w siedzibach nadawców. Co wiemy o tegorocznej reprezentantce? Czy ma szansę powtórzyć sukces swoich poprzedniczek? Zobacz także:  "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020": 10-letnia Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę! Alicja Tracz na Eurowizji Junior 2020 Alicja Tracz ma zaledwie 10 lat lecz na swoim koncie mnóstwo sukcesów muzycznych. Młoda wokalistka pochodzi z Janowa Lubelskiego i właśnie tam pobiera lekcje wokalne pod okiem Agnieszki Wiechnik. Eurowizyjna "Szansa na sukces" to nie jest jej telewizyjny debiut. Dziewczynka brała również udział w "Małych Gigantach" ale dopiero trzecia edycja "The Voice Kids" przyniosła jej większą rozpoznawalność. Ala Tracz dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki Michaela Jacksona trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Ostatecznie awansowała aż do finału, gdzie zmierzyła się z piosenką Whitney Houston "I have nothing". W tej samej edycji wzięła udział także jej siostra Ola Tracz.  Ala Tracz ma na swoim koncie również mnóstwo sukcesów poza telewizyjnych. Brała udział w wielu festiwalach dla dzieci i młodzieży nie tylko w Polsce ale również za granicą. Osiągała sukcesy na Malcie, we Włoszech oraz w Bułgarii.  Awans do finałowego odcinka eurowizyjnej "Szansy na...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner