Nie da się ukryć, że prywatne życie jednego z najlepszych piłkarzy na świecie bardzo ciekawi jego fanów. Szczególnie, że jego żona to także osoba publiczna. Robert Lewandowski udzielił szczerego wywiadu w podcaście "WojewódzkiKędzierski" dla Onetu. Zdradził w nim, jak przeżył śmierć ojca i jak narodziny córek odmieniły jego życie.

Reklama

Robert Lewandowski o swojej przemianie

Robert Lewandowski jest mocno skupiony na swojej karierze, jednak nie może także narzekać na życie prywatne. Jego żona - Anna Lewandowska jest dla niego ogromnym wsparciem, a córki Roberta Lewandowskiego - Klara i Laura to prawdziwe gwiazdy Instagrama! W czasie rozmowy z Kubą Wojewódzkim oraz Piotrem Kędzierskim w podcaście "WojewódzkiKędzierski", piłkarz wyznał, że kiedyś był całkiem inny - oschły i mało empatyczny. Jednak narodziny pierwszej córki okazały się być momentem zwrotnym, jeżeli chodzi o jego nastawienie do życia:

- To był punkt kulminacyjny — pojawienie się na świecie pierwszej córki, Klary, to był chyba najbardziej widoczny moment w moim życiu, w którym jeszcze bardziej zacząłem się otwierać na świat, na ludzi. Zacząłem być bardziej empatyczną osobą niż wcześniej, bo trudno mi to przychodziło. Ta lodowatość to była forma obrony - mówił piłkarz.

Instagram @annalewandowskahpba

Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała urocze zdjęcie córek. Klara i Laura w identycznych strojach!

Robert Lewandowski dodał także, że do jego zmiany przyczyniła się przede wszystkim obecność żony, od której czerpał wiele ciepła i dobroci. A co z jego przyjaciółmi? Okazuje się, że piłkarz dobrze wie o tym, że popularność może być magnesem, przyciągającym nieszczerych ludzi. Opowiedział o tym, że w swoim otoczeniu ma jedynie garstkę osób, których może nazwać prawdziwymi przyjaciółmi. Jest bardzo ostrożny w ich doborze, gdyż w przeszłości czuł się wykorzystywany:

- Moich przyjaciół to pewnie na palcach jednej ręki można wyliczyć. Są bliscy koledzy, bardzo dobrzy znajomi, ale było wiele osób, które chciały mnie oszukać, wykorzystać. Jak się zaczęły pojawiać pierwsze wywiady i pierwsze większe pieniądze to tych osób było dużo i chyba automatycznie zacząłem się chować do tej skorupy i być coraz bardziej zamknięty, a też moja historia życiowa spowodowała, że było mi trudno.

Zobacz także: Iga Świątek wygrała Roland Garros! Na trybunach pojawił się Rober Lewandowski, który przytulił tenisistę po meczu

Zobacz także
annalewandowskahpba/Instagram

Robert Lewandowski o stracie ojca

Do takiej postawy piłkarza przyczynili się nie tylko fałszywi przyjaciele, ale także strata ojca w bardzo młodym wieku. Wówczas Robert Lewandowski musiał dorosnąć w ekspresowym tempie:

- Straciłem ojca w wieku 16 lat. Musiałem się wtedy stać mężczyzną. Czy byłem gotowy, to nie wiem, ale musiałem się stać, bo byłem jedynym chłopakiem, mężczyzną w rodzinie, wiedziałem, że muszę ich wspierać i pomagać, byśmy dali radę - tłumaczy Lewandowski.

Reklama

Jak widać, postawa Roberta Lewandowskiego oraz wszystkie życiowe lekcje zaprowadziły go do wielkiego życiowego sukcesu - zarówno w życiu zawodowym, jak i tym prywatnym.

Invision/Invision/East News
Reklama
Reklama
Reklama