Robert Lewandowski o swojej przemianie
Zabulon Laurent/ABACA/Abaca/East News
Newsy

Robert Lewandowski przez wiele lat był zamknięty w sobie: "Ta lodowatość to była forma obrony"

Robert Lewandowski w najnowszym wywiadzie zdradził, jak narodziny córeczek zmieniły jego podejście do życia. Opowiedział również o bolesnej stracie ojca.

Nie da się ukryć, że prywatne życie jednego z najlepszych piłkarzy na świecie bardzo ciekawi jego fanów. Szczególnie, że jego żona to także osoba publiczna. Robert Lewandowski udzielił szczerego wywiadu w podcaście "WojewódzkiKędzierski" dla Onetu. Zdradził w nim, jak przeżył śmierć ojca i jak narodziny córek odmieniły jego życie. 

Ania Lewandowska o codziennym życiu w Barcelonie. Zdradziła też plany na zbliżającą się Wielkanoc

Robert Lewandowski o swojej przemianie

Robert Lewandowski jest mocno skupiony na swojej karierze, jednak nie może także narzekać na życie prywatne. Jego żona - Anna Lewandowska jest dla niego ogromnym wsparciem, a córki Roberta Lewandowskiego - Klara i Laura to prawdziwe gwiazdy Instagrama! W czasie rozmowy z Kubą Wojewódzkim oraz Piotrem Kędzierskim w podcaście "WojewódzkiKędzierski", piłkarz wyznał, że kiedyś był całkiem inny - oschły i mało empatyczny. Jednak narodziny pierwszej córki okazały się być momentem zwrotnym, jeżeli chodzi o jego nastawienie do życia:

-   To był punkt kulminacyjny — pojawienie się na świecie pierwszej córki, Klary, to był chyba najbardziej widoczny moment w moim życiu, w którym jeszcze bardziej zacząłem się otwierać na świat, na ludzi. Zacząłem być bardziej empatyczną osobą niż wcześniej, bo trudno mi to przychodziło. Ta lodowatość to była forma obrony - mówił piłkarz.

Anna i Robert Lewandowscy pokazali zdjęcia z imprezy urodzinowej Laury i Klary
Instagram @annalewandowskahpba

Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała urocze zdjęcie córek. Klara i Laura w identycznych strojach! 

Robert Lewandowski dodał także, że do jego zmiany przyczyniła się przede wszystkim obecność żony, od której czerpał wiele ciepła i dobroci. A co z jego przyjaciółmi? Okazuje się, że piłkarz dobrze wie o tym, że popularność może być magnesem, przyciągającym nieszczerych ludzi. Opowiedział o tym, że w swoim otoczeniu ma jedynie garstkę osób, których może nazwać prawdziwymi przyjaciółmi. Jest bardzo ostrożny w ich doborze, gdyż w przeszłości czuł się wykorzystywany:

- Moich przyjaciół to pewnie na palcach jednej ręki można wyliczyć. Są bliscy koledzy, bardzo dobrzy znajomi, ale było wiele osób, które chciały mnie oszukać, wykorzystać. Jak się zaczęły pojawiać pierwsze wywiady i pierwsze większe pieniądze to tych osób było dużo i chyba automatycznie zacząłem się chować do tej skorupy i być coraz bardziej zamknięty, a też moja historia życiowa spowodowała, że było mi trudno.

Zobacz także: Iga Świątek wygrała Roland Garros! Na trybunach pojawił się Rober Lewandowski, który przytulił tenisistę po meczu

Anna Lewandowska obejmuje Robertta Lewandowskiego
annalewandowskahpba/Instagram

Robert Lewandowski o stracie ojca 

Do takiej postawy piłkarza przyczynili się nie tylko fałszywi przyjaciele, ale także strata ojca w bardzo młodym wieku. Wówczas Robert Lewandowski musiał dorosnąć w ekspresowym tempie:

- Straciłem ojca w wieku 16 lat. Musiałem się wtedy stać mężczyzną. Czy byłem gotowy, to nie wiem, ale musiałem się stać, bo byłem jedynym chłopakiem, mężczyzną w rodzinie, wiedziałem, że muszę ich wspierać i pomagać, byśmy dali radę - tłumaczy Lewandowski. 

Jak widać, postawa Roberta Lewandowskiego oraz wszystkie życiowe lekcje zaprowadziły go do wielkiego życiowego sukcesu - zarówno w życiu zawodowym, jak i tym prywatnym.

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski
Invision/Invision/East News

Robert Lewandowski zdradził, czego uczy się od Anny Lewandowskiej
Doug Peters/Press Association/East News
Newsy
Robert Lewandowski w zaskakującym wyznaniu o Annie Lewandowskiej: "Jest wykorzystywana"
Robert Lewandowski opowiedział o tym, czym różni się od swojej żony, Anny Lewandowskiej. Piłkarz stwierdził, że trenerka personalna często bywa wykorzystywana. Co miał na myśli?

Tak szczery Robert Lewandowski nie był od dawna. Cytaty z jego rozmowy w podcaście "WojewódzkiKędzierski" od rana pojawiają się w największych zagranicznych serwisach. Nic dziwnego. Piłkarz, który znany jest z tego, że chodzi swoimi drogami i w kontaktach z dziennikarzami bywa raczej powściągliwy, otworzył się przed Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim. Chociaż większość słuchaczy z wypiekami na twarzy czekała na kolejne stanowcze deklaracje w sprawie zmiany klubu i przeprowadzki do Hiszpanii, zawodnik Bayernu Monachium opowiedział też trochę o życiu prywatnym. Udzielając wywiadu, Robert Lewandowski zdradził, jak wygląda jego życie w rodzinie, w której jest jedynym mężczyzną. Ujawnił, co różni go od Anny Lewandowskiej. Przyznał też, że córki zaczynają zadawać mu coraz trudniejsze pytania, które go krępują! Robert Lewandowski przyznał, czego uczy się od Anny Lewandowskiej W podcaście "WojewódzkiKędzierski" dla Onetu  Robert Lewandowski nie ukrywał, że życie w rodzinie wiele go nauczyło. Gwiazdor przyznał, że przez wiele lat był zamknięty w sobie . Jego charakter nieco się zmienił, gdy na świat przyszły jego dwie córeczki, Klara i Laura . Piłkarz cały czas wiele uczy się także od Anny Lewandowskiej, ponieważ jest od niego bardziej otwarta. Stwierdził jednak, że przez to trenerka personalna bywa wykorzystywana. Zobacz także:   Anna Lewandowska zaliczyła wpadkę na skuterze. Omal nie doszło do wypadku! Ja od Ani często starałem się uczyć tego ciepła. Tej dobroci, której Ania ma aż zanadto i przez to często jest wykorzystywana. Ja byłem taką osobą na jednym biegunie, a Ania po drugiej stronie. Starałem się od Ani dużo tego ciepła brać, tej dobroci, której ona ma i staraliśmy się to wypośrodkować - powiedział Kubie Wojewódzkiemu i Piotrowi Kędzierskiemu. Robert Lewandowski nie ujawnił też,...

Robert Lewandowski chce przeprowadzić się do Hiszpanii z myślą o córkach
Zabulon Laurent/ABACA/Abaca/East News/_rl9
Newsy
Robert Lewandowski chce przeprowadzić się do Hiszpanii dla... córek? "Zaraz będą musiały do szkoły iść"
W głośnym wywiadzie Robert Lewandowski opowiedział o planach przeprowadzki do Hiszpanii. Zdradził, że decyzja związana jest z przyszłością Klary i Laury.

Niedawno Robert Lewandowski był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". O głośnej rozmowie polskiego piłkarza mówią już największe zagraniczne serwisy. Wokół zawodnika Bayernu Monachium wybuchła burza po tym, jak stanowczo oświadczył, że jego przygoda z niemieckim klubem dobiegła końca. Choć sam sportowiec nie powiedział jeszcze wprost, że zamierza zrobić wszystko, by od następnego sezonu grać w koszulce FC Barcelony, nie jest tajemnicą, że w ciągu najbliższych miesięcy planuje przeprowadzić się do Hiszpanii. Warto też przypomnieć, że Anna i Robert Lewandowscy mają już dom na Majorce. W rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim Robert Lewandowski zdradził, że jego plany są związane wyłącznie z jego karierą zawodową, ale również przyszłością córek. Jaki wpływ na decyzję miały Klara i Laura? Robert Lewandowski zaplanował przeprowadzkę z myślą o przyszłości córek: "Musisz myśleć też już o kolejnych latach" O tym wywiadzie Roberta Lewandowskiego będzie głośno jeszcze przez długi czas. W ciągu ostatnich miesięcy piłkarz mocno zaskoczył media. Zazwyczaj sportowiec był ostrożny w kontaktach z dziennikarzami i unikał wielkich deklaracji, dlatego jego stanowcza wypowiedź podczas konferencji prasowej, podczas której dał jasno do zrozumienia, że nie chce już występować w klubie z Monachium, wywołała ogromne zamieszanie. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" potwierdził swoje słowa. Zobacz także:   Robert Lewandowski przez wiele lat był zamknięty w sobie: "Ta lodowatość to była forma obrony" Rozmawiając z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim, Robert Lewandowski zaznaczył, że nie podjął decyzji o przeprowadzce do Hiszpanii samodzielnie. Choć ewentualne przeniesienie do Barcelony ma ścisły związek z jego karierą sportową, to piłkarz przyznał, że najpierw wszystko...

Robert Lewandowski podarował córkom wyjątkowy prezent
Instagram/Robert Lewandowski/ AP/Associated Press/East News
Newsy
Klara i Laura dostały wyjątkowy prezent od Roberta Lewandowskiego. Urocze!
Robert Lewandowski sprawił swoim córkom prezent, którym rozczulił fanów. Dumny tata zadbał o to, by Klara i Laura czynnie uczestniczyły w najnowszych zmianach w jego życiu. O co chodzi?

O Robercie Lewandowskim ostatnio jest naprawdę głośno za sprawą jego transferu do FC Barcelony. Piłkarz, który właśnie zaczyna swoją zawodową przygodę w hiszpańskim klubie nie ukrywa radości z powodu wielkiej zmiany w jego karierze. Wszystkie jego sukcesy są oczywiście wspierane przez jego dwie urocze córki, które zawsze wiernie dopingują tatę podczas meczy - zarówno przed telewizorem, jak i na trybunach. Robert Lewandowski zadbał o to, aby Klara i Laura mogły mu kibicować w specjalnych koszulkach z logiem FC Barcelony. Tylko spójrzcie jak uroczo wyglądają w nich dziewczynki! Córki Roberta Lewandowskiego mają już własne koszulki FC Barcelony! W karierze piłkarskiej Roberta Lewandowskiego doszło do olbrzymiej zmiany. Kilka dni temu media obiegła radosna informacja -  Robert Lewandowski został zawodnikiem FC Barcelony i tym samym 16 lipca odbył ostatni trening z Bayernem Monachium. Teraz Anna i Robert Lewandowscy stoją przed wyzwaniem znalezienia idealnego lokum w Barcelonie . Największa radość z sukcesu zawodowego Roberta Lewandowskiego miała miejsce w domu piłkarza. Klara i Laura, które wiernie dopingują tacie w jego piłkarskich zmaganiach są już odpowiednio przygotowanie na kibicowanie nowej drużynie. Na Instagramie Anny Lewandowskiej pojawiło się nagranie, na którym Klara i Laura w koszulkach FC Barcelony budują kartonowy domek z napisem "Barca Home".  Zobacz także:  Anna i Robert Lewandowscy sprzedadzą swoją willę w Monachium? Mogą zarobić na niej fortunę Zobacz także:  Wpadka FC Barcelony. Anna Lewandowska nie będzie zadowolona! Na klubowych koszulkach pojawiły się imiona córek Roberta Lewandowskiego. Klara i Laura mogą teraz poczuć się jak zawodnicy z nowego klubu swojego taty. Teraz pozostało już tylko kibicować! Zobacz także:  Anna Lewandowska o małżeństwie z Robertem i...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik