Iga Świątek zagrała dzisiaj w Paryżu mecz, który był dla niej 35. wygraną z rzędu! Polka rozgromiła Coco Gauff w dwóch setach, tym samym stając się najlepszą tenisistką XXI wieku. 21-latka mogła liczyć na wsparcie polskich kibiców, którzy licznie stawili się na trybunach, a wśród nich Robert Lewandowski. Piłkarz zdecydował się na miły gest i przytulił Igę Świątek.

Reklama

Iga Świątek jest najlepszą tenisistką! Robert Lewandowski ruszył z gratulacjami

Fani tenisa mają dzisiaj powód do świętowania, nasza reprezentantka wygrała turniej Rolanda Garrosa, który jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie. 21-latka zagrała mecz z 18-letnią Coco Gauff, jednak ta nie miała szans z najlepszą rakietą świata. W Paryżu zjawiły się największe gwiazdy polskiego show-biznesu, m.in. Robert Lewandowski czy Kinga Rusin.

Piłkarz przez cały czas bardzo emocjonował się każdym odbiciem piłki. Ostatecznie, gdy okazało się, że Iga Świątek wygrała, jego radość była tak ogromna, że zdecydował się na spontaniczny gest. Zagraniczni fotoreporterzy uchwycili moment, w którym Robert Lewandowski przytulił Igę Świątek.

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy zostali kurierami? Pokazali zaskakujące wideo!

East News/ANNE-CHRISTINE POUJOULAT

Piłkarz zrobił sobie przerwę w zgrupowaniu kadry i zdecydował się na podróż do Paryża, aby z trybuny VIP obejrzeć zmagania naszej tenisistki. Po wygranym meczu zdecydował się na gratulacje, które wywołały niemałe poruszenie w sieci. Iga Świątek wyraźnie zdziwiła się obecnością Roberta Lewandowskiego, a gdy ten do niej podszedł, bez chwili wahania przytuliła go.

Zobacz także

Dziennikarze Eurosportu zapytali naszego piłkarza o wrażenia po meczu. Robert Lewandowski zachwycił się grą Igi Świątek i przyznał, że w przeszłości sam próbował swoich sił w tenisie, jednak to piłka nożna była w jego sercu od zawsze.

Dzisiejszy sukces Igi jest potwierdzeniem tego, że jest najlepsza na świecie, a ja się cieszę, że mogłem zobaczyć to osobiście, bo nie mam ostatnio wielu okazji. Emocje są, może inne niż na boisku, ale są. Ja dziś patrzyłem na to, jak rywalka Igi porusza się na nogach, na bardziej techniczne sprawy, chociaż na koniec oczywiście najbardziej się ucieszyłem, że wygrała. Iga świadomie kroczy przez życie, życzę jej, by spełniała swoje marzenia. Rozumiem to, przez co przechodzi w trakcie meczu, bo jako napastnik też wiem, co oznacza indywidualizm. - powiedział.

Reklama

Zobacz także: Lewandowski, Krychowiak i... Szostak na zgrupowaniu kadry. Gwiazda Polsatu przyciągnęła całą uwagę!

Instagram @_rl9
Reklama
Reklama
Reklama