Antoni Królikowski na planie filmu Patryka Vegi
Instagram

Recenzje po premierze "Polityki" Patryka Vegi! "Chwilami nudny" - ocenia znany krytyk filmowy

Antoni Królikowski na planie filmu Patryka Vegi
Instagram

"Polityka" Patryka Vegi już przed premierą budziła wiele emocji. Atmosferę wokół swojego najnowszego dzieła podgrzewał sam reżyser, który co jakiś czas publikował w sieci fragmenty filmu. W najnowszej produkcji Patryka Vegi poznajemy bohaterów, którzy są łudząco podobni do polskich polityków... Filmem Vegi był oburzony m.in. Bartłomiej Misiewicz, który po obejrzeniu mocnych scen z udziałem Antka Królikowskiego złożył pozew cywilny  przeciw reżyserowi. Były rzecznik MON zażądał zadośćuczynienia w kwocie miliona złotych i usunięcia scen, które godzą w jego imię. Ostatnio media informowały, że Bartłomiej Misiewicz jednak wycofał pozew.

Teraz najnowszy film Patryka Vegi pojawił się w kinach, a co za tym idzie, pojawiły się pierwsze recenzje jego dzieła! 

Recenzje filmu "Polityka"

We wtorek (3 września) w Złotych Tarasach odbyła się uroczysta premiera "Polityki",  następnego w mediach pojawiły się pierwsze recenzje filmu Patryka Vegi. Reżyser chyba nie będzie z nich zadowolony.

Film obejrzał m.in. Tomasz Raczek. Znany krytyk filmowy na swoim kanale na YouTube.com ocenił najnowsze dzieło Vegi. Tomasz Raczek nie ukrywa, że nie jest zachwycony "Polityką", która według niego jest za długa i czasami po prostu nudna. 

Wybierając się do kina miałem wrażenie, że może to będzie jakaś groteska, karykatura polityczna czyli film z gatunku satyrycznego, sayty politycznej. Okazał się to pamflet polityczny, czyli bardzo poważne oskarżenie właściwie całego świata polityki z którym mamy do czynienia. Film nie jest zabawny ani trochę - mówi.

Jego zdaniem, wszystko to, co było w filmie zabawne, zostało już sprzedane w zajawkach pokazywanych w internecie przez Vegę.

Proszę mi wierzyć, że poza tymi zajawkami, które już widzieliśmy w internecie nie ma w tym filmie ani jednej zabawnej sceny, ani jednej. To jest film długi i bardzo ponury. Powiem nawet więcej, jest chwilami nudny - ocenił Tomasz Raczek. 

Recenzja "Polityki" pojawiła się rówież na portalu naekranie.pl. Dawid Muszyński równie krytycznie ocenił najnowszy film Patryka Vegi. 

Przewidywalność to największy zarzut do Polityki. Jeśli ktoś ogląda na bieżąco programy informacyjne czy czyta gazety, to dla takiej osoby ten ponad dwugodzinny film będzie po prostu nudny - napisał autor recenzji opublikowanej na naekranie.pl. 

Niestety, filmem nie są zachwyceni również dziennikarze "Faktu", którzy raczej krytycznie ocenili "Politykę". Dziennik zwrócił jednak uwagę na świetną grę aktorską, m.in. Ewy Kasprzyk.

Światełka w tunelu to dobra robota aktorska wykonana przez Ewę Kasprzyk, Zbigniewa Zamachowskiego i Tomasza Sapryka grającego w filmie drugoplanową "postać cień" - prawą rękę prezesa, który jeśli trzeba znajdzie coś na każdego - czytamy w "Fakcie".

A Wy wybieracie się na "Politykę" Patryka Vegi"? 

Zobacz także: Patryk Vega pokazał naprawdę mocny fragment "Polityki"! Przed premierą zrobi się o nim jeszcze głośniej

Zwiastun "Polityki".

Wybieracie się na film Patryka Vegi?

Patryk Vega
East News

 

Więcej na temat Patryk Vega
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40