Party Stories
Rafał Collins i Tomasz Komenda
East News
Newsy

Rafał Collins dał pracę Tomaszowi Komendzie. W Dzień Dobry TVN oburzony mówi: „To jest farsa!”

Rafał Collins w "Dzień Dobry TVN" zdradził, dlaczego postanowił pomóc Tomaszowi Komendzie i zatrudnił go w Fundacji Braci Collins.  Gwiazdor programów motoryzacyjnych podczas rozmowy z Kingą Burzyńską nie ukrywał, że zszokował go głośny wywiad z Komendą, w którym opowiedział m.in. o tym, jak został potraktowany przez właściciela myjni w której pracował. Dostało się również politykom!

"Dzień Dobry TVN": Paulina Krupińska zaliczyła sporą wpadkę na żywo! Nie zdążyła przedstawić wymarzonego gościa!

Rafał Collins o współpracy z Tomaszem Komendą

Historia Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię której nie popełnił, wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna dopiero po 18 latach wyszedł na wolność, a sąd uznał, że jest niewinny. Teraz Tomasz Komenda walczy o rekordowe odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu.

Komenda przyznał ostatnio,  że po wyjściu z więzienia zatrudnił się w myjni samochodowej - w rozmowie z WP Magazyn nie ukrywał, że jego były pracodawca okropnie go traktował. Jak już wiemy wywiad z Tomaszem Komendą poruszył Rafała Collinsa, który postanowił mu pomóc. Gwiazdor TVN opublikował w sieci wzruszający wpis, w którym zaproponował pracę Tomaszowi Komendzie. Piękny gest Rafała Collinsa poruszył internautów.

Dziś gwiazdor TVN rozmawiał z dziennikarką "DDTVN" o współpracy z Tomaszem Komendą. 

To był impuls, kiedy przeczytałem wywiad w wp, jak Tomek skarży się na swojego byłego pracodawcę, że stał się jakąś atrakcją na myjni. Do mnie nie mogło dotrzeć, jak taki człowiek, w takiej sytuacji, po tego typu przejściach w bądź co bądź cywilizowanym kraju nie ma jeszcze odszkodowania i musi pracować na myjni - Rafał Collins przyznał w "Dzień Dobry TVN".

Gwiazdor TVN nie ukrywał, że zszokowała go historia Tomasza Komendy.

To jest farsa, że ludzie prywatni, czy ja czy mój brat, czy inni ludzie ciągle muszą ingerować. Tak naprawdę my wiemy, jak to wygląda z drugiej strony. Mamy fundację nie od wczoraj i zszokowało mnie to, że kiedy Tomek wyszedł z więzienia nie miał zapewnionej logistyki, mieszkania. Nie miał od państwa prawa jazdy, nie miał pomocy pscyhologicznej, nie miał nic. Został wypuszczony z więzienia i został pozostawiony sam sobie i to jest dla mnie straszne. 

Dostało się również politykom, którzy - jak mówi Rafał Colins - nie interesują się losem osob takich jak Tomasz Komenda.

To jest farsa, że nasi rządzący zajmują się tym, kto gdzie będzie siedział po rekonstrukcji rządu i że nie jest im wstyd, że właśnie obywatele, którzy ich wybierają są zostawieni samopas - mówił oburzony Rafał Colins.

W dalszej części rozmowy Rafał Collins zapewnił, że Tomasz Komenda może liczyć na jego wsparcie. 

Wszystko, czego Tomek będzie potrzebował może liczyć na nasze wsparcie. Tak naprawdę Tomek jest bardzo ambitny, bardzo mu zależy, bardzo szanuje go za to ponieważ on miał do wyboru pracę w trzech spółkach: w jednej w tuningu samochód, w restauracji naszej w Warszawie, albo w fundacji. Wybrał najtrudniejsze dla siebie zadanie, bo fundacja jest bardzo obciążającą rzeczą, którą można prowadzić. Robimy wszystko, żeby miał komfort, żeby trochę to ciśnienie zeszło. Na dzień dzisiejszy już nie musi się martwić o jutro, nie musi się martwić o rachunki teraz będzie miał szansę zrobienia prawa jazdy, dostanie komputer, szkolenia - wtedy kiedy będzie gotowy to powie nam "chłopaki jestem gotowy" to zrobimy wtedy coś dużego miejmy nadzieję i na pewno jest ten dalszy cel, ale musimy na niego poczekać.

Piękne słowa i piękny gest Rafała Collinsa! Brawo!

Zobacz także: Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przeżyła piekło. Pluto jej w twarz i mówiono "matka potwora i mordercy"

Rafał Collins pomógł Tomaszowi Komendzie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę.Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Dzięki takiemu rodzajowi pracy Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę. Aby biegać należy umieć na początek dobrze chodzić, wobec czego współpraca rozpocznie się od różnych kursów (m.in. prawa jazdy), oraz opieki psychologicznej ponieważ państwo nawet o to nie zadbało, powyższe aktywności przygotują go do lepszej współpracy. Ponadto Tomek będzie pracował z domu, tak aby nie musiał opuszczać otoczenia, które zna i w którym czuje się komfortowo, w gronie rodzinnym blisko narzeczonej i dziecka, które wkrótce przyjdzie na świat, tymczasem nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie bez konieczności martwienia się o rachunki czy inne opłaty. Umówiliśmy się z Tomkiem, że będzie sam decydował, w którym momencie będzie w stanie udźwignąć duży projekt. Nie ukrywamy że nasza współpraca w zakresie, w jakim ją planujemy, jest dla nas nowością i będziemy musieli nieco zrestrukturyzować nasze plany, na szczęście dzięki ludziom którzy nas otaczają mamy możliwości, które nam na to pozwalają.Uzgodniliśmy z Tomkiem, iż wypowiadamy się na temat tej sprawy jedynie do końca tego tygodnia, po czym odmawiać będziemy komentarzy celem uzyskania spokoju potrzebnego Tomkowi oraz nam aby nasza współpraca dobrze się ułożyła.A tak totalnie od siebie dodam tylko, że jest to straszna farsa iż Tomek wciąż czeka na zadośćuczynienie od Państwa i musiał pracować po myjniach...

Post udostępniony przez Rafal Collins (@rafalcollins)

 

Niesłusznie skazany Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu.

Tomasz Komenda
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Tomasz Komenda i jego narzeczona
East News
Newsy
Wstrząsająca historia Tomasza Komendy. 18 lat odsiadki za niewinność. Dziś zaręczyny i ciąża partnerki

Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Sąd zdecydował się wymierzyć mu karę 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywał za kratami aż 18 lat i przeżył tam prawdziwe piekło. Dziś jest już wolnym człowiekiem, jednak nikt nie zwróci mu najpiękniejszych lat życia. Na szczęście Tomasz Komenda zaczyna układać swoje życie od początku. Jest szczęśliwie zakochany i wkrótce zostanie ojcem!  Zobacz także:   Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia sprzątał klatki! Reakcja ludzi, których spotykał, była ZASKAKUJĄCA Jego dramatyczną historię już od 18 września będziemy mogli dokładnie poznać w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". To naprawdę wstrząsające i aż ciężkie do uwierzenia, co musiał przeżyć niewinny człowiek. Zobaczcie wideo, w którym poznacie bliżej Tomasza Komendę i jego życie. Chociaż przeżył piekło, dalej pozostał dobrym i wrażliwym człowiekiem...

Rafał Collins i Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda dostał pracę u gwiazdora TVN! Na jakim stanowisku? "Nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie"

Tomasz Komenda ma nową pracę! Mężczyzna, który skazany niesłusznie spędził w wiezieniu aż 18 lat, spotkał się z Rafałem Collinsem.  Gwiazdor TVN wczoraj zadeklarował, że chętnie zatrudni Komendę w swojej firmie. Dziś na Instagramie ogłosił: Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą - napisał Rafał Collins. W jakim charakterze? Zobaczcie. Zobacz także:   Tomasz Komenda nie był w stanie obejrzeć całego filmu o sobie! Nie wytrzymał jednej sceny Rafał Collins zatrudnił Tomasza Komendę Komenda w wywiadzie dla WP Magazyn przyznał, że po wyjściu z więzienia stał się atrakcją w swoim miejscu pracy, a pracodawca świadomie to wykorzystywał.  Jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki - mówił Komenda.  Zbulwersowało to m.in. Rafała Collinsa, gwiazdę programów motoryzacyjnych. Dziś spotkał się z Komendą, a nastepnie ogłosił, że mężczyzna ma nowe zajecie. Jak napisał Collins, Tomasz Komenda miał do wyboru pracę w trzech spółkach którymi kieruje gwiazdor: w studiu tuningu pojazdów, restauracji w Warszawie lub w Fundacji Braci Collins. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę. Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych - napisał Rafał. Collins podkreśla, że dzięki temu Komenda będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi i nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć. Fundacja Braci Collinsów ma mu dać szansę na rozwój. A na początku jego obowiązkiem będzie jedynie rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma...

Tomasz Komenda
Instagram
Newsy
Tomasz Komenda poszedł do pracy u braci Collins! W sieci pojawiły się zdjęcia, jak roznosi posiłki

Tomasz Komenda rozpoczął pracę w fundacji braci Collins! Mężczyzna, którego historia wstrząsnęła całą Polską razem z Rafałem Collinsem 11 listopada wybrali się do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich i pomagali roznosić posiłki dla najbardziej potrzebujących. W sieci pojawiły się zdjęcia i komentarz Tomasza Komendy! Tomasz Komenda rozpoczął pracę Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia i wyszedł na wolność dopiero po 18 latach spędzonych za kratami. W 2018 roku sąd uniewinnił mężczyznę, który dziś walczy o odszkodowanie  za lata spędzone w zamknięciu - mężczyzna żąda prawie 19 milionów zł. Niestety, ostatnio okazało się, że Tomasz Komenda nawet po wyjściu z więzienia przeżywał trudne chwile. W wywiadzie dla WP Magazyn przyznał, że jego były pracodawca wykorzystywał to, że klienci go rozpoznają.  Kiedy rozeszło się, gdzie pracuję, ludzie zaczęli tam masowo jeździć, żeby mnie zobaczyć. I jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki - mówił Tomasz Komenda.  Wypowiedź Tomasza Komandy poruszyła braci Collins, którzy zaproponowali mu pracę u siebie!  Zszokowała mnie wypowiedź Tomka Komendy o tym że na myjni pracodawca go wykorzystywał... Niewiarygodne... Sam wiem jak to jest, byłem wykorzystywany przez pracodawcę podczas pracy na zmywaku - napisał wówczas Rafał Collins. Później Rafał Collins w Dzień Dobry TVN zdradził,  że Tomasz Komenda miał do wyboru pracę w jednej z trzech spółek: w tuningu samochodów, w restauracji w Warszawie, albo w fundacji.  (...) Wybrał najtrudniejsze dla siebie zadanie, bo fundacja jest bardzo obciążającą rzeczą, którą można prowadzić. Robimy wszystko, żeby...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner