Party Stories
Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska
East News
Newsy

Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska przeżyła piekło. Pluto jej w twarz i mówiono "matka potwora i mordercy"

Ludzie pluli jej pod nogi, nazywali "matką potwora". Życie matki Tomasza Komendy zamieniło się w piekło po aresztowaniu syna. Serce kobiety rozpadło się na kawałki. Przerażający system odebrał młodość i człowieczeństwo jej dziecku. Wydawać by się mogło, że nie ma cienia szansy na dowiedzenie niewinności chłopaka. Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za przerażające morderstwo, którego nie popełnił. Sprawiedliwość nadeszła dopiero po 18 latach spędzonych w więzieniu. 

Cierpiał nie tylko Tomasz ale również jego rodzina. Teresa Klemańska, mama Tomasza Komendy, opowiedziała o piekle, które zgotowali jej okoliczni mieszkańcy. Kiedy dowiedziała się, że jej syn próbował powiesić się w celi, również nie chciała dalej żyć. Jednocześnie nigdy nie zwątpiła w niewinność mężczyzny.

Teresa Klemańska udzieliła poruszającego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, co ją spotkało. 

Zobacz także: Rodzice zamordowanej Małgosi chcą, żeby Tomasz Komenda wrócił do więzienia! Pikietowali przed sądem

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Matka Tomasza Komendy przeżyła piekło. Życie Teresy Klemańskiej po aresztowaniu syna 

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu, za zbrodnię, której nie popełnił. Matka nigdy nie zwątpiła w jego niewinność, chociaż odwrócił się od niej cały świat. Okoliczni mieszkańcy zamienili jej życie w piekło. Była "matką potwora i mordercy". 

Jak zaczęli o tym mówić w telewizji, to ja już byłam matką potwora. W sklepie ekspedientka mi powiedziała, że matki mordercy nie obsłuży. Jak jeszcze proces trwał, to nam ktoś zgniłe mięso na klamce powiesił, na całą klatkę śmierdziało - powiedziała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów"

Była upokarzana i gnębiona. Kiedy po latach walki o dobre imię Tomasza Komendy, mężczyzna został uniewinniony - nigdy nie usłyszała słowa "przepraszam": 

Ludzie pluli mi pod nogi, wyzywali mnie. To był bardzo ciężki czas. A teraz? Nie mam już przyjaciół. Ludzie są podli, wstrętni. Czy mnie ktoś przeprosił? Nikt. Tylko tyle: „Miałaś rację". Mówię im: „Wiem. Mówiłam wam, że on siedzi za niewinność"

Teresa Klemańska była bliska samobójstwa. Za pierwszym razem, tuż po ogłoszeniu wyroku.  W ostatniej chwili uratował ją jej mąż. Drugi raz targnęła się na swoje życie w chwili, gdy dowiedziała się, że jej syn również próbował zakończyć swoje życie w celi: 

Jak ogłosili wyrok, to... stałam już na oknie. Mąż mnie zobaczył, skapnął się, chwycił mnie. Dla mnie nie było już życia. A jak się dowiedziałam, że Tomek chciał się powiesić w więzieniu, to poszłam do domu, nałykałam się tabletek. Chciałam umrzeć

Rodzina Tomasza Komendy chciałaby o wszystkim zapomnieć, jednak zdają sobie sprawę, że ludzie im na to nie pozwolą. Rany są ciągle rozdrapywane. 

Powiedziałam chłopakom, że może już czas najwyższy, żeby matka odeszła. Poważnie, już mam życia dosyć, już mi się ulewa. Serce mnie tak kłuje, że po nocach nie śpię. Jestem wyczerpana - wyznała w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów". 

Od jutra w kinach będzie można zobaczyć film inspirowany historią Tomasza Komendy. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" obrazuje kulisy śledztwa oraz skazania niewinnego człowieka na ćwierćwiecze w więzieniu. 

Zobacz także: To Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. Do roli schudł 10 kilogramów: "Głód był straszny"

Mama Tomasza Komendy udzieliła wstrząsającego wyznania na temat życia po skazaniu jej syna na 25 lat więzienia. 

Tomasz Komenda
East News

Tomasz Komenda zaczyna powoli układać swoje życie na nowo. Podczas premiery filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy" oświadczył się swojej partnerce. Para spodziewa się dziecka. Będzie to syn, który otrzyma imię Filip.

Tomasz Komenda z narzeczoną na premierze filmu
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Mama Tomasza Komendy, Teresa Klemańska
East News
Newsy
Matka Tomasza Komendy martwi się, że pieniądze zmienią jej syna: "Boję się, że pójdzie w złą stronę. Ludzie chcą go wykorzystać!"
Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy udzieliła szczerego wywiadu w którym opowiedziała o swoim synu i obawach dotyczących jego przyszłości.

Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy udzieliła szczerego wywiadu w którym opowiedziała o swoim synu i obawach dotyczących jego przyszłości. Kobieta, która przez 18 lat wspierała niesłusznie skazanego na więzienie syna, dziś nie ukrywa, że boi się, jak pieniądze z odszkodowania- o które walczy Tomasz Komenda- mogą na niego wpłynąć.  Matka Tomasza Komendy martwi się o syna Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił i dopiero po 18 latach wyszedł na wolność i został uniewinniony. Teraz Tomasz Komenda walczy o blisko 19 mln złotych odszkodowania za lata spędzone w zamknięciu. Czy sąd przyzna mu rekordowe odszkodowanie? Tego wciąż nie wiemy, jednak matka Tomasza Komendy już teraz obawia się, że pieniądze mogą zmienić jej syna. Skąd takie obawy? Boję się, że pójdzie to w złą stronę, że je szybko roztrwoni, że będzie miał złych doradców albo że odbije mu palma. Ludzie już teraz dzwonią i proponują mu jakieś spółki, inwestycje. Chcą go wykorzystać. A on nie jest przygotowany na duże pieniądze. Dlatego powiedziałam mu, żeby inwestował w mieszkania - Teresa Klemańska przyznała w wywiadzie dla onet.pl. Jak już wiemy, Tomasz Komenda jakiś czas temu wyprowadził się z rodzinnego domu i zamieszkał ze swoją narzeczoną, z którą wkrótce będzie miał dziecko. Teraz Teresa Klemańska zdradziła, jak dziś wyglądają jej relacje z synem. Mamy bardzo dobry kontakt. Jak nie przychodzi, to do siebie dzwonimy, jeden dzień on, jeden dzień ja. Proszę go tylko, żeby nie robił z siebie celebryty, bo nim nie jest, żeby pozostał normalnym Tomkiem. To ciągłe zainteresowanie mediów wcale mu nie służy- oceniła w wywiadzie dla Onetu. Kobieta zdradziła przy okazji, że o nowej pracy syna...

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Gwiazdor TVN zaproponował pracę Tomaszowi Komendzie! "Sam wiem jak to jest. Też byłem wykorzystywany w pracy"
Rafał Collins zaproponował pracę Tomaszowi Komendzie.

Rafał Collins nie potrafił przejść obojętnie obok dramatu Tomasza Komendy. Po tym jak mężczyzna niesłusznie odsiedział aż 18 z zasądzonych 25 lat więzienia i wyszedł na wolność jego dramat  wciąż trwał. W najnowszym wywiadzie dla WP.pl Tomasz Komenda wyznał, że wrócił do pracy na myjni, jednak był traktowany jak atrakcja. Ludzie specjalnie przyjeżdżali aby go zobaczyć i zrobić sobie z nim zdjęcie. Naciskali, aby opowiadał im o swoich dramatycznych doświadczeniach. Pracodawca widząc zainteresowanie, postanowił to wykorzystywać.  Zobacz także:  Szokujące wyznanie Tomasza Komendy. Znalazł pracę po wyjściu z więzienia, ale szef nie traktował go dobrze: "Nie wolno mi było iść do łazienki" Rafał Collins zaproponował pracę Tomaszowi Komendzie Tomasz Komenda w swoim życiu przeżył niewyobrażalny dramat. Mężczyzna w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że także po wyjściu z więzienia stał się atrakcją w swoim miejscu pracy. Pracodawca świadomie to wykorzystywał:  Jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki. Musiałem się pytać pana kierownika, czy mogę zjeść śniadanie, zrobić sobie kawę, zapalić papierosa. Nic mi nie było wolno - wyznał w rozmowie z portalem magazyn.wp.pl.  Tomasz Komenda nie był traktowany na równi z innymi współpracownikami. Jego pracodawca nie powalał mu nawet na kilkuminutową przerwę, aby mógł skorzystać z toalety lub napić się kawy. Nieludzkie traktowanie, którego doświadczył niewinny mężczyzna zszokowało m. in. Rafała Collinsa:  Zszokowała mnie wypowiedź Tomka Komendy o tym że na myjni pracodawca go wykorzystywał... Niewiarygodne... Sam wiem jak to jest, byłem wykorzystywany przez pracodawcę podczas pracy na zmywaku. - napisał na...

Tomasz Komenda - życie od nowa
EastNews
Newsy
Życie od nowa Tomasza Komendy. Czy wstrząsająca historia będzie miała swój szczęśliwy koniec?
Tomasz Komenda - cała historia w jednym miejscu. Tomasz Komenda - wszystkie najważniejsze informacje.

Emocji na premierze filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” spodziewali się wszyscy. To przecież opowieść o dramatycznej historii niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo Tomasza Komendy (44), który za kratkami spędził prawie dwie dekady swojego życia. Okazało się jednak, że wrażeń dostarczył nie tylko sam seans, ale również to, co wydarzyło się chwilę po nim. Bohater wieczoru padł na scenie przed swoją ukochaną na kolana i poprosił ją o rękę! A Anna Walter, wyraźnie zaskoczona, powiedziała „tak”. To nie koniec dodających otuchy wieści – para wkrótce przywita na świecie swoje dziecko. „Szkoda, że dopiero po czterdziestu czterech latach”, przyznał kilka dni później w „Dzień dobry TVN” Komenda. Choć rozpoczął nowe życie, wciąż tkwią w nim koszmarne wspomnienia z więziennej celi, w której bity i poniżany spędził 18 lat. Tragiczna noc „Zgwałcenie, wykrwawienie, zamarznięcie”. Tak brzmiał wpis w akcie zgonu 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, której nagie ciało odnaleziono 1 stycznia 1997 roku w pobliży stodoły na prywatnej posesji graniczącej z dyskoteką Alcatraz w Miłoszycach pod Wrocławiem. To właśnie w tym klubie kilkanaście godzin wcześniej dziewczyna razem ze znajomymi żegnała rok 1996. To było jej pierwsze samodzielne wyjście. O zgodę prosiła rodziców prawie miesiąc. Ostatecznie ulegli. Brutalna zbrodnia wstrząsnęła Miłoszycami. Wszyscy tam się znają. Nikt nie mógł uwierzyć, że wśród sąsiadów znalazł się ktoś zdolny do takiego bestialstwa. Policja szybko ustaliła, że Małgosia w czasie zabawy sylwestrowej wyszła na zewnątrz z kolegą. Potem widziano ją jeszcze w towarzystwie trzech mężczyzn, ale nikt nie potrafił określić, kim byli. Śledztwo utknęło na trzy lata. W końcu pewnego...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner