Risako Kawai i Monika Michalik z medalami
East News
Żeńska reprezentacja Japonii w zapasach w stylu wolnym idzie w Rio de Janeiro jak burza. Japońskie dziewczyny wygrywają w prawie każdej kategorii. Jedną z ich "ofiar" była między innymi polska medalistka Monika Michalik, która przegrała z późniejszą mistrzynią olimpijską. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni po zakończeniu zmagań bardzo emocjonalnie podchodzą do osiągniętych przez siebie wyników.

Radość i smutek japońskich zapaśniczek

Daniem firmowym w repertuarze japońskich zawodniczek jest noszenie na barana swojego trenera Kazuhito Sakae po olimpijskiej macie. O krok dalej poszła jednak złota medalistka w kategorii do 63 kilogramów Risako Kawai, właśnie ta, która pokonała wcześniej Michalik. Chwilę po zakończonej zwycięstwem walce finałowej podbiegła do trenera i dwa razy rzuciła go przez ramię!
Zupełnie inne emocje towarzyszyły wielokrotnej mistrzyni świata (2002, 2003, 2005 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 :) ) i trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej Saori Yoshidzie. Finałowa walka z jej udziałem zakończyła się sensacyjnym zwycięstwem Amerykanki Maroulis. Nic więc dziwnego, że załamana multimedalistka łkała potem podczas ceremonii rozdania medali. Czy to najsmutniejsza medalistka olimpijska z Rio?
Zapłakana Saori Yoshida
East News
 
Chyba tak :(.
Zapłakana Saori Yoshida
East News
 
Japonka płakała także przed kamerami japońskiej telewizji.
 
Japoński trener Kazuhito Sakae na ramionach swojej podopiecznej Eri Tosaki.
Japoński trener na barana swojej zawodniczki
East News
 
Risako Kawai z medalem. Pierwsza z prawej Monika Michalik.
Risako Kawai i Monika Michalik z medalami
East News