W poniedziałek we Wrocławiu odbył się mecz towarzyski Polska-Słowenia w eliminacjach MŚ 2018. W ostatnim meczu Polska wygrała z Rumunia aż 3:0. Dla reprezentacji Polski mecz towarzyski ze Słowenią był ostatnim spotkaniem w tym roku. Po wygranej z Rumunią wolne dostali Robert Lewandowski, Kamil Glik oraz Łukasz Piszczek - tych piłkarzy nie zobaczyliśmy na boisku. A jaki był wynik?

W 24. minucie Słowenia strzeliła gola Polsce. Miha Mevlja zrobił nam niemiłą niespodziankę... Na szczęście w 80. minucie Łukasz Teodorczyk wyrównał! To właśnie Teodorczyk był wplątany w aferkę alkoholową w polskiej kadrze. Jak widać, reprymenda Nawałki podziała i Teodorczyk uratował teraz Polskę w meczu ze Słowenią! Dzięki jego akcji ostatecznie zremisowaliśmy.

Tym samym rok 2016 zakończyliśmy z tylko jedną porażką - w towarzyskim meczu z Holandią (1:2).

Skład reprezentacji Polski na mecz Polska-Słowenia: Artur Boruc - Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Krzysztof Mączyński, Bartosz Kapustka - Łukasz Teodorczyk.​

Ostatni mecz z Rumunią wygraliśmy 3:0. Ze Słowenią zremisowaliśmy.