Kamil Durczok spowodował wypadek pod wpływem alkoholu
East News
Newsy

Kamil Durczok pozostanie na wolności! Dziennikarz przeprasza: "To, co się wydarzyło, jest karygodne"

Kamil Durczok pozostanie na wolności! Dziennikarz przeprasza: "To, co się wydarzyło, jest karygodne"

Kamil Durczok, mimo wniosku prokuratury, nie trafi do aresztu. Znany dziennikarz, który w piątek został zatrzymany po spowodowaniu kolizji pod wpływem alkoholu na autostradzie, zabrał publicznie głos. Durczok przeprosił, a to, "co się wydarzyło", nazwał karygodnym. Poprosił też, by media pokazywały jego wizerunek i pisały pełne nazwisko. 

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Kamil Durczok przyznał się do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, jednak sąd na posiedzeniu nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec dziennikarza aresztu. Zamiast tego sąd wyznaczył poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych, Durczok ma też dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Kamil Durczok po raz pierwszy o swojej NOWEJ dziewczynie: "Moja partnerka to osoba, która..."

Oświadczenie Kamila Durczoka

Sam dziennikarz, po wyjściu z posiedzenia sądu, złożył krótkie oświadczenie:

- Bardzo, bardzo wszystkich przepraszam. To są dla mnie bardzo trudne dni. Mam pełną świadomość,  że to, co się wydarzyło, jest karygodne - stwierdził Durczok cytowany przez portal. 

Jak podkreślał, ani przez moment nie zaprzeczał faktom, które zgromadzili śledczy w jego sprawie.

- Pozostaje mi przeprosić widzów, internautów, czytelników. Przede wszystkim chciałbym przeprosić moich najbliższych, bo zostali narażeni na infamię, cierpienia, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli. Proszę o publikację mojego wizerunku. Ja się nazywam Kamil Durczok - powiedział.

Nie chciał jednak odpowiadać na pytania.

- Jestem w takim stanie psychicznym po tych kilku dniach... - mówił dziennikarzom. 

Zarzuty dla Durczoka

W ostatni piątek po południu Durczok spowodował kolizję na autostradzie A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Na szczęście nikt w niej nie ucierpiał, jednak - jak się okazało podczas badania - dziennikarz miał w wydychanym powietrzu aż 2,6 promila alkoholu. Durczok został zatrzymany, a w niedzielę - po tym jak wytrzeźwiał - przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie. Śledczy postawili mu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, do którego Durczok się przyznał oraz wywołania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za to drugie grozi nawet 12 lat więzienia - jednak do tego zarzutu dziennikarz się nie przyznaje. 

Kamil Durczok spowodował wypadek

Kamil Durczok spowodował wypadek
Newsy
Kamil Durczok jechał z pasażerką i miał w aucie broń? Nowe informacje w sprawie zatrzymania dziennikarza
Kamil Durczok jechał z pasażerką i miał w aucie broń? Nowe informacje w sprawie zatrzymania dziennikarza

Kamil Durczok  26 lipca spowodował kolizję. Po przebadaniu przez policję okazało się, że ma aż 2,6 promila w wydychanym powietrzu . Prokuratura skierowała wniosek o areszt tymczasowy, który sąd uchylił i dziennikarz mógł wyjść do domu za poręczeniem majątkowym w wysokości 15 tys. zł. Na światło dzienne wychodzą jednak kolejne szczegóły dotyczące zdarzenia na trasie A1 z udziałem BMW prowadzonym przez Kamila Durczoka! Początkowo pojawiła się informacja, że 51-latek w aucie znajdował się sam. Teraz okazuje się, że w feralnej podróży mogła towarzyszyć mu 20-letnia kobieta! A samochodzie był przewożony też pies...

Hanna Lis
eastNews
Newsy
Hanna Lis ostro o Kamilu Durczoku! "Zero współczucia dla potencjalnych morderców za kierownicą"
Hanna Lis ostro o Kamilu Durczoku! "Zero współczucia dla potencjalnych morderców za kierownicą"

Hanna Lis dała upust swoim emocjom w mediach społecznościowych i skomentowała ostatnie zamieszanie wokół Kamila Durczoka. Dziennikarka nie szczędziła dosadnych słów w kierunku kolegi z branży. Ostro wypowiedziała się o jego jeździe pod wpływem alkoholu.  Przypomnijmy, w piątek 26 lipca Kamil Durczok wsiadł pod wpływem alkoholu za kierownicę i spowodował kolizję. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Dziennikarz miał w wydychanym powietrzu aż 2,6 promila alkoholu! 51-latek przyznał się do prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Ale nawet wzięcie na siebie winy według Hanny Lis nie tłumaczy go z tego, co zrobił.  Hanna Lis ostro o Durczoku  Oprócz prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, Kamil Durczok usłyszał też zarzut wywołania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Dziennikarz przyznaje się wyłącznie do prowadzenia auta pod wpływem procentów. Za ten drugi zarzut grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zachowanie Durczoka skomentowała Hanna Lis. Nie zostawiła na koledze po fachu suchej nitki.  Zero współczucia dla potencjalnych morderców za kierownicą. I naprawdę mam w głębokim poważaniu, czy siedzi za nią dziennikarz, czy sprzedawca z pobliskiego spożywczego. Każdy ma swoje dołki, ale nie każdy rusza w miasto uzbrojony w kałasza lub 2,6 promila. Na jedno wychodzi -  napisała Lis w sieci.  Zero współczucia dla potencjalnych morderców za kierownicą. I naprawdę mam w głębokim poważaniu, czy siedzi za nią dziennikarz, czy sprzedawca z pobliskiego spożywczego. Każdy ma swoje dołki, ale nie każdy rusza w miasto uzbrojony w kałasza, lub 2,6 promila. Na jedno wychodzi. — Hanna Lis (@hanna_lisowa) July 28, 2019 Zobacz także:   Kamil D. spowodował...

Kamil Durczok spowodował wypadek
Newsy
Wychudzony Kamil Durczok zjawił się w sądzie. Ciężko uwierzyć, że to naprawdę on!
Kamil Durczok nie jest w najlepszej formie. Te zdjęcia są niepokojące

Czarne chmury zebrały się nad Kamilem Durczokiem . Dziennikarz ma za sobą pasmo porażek. W lipcu były szef "Faktów" został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz z kolei zarzucono mu sfałszowanie podpisów na wekslach i oszustwo. Śledczy badają tę sprawę. Cała ta sytuacja mocno odbiła się na zdrowiu Kamila Durczoka. Podczas środowego posiedzenia w sądzie dziennikarz wyglądał porażająco. Tylko zobaczcie, jak bardzo wychudł! Wychudzony Kamil Durczok w sądzie Kamila Durczoka czeka długa walka w sądzie. 2 grudnia dziennikarz został bowiem zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających uzyskanie kredytu i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Dziennikarzowi grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Prokurator wnioskował o areszt dla Kamila Durczoka, ponieważ miał obawy, że były szef "Faktów" może mataczyć w tej sprawie. Jednak podczas środowego posiedzenia Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że Kamil Durczok może przebywać na razie na wolności. Na zdjęciach, które zrobione dziennikarzowi widać, że bardzo przeżywa tę sytuację. Kamil Durczok wychudł, jego cera zszarzała. Trudno rozpoznać w nim dawnego gwiazdora TVN. Kamil Durczok dzień przed posiedzeniem w katowickim sądzie wydał także oficjalne oświadczenie , w którym zapewnił, że będzie walczył o swoje dobre imię. Wskazał także, kto może być odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Wierzę, że na całą prawdę przyjdzie w końcu czas. Podobnie jak na pociągnięcie do odpowiedzialności banku i pracujących w nim ludzi, którzy powinny wiedzieć, do czego doprowadziła ich chciwość, zachłanność i nieetyczne działania - czytamy w jego oświadczeniu. Wierzycie w jego niewinność? Kamil Durczok...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner