Patryk Vega, Olga Bołądź, Julia Wieniawa "Kobiety mafii" - plakat filmu Olga Bołądź w różowych kozakach Julia Wieniawa na konferencji prasowej filmu "Kobieta sukcesu" Piotr Stramowski o Patryku Vedze
Patryk Vega, Olga Bołądź, Julia Wieniawa
ONS
1/5
Patryk Vega, Olga Bołądź, Julia Wieniawa
ONS

Już jest plakat najnowszego filmu Patryka Vegi "Kobiety mafii"! Premiera zaplanowana jest na 23 lutego 2018 roku i wszystko wskazuje, że będzie to kolejny wielki hit. Kinomaniacy jeszcze nie mieli okazji, by ochłonąć po "Botoksie", a Patryk Vega już kusi kolejnym filmem, który z pewnością będzie wielkim sukcesem. Mocny temat, doskonała obsada i reżyser, który jest gwarancją, że produkcja będzie głośna. Nowy film Patryka Vegi jeszcze nie trafił do kin, a już wzbudza ogromne zainteresowanie. W rolach głównych zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnke, Piotra Stramowskiego, Bogusława Lindę oraz debiutującą w tak dużej roli Julię Wieniawę.

 

Zobacz też: Patryk Vega ma powody do radości! "Botoks" to hit. Nigdy nie zgadniesz, ilu widzów zobaczyło film!

 

Zobaczcie plakat "Kobiet mafii" na następnej stronie! W naszej fotogalerii znajdziecie również mnóstwo informacji na temat filmu i jego obsady.

 

Polecamy: Patryk Vega kręci film o kobietach mafii! Czy przebije kasowy sukces ostatniego „Pitbulla”?

2/5
"Kobiety mafii" - plakat filmu
Materiały prasowe

- Po „Pitbullu. Nowych porządkach” skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz. Początkowo potraktowałem to z przymrużeniem oka. Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami. Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni. Powiedziałem mu: „Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie”. Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały „Kobiety mafii” – najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu - zapewnia Patryk Vega.

3/5
Olga Bołądź w różowych kozakach
ONS

W doborowej obsadzie „Kobiet mafii” pierwsze skrzypce, w zupełnie zaskakujących rolach, grają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz prawdziwe ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior. „Kobiety mafii” to wybuchowe, pełne odważnych scen kino sensacyjne, w którym – obok pościgów, strzelanin, intryg i napadów – nie zabraknie humoru i wielkich emocji. Zdjęcia do filmu są kręcone w Polsce, Maroko, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.   

4/5
Julia Wieniawa na konferencji prasowej filmu "Kobieta sukcesu"
ONS

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

5/5
Piotr Stramowski o Patryku Vedze

"Kobiety mafii" w kinach już pod koniec lutego! Wybierzecie się?