Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Paweł Królikowski
East News
Newsy

Paweł Królikowski był osobą głęboko wierzącą, tak mówił o Bogu…

Paweł Królikowski był osobą głęboko wierzącą, tak mówił o Bogu…

Przedwczesna śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła nie tylko jego rodziną i przyjaciółmi, ale także rzeszą fanów i wielbicieli jego talentu. Sympatyczny "Kusy" z kultowego już "Rancza" zdobył serca tysięcy widzów serialu. Dziś, w czwartek 5 marca ostatnie pożegnanie aktora - najpierw w warszawskim kościele seminaryjnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu, a następnie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie zostanie pochowany.

Aktor nigdy nie ukrywał, że jest osobą wierzącą. O Bogu i religii Paweł Królikowski często mówił w wywiadach. 

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy. Co to oznacza? 

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

Paweł Królikowski o Bogu i religii

Portal gosc.pl zapytał jakiś czas temu Pawła Królikowskiego, czy wiara pomaga mu w życiu. 

– Wie pani co? Z tą wiarą to się czuję czasem zakłopotany. Myślę, że wiara jest wiedzą poza granicami czucia. Wierzymy, ale Boga nie możemy sobie wyobrazić. Ale przecież po „drugiej stronie” nie jest pusto. Czasem, o zgrozo, targuję się z Panem Bogiem. Kiedy Go o coś proszę, deklaruję wszystko, co jestem w stanie. Ale słowa dotrzymuję mówił dziennikarce portalu.

Jak dodał, potrafi rozmawiać z Bogiem. 

- Pytam, jak żyć. Te odpowiedzi skądś do mnie przychodzą, pewne, że nie z telewizji. (śmiech)

W 2017 roku Paweł Królikowski był gościem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w ramach cyklu spotkań „Duchowość kobiety i mężczyzny”. Studenci pytali go czy obnoszenie się z wiarą jest trudne dla aktora.

– Środowisko nie ma nic do rzeczy. Człowiek albo jest wierzący, albo nie. Mam wielu kolegów, którzy nie wstydzą się mówić głośno o zaangażowaniu w życie Kościoła. My z Małgośką mówimy, że chodzimy do kościoła, że przyjmujemy Komunię św., uznajemy spowiedź i że Jezus Chrystus jest naszym Królem. Nie jest nam obca także taka ludowa obrzędowość religijna. Myślę, że w innych środowiskach bywa tak samo, tylko że my jesteśmy częściej łapani za rękę i wystawiani do kamery albo wywoływani do odpowiedzi - cytuje go portal wiara.pl.

Dziś Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach.

Paweł Królikowski
East News

Julia Wieniawa, Antek Królikowski
Newsy
Julia Wieniawa nie potrafiła powstrzymać łez wspominając Pawła Królikowskiego... Jak wspierała Antka?
Julia Wieniawa nie potrafiła powstrzymać łez wspominając Pawła Królikowskiego... Jak wspierała Antka?

W czwartek w Warszawie pożegnaliśmy  Pawła Królikowskiego . Pogrzeb uwielbianego aktora zgromadził tłumy - w tym rodzinę, przyjaciół i wielbicieli jego talentu. Pawła Królikowskiego pożegnała również Julia Wieniawa, która w przeszłości spotykała się z jego najstarszym synem, Antkiem. Dzień przed pogrzebem  Julia Wieniawa w rozmowie z portalem pudelek.pl przyznała, że kiedy dowiedziała się o śmierci niedoszłego teścia, skontaktowała się z byłym partnerem! Julia Wieniawa wspierała Antka Królikowskiego Julia Wieniawa podczas rozmowy z reportrem portalu pudelek.pl nie potrafiła ukryć wzruszenia wspominając Pawła Królikowksiego. Łamiącym głosem przyznała, że do samego końca wierzyła, że Paweł Królikowski wyzdrowieje.  Jest mi przykro i myślę, że Paweł nie zasługiwał na taki wyrok, bo był wspaniałym człowiekiem, bardzo młodym i do końca czułam, że on wyjdzie z tej choroby - mówiła Julia Wieniawa. Okazuje się, że po śmierci Pawła Królikowskiego Julia Wieniawa skontaktowała się z byłym partnerem, żeby wesprzeć go w trudnych chwilach.  Z Antkiem nie mam za bardzo kontaktu, napisałam mu wiadomość ze słowem wsparcia. Podziekował - myślę, że to wystarczy - zdradziła w rozmowie z pudelek.pl.  Paweł Królikowski został pochowany w czwartek na cmentarzu na warszawskich Powązkach. Zobacz także:  "Żegna Cię cała nasza królicza rodzina..." Rafał Królikowski w poruszających słowach do brata, Pawła Julia Wieniawa skomentowała śmierć Pawła Królikowskiego. Aktorka nie ukrywa, że do samego końca wierzyła, że tata Antka Królikowskiego wyzdrowieje.  Po śmierci aktora Julia napisała wiadomość do Antka Królikowskiego.  

Paweł Królikowski
EastNews
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy. Co to oznacza? 
Już 5 marca rodzina, bliscy, przyjaciele i fani pożegnają Pawła Królikowskiego.

Już 5 marca rodzina, bliscy, przyjaciele i fani pożegnają Pawła Królikowskiego. Pogrzeb aktora będzie miał charakter państwowy i jak informuje portal plejada.pl w ceremonii wezmą udział przedstawiciele władz. Msza święta odbędzie się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym (Kościół pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca) przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie. Ok. godziny 13:00 Paweł Królikowski zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Dlaczego uroczystość będzie miała charakter państwowy i co to oznacza?  Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego Pogrzeb o charakterze państwowy przysługuje wszystkim, którzy zmarli służąc Polsce w tym m.in. żołnierzom, urzędnikom czy zasłużonym artystom i naukowcom. Po śmierci Pawła Królikowskiego władze zdecydowały, że pogrzeb Pawła Królikowskiego również będzie miał charakter państwowy. Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rozmowie z portalem plejada.pl poinformowało, że podczas ceremonii najprawdopodobniej zostanie odczytany list od prezydenta RP.  (...) Prawdopodobnie w uroczystościach weźmie udział minister kultury Piotr Gliński lub któryś z jego zastępców- cytuje portal plejada.pl. Przypominamy, że rodzina zmarłego Pawła Królikowskiego prosiła, aby nie przynosić kwiatów na pogrzeb aktora. Na nekrologu pojawiła się prośba, aby zamiast kwiatów przekazywać wpłaty na  na leczenie Kamila Ziółkowskiego. Zobacz także:  Piosenka Pawła Królikowskiego i jego żony wzrusza do łez. Zobaczcie wyjątkowe wykonanie utworu "Nie tacy sami" Rodzina zmarłego Pawła Królikowskiego poinformowała o pogrzebie aktora. Aktor zmarł 27 lutego. Paweł Królikowski miał 58...

ONS.pl
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego, poruszająca uroczystość na warszawskich Powązkach [zdjęcia]
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali artystę na Powązkach.

W czwartek 5 marca o godzinie 11 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbyło się ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Następnie o godzinie 13:00 aktor został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.  Zobacz także:  To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego Pogrzeb Pawła Królikowskiego miał charakter państwowy, a zmarły aktor został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Order z rąk Prezydenta Rp Andrzeja Dudy odebrała Małgorzata Ostrowska - Królikowska. Na uroczystościach pogrzebowych Pawła Królikowskiego, oprócz najbliższej rodziny, pojawili się także artyści między innymi Małgorzata Kożuchowska , Elżbieta Romanowska, Katarzyna Skrzynecka , Barbara Kurdej - Szatan , Anna Mucha , Olga Borys, Piotr Gąsowski . Nie zabrakło również Ilony Ostrowskiej, która w serialu "Ranczo" razem z Pawłem Królikowskim stworzyła uwielbianą przez widzów parę. Uroczystości pogrzebowe aktora zakończyły się po godzinie 14. Paweł Królikowski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Artystę pożegnali rodzina, przyjaciele i tłumy fanów.  Tak wyglądała ceremonia pogrzebowa Pawła Królikowskiego na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Rodzina Pawła Królikowskiego na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Córka Julia, syn Antoni, brat Rafał i żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Na pogrzeb aktora przybyły tłumy fanów. Nie zabrakło także wielbicieli artysty z jego rodzinnej miejscowości.  Uroczystości pogrzebowe zakończyły się tuż po godzinie 14....

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner