Księżna Kate i książę William próbują nalewek w Gdańsku
1/4
East News

 

W Gdańsku wszyscy znali prezydenta Pawła Adamowicza. Zjednywał sobie ludzi szerokim uśmiechem i przede wszystkim wielką miłością do miasta, w którym sam się urodził. Gdańszczanie ufali mu bezgranicznie. Nic dziwnego, że to właśnie on nieprzerwanie od 20 lat piastował urząd prezydenta. Aż do teraz, gdy jego kolejną kadencję przerwała tragiczna śmierć...

Zobacz także: Paweł Adamowicz nie żyje! Minister zdrowia potwierdził informację o śmierci prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz miał zaszczyt gościć w Gdańsku księcia Williama i księżną Kate. Zagraniczne media przypomniały tę wizytę z 2017 roku, oddając hołd zmarłemu w tragicznych okolicznościach prezydentowi. Zobaczcie naszą galerię i dowiedzcie się więcej!

POLECAMY: Paweł Adamowicz był kochającym mężem i ojcem. Osierocił dwie córeczki...

2/4
Księżna Kate i książę William próbują nalewek w Gdańsku

 

Książę William i księżna Kate z wizytą w Gdańsku

Księżna Kate i książę William gościli w Polsce latem 2017 roku. Książęca para odwiedziła między innymi Warszawę oraz Gdańsk. Ich przewodnikiem po Trójmieście był sam Paweł Adamowicz.

Prezydent Gdańska z nieskrywaną przyjemnością oprowadzał ich po najpiękniejszych zakątkach swojego ukochanego miasta. Księżna Kate i książę William podziwiali między innymi Fontannę Neptuna. Odbyli także spotkanie na Dworze Artusa. Paweł Adamowicz oprowadził ich również po warsztacie bursztynu. Nie obyło się bez poznania lokalnych przysmaków. Prezydent Gdańsk raczył się z książęcą parą pysznym likierem i pierogami. Tę pełną ciepłych emocji wizytę przypomniał "Hello! Magazine". Zagraniczne media są bowiem poruszone tym, co wydarzyło się w Polsce. 

A jak sam Paweł Adamowicz wspominał spotkanie z Kate i Williamem? Zobaczcie kolejny slajd! 

3/4
Instagram

 

Paweł Adamowicz o wizycie Williama i Kate

Paweł Adamowicz był dumny z faktu, że Kate i William odwiedzili właśnie jego miasto. Starał się pokazać im wszystkie najpiękniejsze zakątki związane z jego regionem. Książęca para również zrobiła na nim wrażenie. Paweł Adamowicz chętnie chwalił się na Instagramie zdjęciami zrobionymi podczas ich wizyty w Polsce.

- Para książęca jest niezwykle otwarta. Pokazała, że można być na topie, a mimo to blisko ludzi, mając za sobą wieki dziedzictwa, można być równiachą. Zdradzę jeszcze tylko, że księżna i książę przyznali, że takiego powitania jak w Gdańsku dawno nie mieli. Wszystko wyszło znakomicie - cieszył się Paweł Adamowicz tuż po ich wizycie. 

Pamiętacie te spotkania?

4/4
East News

 

Śledziliście wizytę Kate i Williama w Polsce? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!