Te polskie gwiazdy żyją zgodnie z Zero Waste!
Instagram/inne
Newsy

Te gwiazdy żyją zgodnie z filozofią "Zero Waste". Poznaj triki Kurdej-Szatan, Farny i Zborowskiej, jak być bardziej eko

Te gwiazdy żyją zgodnie z filozofią "Zero Waste". Poznaj triki Kurdej-Szatan, Farny i Zborowskiej, jak być bardziej eko

Tym gwiazdom los naszej planety nie jest obojętny. Poznajcie 7 polskich gwiazd, które żyją zgodnie z ideologią "Zero Waste", dbają o środowisko, zwierzęta i przekonują, że taki tryb życia jest nie tylko zdrowszy, ale i... bardziej ekonomiczny. Jak to możliwe? Sprawdźcie poniżej!

Zaczynamy odliczanie, 3, 2, 1... Start!

Zobacz także: "Party Zero Waste" - bądź z nami bardziej eko w kuchni!

Doda, Mucha, Kożuchowska... Gwiazdy pokazały figury na lato! Zrobiło się gorąco!

7. Beata Sadowska

DBA O PLANETĘ NA WIELE SPOSOBÓW i do tego samego zachęca swoją rodzinę. – Rodzinnie pijemy kranówkę, a wodę gazowaną robimy w specjalnej maszynie. Dzięki temu zużywamy mniej plastiku – mówi w rozmowie z „Party”. Zamiast kupować nowe rzeczy, Sadowska woli je naprawiać, a jej młodszy syn nosi ubrania po starszym. Aby ograniczyć ślad węglowy, Beata kupuje produkty sezonowe i lokalne i nie marnuje jedzenia.

– Mam kuchenną ksywkę „Coś z Niczego”, bo z tego, co znajdę w lodówce, umiem wyczarować niezłe dania! – mówi z dumą.

Eko jest też w łazience – sama robi m.in. płyn do płukania. A na wiosnę sadzi miododajne kwiaty, żeby pomóc pszczołom.

Beata Sadowska
East News

 

6. Basia Kurdej-Szatan

Czy można się zatroszczyć o ekologię na zwykłym spacerze? Jak najbardziej! Udowodniła to aktorka, która w zeszłym roku wrzuciła na Instagram dające do myślenia zdjęcie. „Na odcinku zaledwie 300 metrów zebraliśmy 5 dużych worów i 2 reklamówki śmieci”, napisała Kurdej-Szatan, zachęcając do sprzątania okolicy. To nie koniec jej ekodziałań. Zamiast wyrzucać ubrania, w których już nie chodzi, Barbara wystawia je na sprzedaż w ramach akcji, z których dochód regularnie wspiera cele charytatywne.

Basia Kurdej-Szatan w różowej czapce

5. Monika Mrozowska

EKOLOGIA JEST EKONOMICZNA! Udowadnia to znana z zamiłowania do gotowania aktorka, która od lat jest wegetarianką. W swoim najnowszym e-booku „Jak gotować, by nie marnować” zdradza mnóstwo prostych sposób na jak najbardziej ekonomiczne gotowanie i udowadnia, że z kuchennych resztek można wyczarować przepyszne i zdrowe dania. O planetę Mrozowska dba zresztą nie tylko w kuchni. Chętnie zagląda do second-handów, a i swoim ubraniom też daje drugie życie – zawozi je do miejsc, gdzie mogą się jeszcze przydać, albo wymienia się nimi z koleżankami.

Monika Mrozowska

 

4. Joanna Krupa

TROSKA O EKOLOGIĘ TO TEŻ TROSKA O ZWIERZĘTA! Modelka od lat broni ich praw i głośno krytykuje np. noszenie naturalnych futer przez inne gwiazdy. Wspiera też schroniska i regularnie zachęca innych do adopcji bezdomnych psów czy kotów – kto obserwuje ją na Instagramie, wie, że temu tematowi gwiazda poświęca najwięcej swoich relacji. Sama zresztą jest dumną właścicielką czterech przygarniętych ze schroniska psów. Od lat nie je mięsa, a jej niespełna roczna córeczka Asha-Leigh także jest wegetarianką.

Joanna Krupa - jak zmieniło ją macierzyństwo?
EastNews

 

3. Izabella Miko

OD LAT ZACHĘCA DO EKOLOGICZNEGO TRYBU ŻYCIA, założyła nawet fundację EkoMiko, której głównym celem było promowanie nawet najmniejszych działań na rzecz planety. Bo zdaniem Miko właśnie te małe kroki mają ogromne znaczenie.

„Recykling jest ostatnią rzeczą, która można zrobić z problemem nadmiernej konsumpcji. Zamiast segregować plastikowe butelki, lepiej zrobić sok w domu w pojemniku wielorazowego użytku”, mówiła w rozmowie z portalem Ekologia.pl.

Miko, która od lat jest weganką, stara się zminimalizować liczbę śmieci również w inny, niezwykły sposób. Jakiś czas temu na Instagramie pochwaliła się samodzielnie zrobionymi cementowymi doniczkami! Po co kupować nowe?

Izabella Miko
EastNews

 

2. Ewa Farna

– EKOLOGIA ZACZYNA SIĘ W DOMU! – mówiła niedawno „Party” piosenkarka i wymieniała szereg ekologicznych rozwiązań, które wprowadziła u siebie.

– Obok domu mamy studnię, z której czerpiemy wodę, więc nie kupuję plastikowych butelek. (...) Postawiliśmy w ogrodzie pojemnik z pompą na wodę deszczową, którą podlewamy rośliny.

Gwiazda i jej mąż kupują energię z odnawialnych źródeł, po warzywa wybierają się... do własnego ogródka i do minimum ograniczają spożycie mięsa. Farna stara się jak najrzadziej kupować nowe ubrania, a te których już nie nosi, sprzedaje na swojej stronie. Dochód wspiera cele charytatywne!

Ewa Farna na łóżku w szarej bluzie

 

1. Zofia Zborowska-Wrona

Aktorka od lat walczy o prawa zwierząt, zachęca do adopcji czworonogów ze schroniska (sama jest dumną właścicielką przygarniętej Wieśki!), a od siedmiu lat jest weganką. Filozofię zero waste stara się stosować każdego dnia.

– Piję wodę z kranu, a nie z plastiku, mam kompostownik, a w kuchni wielką szufladę przeznaczoną na segregowanie śmieci. Jedzenie kupuję na nie więcej niż trzy dni, używam wielorazowych toreb na zakupy, bambusowych pałeczek do uszu i jestem w trakcie przerzucania się na szampon w kostce, bez plastikowego opakowania! Długa droga jeszcze przede mną, ale dzielnie walczę! – wyznaje w rozmowie z „Party”.

Piękna postawa!

Zosia Zborowska

Najmodniejsze fryzury 2020: biżuteria dla włosów /Edyta Herbuś
East News
Newsy
Edyta Herbuś ma wiele sposobów na to, jak żyć w stylu zero waste. Co robi? Zobaczcie nasze wideo
Edyta Herbuś ma wiele sposobów na to, jak żyć w stylu zero waste. Co robi? Zobaczcie nasze wideo

 Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu "brak śmieci", to styl życia, w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Co zrobić, by ta filozofia zagościła w twoim domu na stałe? Wystarczą naprawdę małe kroki. Zobacz nasze wideo i dowiedz się, co w tym kierunku robi Edyta Herbuś.

Styl życia
Oto gwiazdy, które żyją w stylu zero waste! Rubik, Cegielska, Krupa... kto jeszcze działa na rzecz planety?
Zobacz, które gwiazdy wyznają filozofię zero waste. Rubik, Krupa, Cegielska. Kto jeszcze?

Nie tylko działają na rzecz ochrony środowiska, ale i starają się zaangażować w to innych. Oto gwiazdy, które promują ideę zero waste! Agnieszka Cegielska Dziennikarka powiedziała w TVN24, że ziemia potrzebuje naszej pomocy, i zaproponowała rozwiązanie. Pięć milionów ton śmieci wyrzucamy na plażach, ulicach i w lasach. O zgrozo, zamieniamy w wysypisko śmieci miejsca, które są po to, aby nas uzdrawiać, jak plaża czy las. Ruszamy razem dla matki ziemi, aby ją wesprzeć nie tylko 30 marca. Zawalczmy o przyszłość planety również dla zdrowia naszych dzieci – tymi słowami Agnieszka Cegielska (41) stara się zmobilizować Polaków do podjęcia ekowyzwania: zbierania śmieci. Sama pierwsza zamierza dać przykład. Joanna Krupa Jak działa na rzecz ochrony planety? Zachęca do segregowania śmieci. Ostatnio zaangażowała się w akcję #dożółtegokosza , zainicjowaną przez Żywiec Zdrój. Chodzi o to, by plastikowe butelki PET wrzucać do odpowiednich pojemników, ponieważ dzięki temu trafią do recyklingu. W wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle Joanna Krupa (41) powiedziała, że będzie starała się też częściej gotować w domu, zamiast zamawiać posiłki – zmniejszy więc swój ślad węglowy. Ponadto modelka broni praw zwierząt. Cztery lata temu wystąpiła w kampanii społecznej organizacji PETA. Reni Jusis Styl życia zero waste wokalistka promowała już dawno temu, zanim jeszcze stał się taki popularny. Zasady prowadzenia domu w taki sposób, by oszczędzać wodę, energię i jak najmniej zanieczyszczać środowisko, opisała w książce „ Poradnik dla zielonych rodziców ”. Można się z niej m.in. dowiedzieć, jak ograniczyć stosowanie detergentów i czym zastąpić plastikowe zabawki. Autorka podaje nawet przepisy na ekologiczne kosmetyki. Reni...

Ewa Farna wróciła do pracy po porodzie
Instagram
Styl życia
Ewa Farna prowadzi dom w stylu zero waste. Na czym dzięki temu oszczędza najwięcej?
Ewa Farna żyje w stylu eko: uprawia warzywa w ogródku i ma własny kompostownik. A jaką jest mamą? I na co wydaje najwięcej pieniędzy?

Dla wielu młodych ludzi jest przykładem. I słusznie, bo Ewa Farna udowadnia, że karierę da się połączyć z udanym życiem prywatnym. Ale na liście priorytetów wokalistki, oprócz rodziny: 10-miesięcznego synka Artura i męża Martina Chobota, jest również dbanie o środowisko. W rozmowie z „Party" gwiazda zdradziła, jak zaczęła się jej przygoda z ekologią Często zapominamy o przyrodzie i bierzemy ją za pewnik, a przecież jesteśmy za nią odpowiedzialni. To, w jakim świecie będą żyły kolejne pokolenia, zależy od tego, jak my sami żyjemy i jakie wartości przekazujemy naszym dzieciom. Ekologia zaczyna się w domu – mówi „Party” Ewa Farna. Jakie eko rozwiązania stosuje Ewa Farna? Już wiele lat temu Farna przyjrzała się swoim codziennym nawykom i od nich zaczęła przygodę z ekologią. Wspólnie z rodzicami zaczęli od segregacji śmieci, które składowali w specjalnych pojemnikach. Kolejnym krokiem było oszczędzanie wody. Długie kąpiele Ewa zastąpiła szybkim prysznicem. Pamięta też, by podczas mycia rąk i zębów zakręcać kran, dzięki czemu nie marnuje kilku litrów wody. Teraz, gdy artystka prowadzi swój dom, jeszcze bardziej zwraca uwagę na proekologiczne rozwiązania.  Obok domu mamy studnię, z której czerpiemy wodę, więc nie kupuję tylu plastikowych butelek – zdradza „Party” gwiazda. Ewa hołduje zasadzie „wiem, co jem”, dlatego na grządkach uprawia warzywa, a ziemię w ogrodzie użyźnia bionawozem z własnego kompostownika. Postawiliśmy w ogrodzie specjalny pojemnik z pompą na wodę deszczową, którą podlewamy rośliny. W razie potrzeby można ją też wykorzystać jako wodę pitną. Poza tym kupujemy energię z odnawialnych źródeł, a chcemy pójść o krok dalej w tym kierunku. Myślimy o instalacji...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik