Reklama

Jakie były przyczyny śmierci królowej Elżbiety II? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie dziś wiele osób. Do tej pory Pałac Buckingham poinformował jedynie, że monarchini odeszła w spokoju w rezydencji w Balmoral w Szkocji. Ale czy wkrótce zostanie ogłoszony oficjalny powód śmierci królowej Elżbiety II? Zagraniczne media rozwiewają wątpliwości w tej sprawie.

Reklama

Nie będzie oficjalnej informacji w sprawie przyczyn śmierci Elżbiety II?

W miniony czwartek, 8 września, świat wstrzymał oddech. Od rana wszystkie oczy były skierowane na rodzinę królewską, która w trybie pilnym została wezwana do królowej Elżbiety II. Niestety, wieczorem poinformowano o śmierci monarchini. Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, a w ostatnich chwilach byli przy niej syn Karol i córka Anna. Po śmierci królowej podano krótki komunikat.

Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu- informował Pałac Buckingham.

Do tej pory nie podano, jaka była oficjalna przyczyna śmierci królowej Elżbiety II i wszystko wskazuje na to, że taka informacja nigdy nie zostanie upubliczniona. Jak donoszą zagraniczne media Pałac Buckingham najprawdopobniej nie wyda komunikatu w tej sprawie.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II była w Polsce tylko raz. Tak wyglądała jej wizyta w naszym kraju! [ZDJĘCIA]

East News/AB RABBO-POOL/SIPA/SIPA

Jak przypominają zagraniczne media rodzina królewska w sprawach osobistych, a w szczególności w sprawach dotyczących zdrowia, ceni sobie prywatność i nie przekazuje tego typu informacji do wiadomości publicznej. Podobnie było w przypadku śmierci męża królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham nie wydał wówczas oficjalnego komunikatu z informacją o dokładnej przyczynie śmierci księcia Filipa.

Zobacz także: Byli razem ponad 73 lata! Oto historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa

East News

Fani królowej Elżbiety II już kilka dni przed jej śmiercią zaczęli martwić się o jej zdrowie - internauci zwrócili bowiem uwagę na zdjęcia monarchini ze spotkania z Liz Truss. Królowa Elżbieta II miała wówczas duże siniaki na dłoni.

Reklama

Zobacz także: Brytyjska prasa żegna królową Elżbietę II w wyjątkowy sposób. Te okładki przejdą do historii

EAST NEWS/Rex Features
Reklama
Reklama
Reklama