Party Stories
Oscary 2021: zwycięzcy 93. gali rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej
East News
Newsy

Oscary 2021: na gali nikt nie nosił maseczek. Wiemy dlaczego

Z powodu restrykcji i ograniczeń związanych z pandemią, 93. gala Oscarów miała zupełnie inny przebieg. Dlaczego uczestniczy nie nosili maseczek?

Za nami 93. ceremonia rozdania Oscarów, jednak w tym roku wyglądała ona zupełnie inaczej. Z powodu pandemii i związanymi z nią restrykcjami oraz ograniczeniami, tegoroczne rozdanie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbyło się w różnych miejscach, jednak wielu mógł zaskoczyć fakt, że zdecydowana większość gości zaprezentowała się na czerwonym dywanie, jak i podczas wręczania statuetek, bez maseczek. Dlaczego?  

Oscary 2021 przed nami! Oto 5 najgłośniejszych momentów z gali z ostatnich lat!

Oscary 2021: Dlaczego gwiazdy nie nosiły maseczek? 

W nocy z niedzieli na poniedziałek cały świat poznał zwycięzców tegorocznych Oscarów, a podczas gali nie zabrakło również polskiego akcentu - ostatecznie jednak to nie Dariusz Wolski, a Erik Messerschmidt otrzymał nagrodę za zdjęcia. Co więcej zmieniona była również forma całego wydarzenia. Ograniczono liczbę osób. W Dolby Theatre odbyła się część artystyczna, nagrody wręczono na Union Station w Los Angeles, a z powodu ograniczeń związanych z podróżami, Oscary 2021 miały miejsce również w innych krajach. Goście otrzymali także specjalne "plany podróży", informujące o której mogą wchodzić i wychodzić z budynku, a każdy, kto uczestniczył w tegorocznych Oscarach, przed ceremonią musiał wykonać minimum trzy testy na  COVID-19. Przed wejściem do budynku każdy miał mierzoną temperaturę, jednak dlaczego tylko nieliczni z gości mieli na twarzach maseczki i to nie przez cały czas? Odpowiedź wielu może zaskoczyć. 

Pewnie zastanawiacie się: Jak oni to robią? Pomyślcie o tym jak o planie filmowym. Filmie o Oscarach z obsadą ponad 200 osób. Ludzie zostali zaszczepieni, poddali się testom, zostali przebadani i zdystansowani. Przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa, które pozwolą nam wrócić do bezpiecznej pracy. Więc, jest jak na planie filmowym, kiedy kręcimy, zdejmujemy maski. Kiedy nie kręcimy, zakładamy maski. W porządku? Tak to robimy - przypomniała podczas rozdania nagród aktorka Regina King.

Jak wyjaśnił jeden z pracowników Amerykańskiej Akademii Filmowej, 93. wręczenie nagród było traktowane jako plan produkcji filmowej i telewizyjnej, a nie jako gala. Dlatego też zgromadzeni goście nie musieli nosić masek przed kamerami, jednak musieli je zakładać, kiedy nadchodził czas przerw reklamowych. Tegoroczne Oscary były więc pełne zaskakujących momentów, i to nie tylko związanych z wręczaniem nagród. Największa modowa wpadka też już została wybrana... 

Zobacz także: Oscary 2021: Halle Berry pochwaliła się nową fryzurą i... została gwiazdą memów!

93. gala Oscarów odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ze względu na panujące restrykcje i ograniczenia związane z pandemią miała ona jednak zupełnie inny charakter. 

Oscary 2021: dlaczego goście nie nosili maseczek?
East News

Choć wielu może zdziwić fakt, że goście prezentowali się bez maseczek, okazuje się, że musieli oni zakładać je podczas przerw reklamowych. Wszystko dlatego,  że Oscary 2021 były traktowane jako produkcja filmowa i telewizyjna, a nie jako gala!

Oscary 2021: dlaczego goście nie nosili maseczek?
East News

Kiedy jednak goście nie pojawiali się przed kamerami, musieli zakładać maseczki, a te w każdym przypadku były perfekcyjnie dopasowane do ich stylizacji. 

Oscary 2021
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Oscary
eastnews
Newsy
Czy zobaczymy, jak Polacy odbierają Oscary? Akademia podaje nowe informacje w sprawie gali!

Już za kilka dni poznamy zwycięzców tegorocznych Oscarów ! Na wielkiej gali, 24 lutego, Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyzna 24 statuetki w kategoriach m.in. najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy film czy najlepsze zdjęcia. Transmisja telewizyjna wyjątkowo w tym roku została skrócona z 4 do 3 godzin. Zmiana długości gali zakończyła się oscarowym kryzysem, jednak po fali krytyki Akademia zmieniła zdanie! Co to dla nas oznacza? Wszystkie Oscary 2019 w telewizji 91. Gala Oscarów zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo już, że uroczystość w tym roku odbędzie się bez prowadzącego. Transmisja w telewizji potrwa 3 godziny. W związku z ograniczeniem czasu emisji prezydent Akademii ogłosił, że widzowie nie zobaczą przyznania nagród w 4 kategoriach. Oscary za zdjęcia, montaż, charakteryzację i aktorski film krótkometrażowy miały być wręczane podczas reklam!  Nie sugeruje, jakie nagrody powinny być przyznawane podczas reklam w noc Oscarów, ale proszę: kinematografia i edycja są sercem naszego rzemiosła! - napisał Guillermo del Toro, reżyser, producent i scenarzysta filmowy. Zobacz także:   Widzieliście już najlepsze filmy 2018 roku? Oto obrazy, które mają szanse na Oscara w tej kategorii Po fali krytyki jaka spadła na Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej władze z piątku na sobotę zmieniły zdanie. Dla nas oznacza to, że gdyby nominowany Łukasz Żal za zdjęcia w "Zimnej Wojnie" otrzymał Oscara, zobaczymy to na ekranie! Film Pawła Pawlikowskiego o statuetkę powalczy również w  kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepszy reżyser. Ale czy mamy szansę wrócić do Polski z trzema Oscarami? Niestety zdaniem bukmacherów przegramy z "Romą" Alfonso Cuarona i z "Faworytą" Giorgosa Lanthimosa. Filmy pokonały nas już na "brytyjskich Oscarach", czyli nagrodach BAFTA. "Zimna Wojna" do domu wróciła z pustymi rękoma...  Oscary - gdzie oglądać?...

Małgorzata Rozenek o samopoczuciu w ciąży
Newsy
Ciężarna Małgorzata Rozenek odwołała oscarowe plany. To przez samopoczucie?
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zrezygnowali z oscarowego wyjścia. Dlaczego?

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan aktualnie przebywają w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj odbyło się tam rozdanie Oscarów czyli najważniejszych nagród filmowych na świecie. Przyszli rodzice przyznali, że mieli wiele planów, jak będą świętować ten dzień i trzymać kciuki za Polaków, jednak oscarową noc ostatecznie spędzili w łóżku. Dlaczego musieli zrezygnować z wyjścia?  Zobacz także:  Oscary 2020: "Boże Ciało" bez nagrody! A kto otrzymał statuetki? Zobacz listę Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan o Oscarach 2020 Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan uważnie śledzili imprezę oscarową. Jednak w tym roku zrezygnowali z hucznego wyjścia oraz wieczorowych strojów godnych nawet czerwonego dywanu w Dolby Theatre. Przyszła mama zdradziła, że zarówno ona jak i Radek mieli już gotowe kreacje, ale w ostatniej chwili podjęli decyzję, że będą kibicować polskiej reprezentacji przed telewizorem:  Oscary 2020 🎉 Plany były szalone: suknia, smoking, dach z widokiem na NYC, tylko po co🤷‍♀️😂 trzymaliśmy kciuki za Boże Ciało, ale w tym roku wygrać byłoby bardzo ciężko😢 sama nominacja to i tak ogromny sukces 💪 Brawo Polacy 👏👏 Małgorzata opublikowała w sieci zdjęcie z tego wieczoru. Na szczęście decyzja o zmianie oscarowych planów nie była podyktowana samopoczuciem przyszłej mamy, a wspólne oglądanie z mężem wydarzenia w telewizji również sprawiło jej wiele radości.  O statuetkę Oscara w kategorii "Film Międzynarodowy" walczyło Boże Ciało Jana Komasy, jednak to nie jedyny polski akcent tego wieczoru. Na scenie pojawiła się także Katarzyna Łaska, która wspólnie z innymi wokalistkami zaśpiewała piosenkę"Into the Unknown" pochodzącą z "Krainy lodu 2".  Zobacz także: ...

Twórcy filmu "Boże ciało" na czerwonym dywanie podczas gali Oscarów 2020
East News
Newsy
To chyba najdziwniesze zdjęcie z Oscarów 2020! Polska ekipa w toalecie...

Polski film "Boże Ciało" nie zdobył wprawdzie w tym roku Oscara, ale dla jego twórców z pewnością będą ogromnym wydarzeniem i szansą na zaistnienie na najważniejszym filmowym rynku świata - w USA. Reżyser filmu Jan Komasa, odtwórca głównej roli Bartosz Bielenia i reszta filmowej ekipy zdaje się świetnie się bawili na najważniejszej imprezie w Hollywood. Dowód? Zobaczcie bardzo nietypowe zdjęcie, jakie pokazało się w trakcie oscarowej gali. Powstało w... toalecie Dolby Theatre. Zobacz także:  Polski akcent na gali Oscarów 2020! Zobaczcie, jak w Dolby Theatre zaśpiewała Kasia Łaska Twórcy "Bożego Ciała" na zdjęciu przy pisuarach Oscarowa gala to wielkie emocje, niezwykłe przemowy, wspaniałe występy i oczywiście parada najpiękniejszych kreacji . Ale okazuje się, że nie tylko. Na oscarowej gali można się też nieźle bawić, co udowodnili młodzi twórcy filmu "Boże Ciało". Na profilu odtwórcy głównej roli w filmie - Bartosza Bieleni , pokazało się niezwykłe zdjęcie. Widać na nim czterech twórców z Polski przy pisuarach toalety w Dolby Theatre. Zdjęcie wywołało trochę kontrowersji i tuż po gali dziennikarze zapytali o nie reżysera Jana Komasę. Zdjęcia przy pisuarach wydarzyły się spontanicznie, ktoś miał ze sobą telefon i powstało zdjęcie - tłumaczył przed Dolby Theatre. Opowiedział też trochę o "oscarowej" toalecie. Śmieszne te łazienki. W tych łazienkach jest się razem z różnymi gwiazdami, następuje bardzo dziwny moment, że zna się tego pana obok z telewizji albo z kina - mówił Komasa. Zobaczcie sami, jak to wygląda:         Wyświetl ten post na Instagramie.      ...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner