Wanda Chotomska, Małgorzata Socha
East News/ONS

Nie żyje Wanda Chotomska. Małgorzata Socha pożegnała pisarkę pięknymi słowami

Wanda Chotomska, Małgorzata Socha
East News/ONS

Nie żyje Wanda Chotomska. Pisarka, poetka, autorka tekstów piosenek, książek dla dzieci i scenariuszy teatralnych zmarła 2 sierpnia 2017 roku w wieku 87 lat. Informację o śmierci Wady Chotomskiej podała Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Małgorzata Karolina Piekarska. Pisarka zmarła w Warszawie po długiej chorobie. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb. Żal po śmierci Wandy Chotomskiej wyraziła aktorka Małgorzata Socha. Gwiazda zamieściła na swoim internetowym profilu wpis, upamiętniający wybitną pisarkę.

Wielka Artystka nie tylko dla tych najmłodszych... Teraz będzie pisać wiersze i piosenki tam na górze - napisała Małgorzata Socha.

 

Zobacz też: Małgorzata Socha o hejcie na Anię Lewandowską: "Współczuję jej! Ludzie nie rozumieją, że..."

 

Zmarła Wanda Chotomska

Wanda Chotomska urodziła się 19 października 1929 roku w Warszawie. Studiowała na Wydziale Społeczno-Politycznym i Wydziale Dziennikarskim Akademii Nauk Politycznych. Debiutowała w 1949 roku na łamach "Świata Młodych". Wydała ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży. Autorka wielu audycji radiowych i telewizyjnych oraz scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Najsłynniejsze dzieła autorstwa Wandy Chotomskiej to: "Tere-fere", "Kaczka tłumaczka", "Gdyby kózka nie skakała", "Dlaczego ciele jęzorem miele". Wanda Chotomska jest autorką znanej piosenki dla dzieci "Kundel bury" oraz pierwszej dobranocki "Jacek i Agatka". 

 

Polecamy: Nie żyje Wanda Chotomska. Legendarna poetka, autorka tekstów piosenek i scenarzystka zmarła w wieku 87 lat

 

Zmarła Wanda Chotomska. Pisarka miała 87 lat.

Wanda Chotomska
East News

 

Małgorzata Socha pożegnała pisarkę pięknym wpisem na Instagramie.

Małgorzata Socha
Instagram/Małgorzata Socha

Więcej na temat Małgorzata Socha
Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14