Eugenia Herman nie żyje
East News
Newsy

Nie żyje Eugenia Herman, znana m.in. z roli ciotki Koziołów w "Ranczo"! 

Wybitna aktorka filmowa, serialowa i teatralna, Eugenia Herman, zmarła w wieku 92 lat. W jakich filmach i serialach grała?

Związek Artystów Scen Polskich poinformował dziś o śmierci wybitnej aktorki, Eugenii Herman. Gwiazda polskiego filmu, teatru i telewizji zmarła w wieku 92 lat. Ostatnie lata życia spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową, absolwentkę PWST w Łodzi, aktorkę łódzkiego Teatru Nowego, na deskach którego zadebiutowała w 1951 roku rolą Bregel w „Poemacie pedagogicznym” Antoniego Makarenki w reżyserii Kazimierza Dejmka, oraz Teatru Polskiego w Warszawie a gościnnie Narodowego. Wykładowczynię na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

Zobacz także: Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat

Czy "Ranczo" wróci? Katarzyna Żak, serialowa Solejukowa: "Drodzy państwo! Aktorzy nie mają..."

Nie żyje Eugenia Herman, aktorka filmowa i serialowa

Eugenia Herman miała na swoim koncie dziesiątki ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Była laureatką nagrody za rolę drugoplanową Księżnej Yorku w „Ryszardzie III” Szekspira w Teatrze Polskim w Warszawie (Kalisz - XXXIV KST). Została również wyróżniona złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą - czytamy na Facebooku.

Zobacz także: Jan Janga-Tomaszewski nie żyje. Aktor "M jak miłość" chorował na raka płuc

Eugenia Herman jako ciotka Pawła i Piotra Koziołów w "Ranczo"

Wielką sławę Eugenii Herman przyniosły role w filmach „Nic śmiesznego”, „Cudzoziemka” czy „Ajlawju”, ale przede wszystkim role serialowe, m.in. w „Królowa Bona”, „W labiryncie”, „Matki, żony i kochanki” oraz "Ranczo". Zagrała tylko w dwóch odcinkach kultowej, wilkowyjskiej produkcji TVP 1, ale jako wybredna i konfliktowa ciotka proboszcza i wójta (w tych rolach Cezary Żak) na zawsze utkwiła w pamięci widzów. 

Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu

Pamiętacie jej kultowe cytaty z "Rancza"? 

A rosół, drogi chłopcze, to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw, a ten wywar tutaj nie ma nic wspólnego z rosołem

To jest rozpuszczalne świństwo, które Amerykanie wymyślili w czasie wojny, żeby żołnierze mogli coś zbliżonego do kawy pić w okopach. Czy my jesteśmy w okopach?! To dlaczego twoja służba podaje ten produkt wojenny? Z Unrry jej zostało?!”

Piotrusiu, ja rozumiem że to głęboka prowincja i że nie można wiele wymagać, ale ta twoja służba jest poniżej wszelkiej krytyki! Jest skandaliczna po prostu!

Oj, nie wiem gdzieś ty taką niewydarzoną żonę znalazł, ale widzę żeś długo szukał…

Eugenia Herman w Domu Opieki

Ostatnie lata życia Eugenia Herman spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie:

Mam tu wielu znajomych - zarówno starych, jak i nowo przybyłych. Nigdy nie miałam zamiaru zamieszkać w Skolimowie, do ostatniej chwili intensywnie pracowałam, ale w ciągu dwóch miesięcy moja choroba zaczęła postępować i nie mogłam już samodzielnie funkcjonować. Stanęłam przed wyborem: zatrudnić całodobową pielęgniarkę albo wylądować w Skolimowie. W grudniu minęły dwa lata, odkąd tu jestem i uważam, że to była genialna decyzja - mówiła kilka lat temu w jednym z wywiadów.

Na zdjęciu poniżej z odwiedzającą dom artysty Teresą Lipowską.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

Eugenia Herman z Teresą Lipowską

Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje
East News
Newsy
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"

Nie żyje ksiądz Kazimierz Orzechowski, który był doskonale znany z roli w serialu „Złotopolscy”. Aktor i duchowny występował w wielu polskich produkcjach, ale to hitowy serial TVP2 przyniósł mu największą sławę. O śmierci księdza poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Ks. Kazimierz Orzechowski miał 90 lat. Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano, w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie - czytamy na profilu ZASP. Kim był Kazimierz Orzechowski? Kazimierz Orzechowski urodził się 3 marca 1929 roku w Gdańsku. Zanim został księdzem studiował aktorstwo w Łodzi. Mając prawie 40 lat został księdzem, ale nie zrezygnował ze swojej pasji do kina. Zagrał w wielu polskich filmach m.in. „Pannach z Wilka” czy„ Człowieku z żelaza”. Największą popularność przyniosły mu role w serialach, szczególnie hitowej produkcji TVP2 - „Złotopolscy”. Od listopada 2009 roku przebywał w  Domu Aktora w Skolimowie.   Ksiądz Kazimierz Orzechowski miał 90 lat.    

Tadeusz Pluciński nie żyje
East News
Newsy
Tadeusz Pluciński nie żyje. Słynny aktor miał 92 lata
Tadeusz Pluciński nie żyje. Słynny aktor miał 92 lata

Nie żyje Tadeusz Pluciński . Słynny aktor, którego z pewnością doskonale pamiętacie z takich produkcji jak: "Szczęściarz Antoni", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Alternatywy 4", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "I co mi zrobisz jak mnie złapiesz" zmarł w wieku 92 lat. Smutne wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Kochani, ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński- czytamy na Facebooku.  Tadeusz Pluciński wystąpił w wielu hitowych filmach i serialach, ale sporo emocji wzbudzało również jego życie prywatne. Aktor cztery razy brał ślub i cztery razy się rozwodził. Jedną z żon aktora była Krystyna Mazurówna- tancerka, która kilka lat temu była jurorką w programie "Got to dance. Tylko taniec". Tadeusz Pluciński ostatnie lata swojego życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Aktor zmarł 23 kwietnia, miał 92 lata.  Bliskim Tadeusza Plucińskiego składamy kondolencje. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.   Aktor zmarł w wieku 92 lat.  

Barbara Krafftówna nie żyje
Akpa / Engelbrecht
Newsy
Barbara Krafftówna nie żyje. Wybitna aktorka znana z roli w "Czterej pancerni i pies" miała 93 lata
Barbara Krafftówna zmarła w wieku 93 lat. Widzowie zapamiętają aktorkę z roli z Honoraty z serialu "Czterej pancerni i pies" i ról teatralnych, które grała do 2017 roku.

Nie żyje Barbara Krafftówna - smutną informację o śmierci wybitnej aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Wybitna polska aktorka znana z roli Felicji z "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa i Honoraty z "Czterech pancernych i psa" odeszła w Domu Artystów w Skolimowie. Gwiazdę żegnają bliscy i fani. Zmarła Barbara Krafftówna Barbara Krafftówna zagrała w kilkudziesięciu filmach, serialach i sztukach teatralnych. Aktorka zagrała wybitne role w filmach "Nikt nie woła" Kazimierza Kutza, "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Hasa, "Złoto" czy "Popiół i diament". Legendarna gwiazda była cały czas aktywna zawodowo, po 2000 roku grała w poularnych serialach, m.in. "Na dobre i na złe", "M jak miłość" czy "Niania". O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich: Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Barbarę Krafftównę, która pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy... - czytamy na oficjalnym koncie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.  W tym roku Barbara Krafftówna miała świętować 70-lecie swojej pracy artystycznej: W listopadzie mieliśmy celebrować Jubileusz siedemdziesięciolecia pracy artystycznej aktorki. Los zdarzył inaczej. Żegnaj Droga Pani Barbaro! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci [*] Zobacz także:  Nie żyje Janina Traczykówna. Aktorka znana z „Nocy i dni” i "Dnia świra" miała 91 lat Barbara Krafftówna kochała aktorstwo i z chęcią wspierała kolejne pokolenia, uczestnicząc w warsztatach i na wykładach: Nie były jaj obce zawodowe kontakty z młodym...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik