Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Eugenia Herman nie żyje
East News
Newsy

Nie żyje Eugenia Herman, znana m.in. z roli ciotki Koziołów w "Ranczo"! 

Wybitna aktorka filmowa, serialowa i teatralna, Eugenia Herman, zmarła w wieku 92 lat. W jakich filmach i serialach grała?

Związek Artystów Scen Polskich poinformował dziś o śmierci wybitnej aktorki, Eugenii Herman. Gwiazda polskiego filmu, teatru i telewizji zmarła w wieku 92 lat. Ostatnie lata życia spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową, absolwentkę PWST w Łodzi, aktorkę łódzkiego Teatru Nowego, na deskach którego zadebiutowała w 1951 roku rolą Bregel w „Poemacie pedagogicznym” Antoniego Makarenki w reżyserii Kazimierza Dejmka, oraz Teatru Polskiego w Warszawie a gościnnie Narodowego. Wykładowczynię na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

Zobacz także: Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat

Pamiętacie posterunkowego z "Rancza"? Dziś Arkadiusz Nader jest nie do poznania!

Nie żyje Eugenia Herman, aktorka filmowa i serialowa

Eugenia Herman miała na swoim koncie dziesiątki ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Była laureatką nagrody za rolę drugoplanową Księżnej Yorku w „Ryszardzie III” Szekspira w Teatrze Polskim w Warszawie (Kalisz - XXXIV KST). Została również wyróżniona złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Niespełna dwa lata temu uroczyście świętowaliśmy jej dziewięćdziesiąte urodziny. Była pogodna i pełna energii. Odeszła artystka, pedagog, piękna, elegancka kobieta z klasą - czytamy na Facebooku.

Zobacz także: Jan Janga-Tomaszewski nie żyje. Aktor "M jak miłość" chorował na raka płuc

Eugenia Herman jako ciotka Pawła i Piotra Koziołów w "Ranczo"

Wielką sławę Eugenii Herman przyniosły role w filmach „Nic śmiesznego”, „Cudzoziemka” czy „Ajlawju”, ale przede wszystkim role serialowe, m.in. w „Królowa Bona”, „W labiryncie”, „Matki, żony i kochanki” oraz "Ranczo". Zagrała tylko w dwóch odcinkach kultowej, wilkowyjskiej produkcji TVP 1, ale jako wybredna i konfliktowa ciotka proboszcza i wójta (w tych rolach Cezary Żak) na zawsze utkwiła w pamięci widzów. 

Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu

Pamiętacie jej kultowe cytaty z "Rancza"? 

A rosół, drogi chłopcze, to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw, a ten wywar tutaj nie ma nic wspólnego z rosołem

To jest rozpuszczalne świństwo, które Amerykanie wymyślili w czasie wojny, żeby żołnierze mogli coś zbliżonego do kawy pić w okopach. Czy my jesteśmy w okopach?! To dlaczego twoja służba podaje ten produkt wojenny? Z Unrry jej zostało?!”

Piotrusiu, ja rozumiem że to głęboka prowincja i że nie można wiele wymagać, ale ta twoja służba jest poniżej wszelkiej krytyki! Jest skandaliczna po prostu!

Oj, nie wiem gdzieś ty taką niewydarzoną żonę znalazł, ale widzę żeś długo szukał…

Eugenia Herman w Domu Opieki

Ostatnie lata życia Eugenia Herman spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie:

Mam tu wielu znajomych - zarówno starych, jak i nowo przybyłych. Nigdy nie miałam zamiaru zamieszkać w Skolimowie, do ostatniej chwili intensywnie pracowałam, ale w ciągu dwóch miesięcy moja choroba zaczęła postępować i nie mogłam już samodzielnie funkcjonować. Stanęłam przed wyborem: zatrudnić całodobową pielęgniarkę albo wylądować w Skolimowie. W grudniu minęły dwa lata, odkąd tu jestem i uważam, że to była genialna decyzja - mówiła kilka lat temu w jednym z wywiadów.

Na zdjęciu poniżej z odwiedzającą dom artysty Teresą Lipowską.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. 

Eugenia Herman z Teresą Lipowską

Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje
East News
Newsy
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"

Nie żyje ksiądz Kazimierz Orzechowski, który był doskonale znany z roli w serialu „Złotopolscy”. Aktor i duchowny występował w wielu polskich produkcjach, ale to hitowy serial TVP2 przyniósł mu największą sławę. O śmierci księdza poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Ks. Kazimierz Orzechowski miał 90 lat. Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano, w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie - czytamy na profilu ZASP. Kim był Kazimierz Orzechowski? Kazimierz Orzechowski urodził się 3 marca 1929 roku w Gdańsku. Zanim został księdzem studiował aktorstwo w Łodzi. Mając prawie 40 lat został księdzem, ale nie zrezygnował ze swojej pasji do kina. Zagrał w wielu polskich filmach m.in. „Pannach z Wilka” czy„ Człowieku z żelaza”. Największą popularność przyniosły mu role w serialach, szczególnie hitowej produkcji TVP2 - „Złotopolscy”. Od listopada 2009 roku przebywał w  Domu Aktora w Skolimowie.   Ksiądz Kazimierz Orzechowski miał 90 lat.    

Tadeusz Pluciński nie żyje
East News
Newsy
Tadeusz Pluciński nie żyje. Słynny aktor miał 92 lata
Tadeusz Pluciński nie żyje. Słynny aktor miał 92 lata

Nie żyje Tadeusz Pluciński . Słynny aktor, którego z pewnością doskonale pamiętacie z takich produkcji jak: "Szczęściarz Antoni", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Alternatywy 4", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "I co mi zrobisz jak mnie złapiesz" zmarł w wieku 92 lat. Smutne wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Kochani, ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński- czytamy na Facebooku.  Tadeusz Pluciński wystąpił w wielu hitowych filmach i serialach, ale sporo emocji wzbudzało również jego życie prywatne. Aktor cztery razy brał ślub i cztery razy się rozwodził. Jedną z żon aktora była Krystyna Mazurówna- tancerka, która kilka lat temu była jurorką w programie "Got to dance. Tylko taniec". Tadeusz Pluciński ostatnie lata swojego życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Aktor zmarł 23 kwietnia, miał 92 lata.  Bliskim Tadeusza Plucińskiego składamy kondolencje. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.   Aktor zmarł w wieku 92 lat.  

Janusz Leśniewski nie żyje
East News
Newsy
Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" miał 68 lat
Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" miał 68 lat

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 68 lat. O śmieci gwiazdora znanego m.in. z ról w takich serialach jak: ” M jak miłość ”, „Leśniczówka” czy „Barwy szczęścia” informuje Związek Artystów Scen Polskich. Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca…" - czytamy na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku. Data pogrzebu Janusza Leśniewskiego nie jest jeszcze znana. Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w... Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich   Niedziela, 15 listopada 2020 Kim był Janusz Leśniewski? Janusz Leśniewski debiutował na scenie warszawskiego Teatru Komedia. Gwiazdor jest znany nie tylko z ról filmowych czy serialowych, ale był również lektorem i dziennikarzem. Aktor przez ostatnie lata był też związany ze Związkiem Artystów Scen Polskich. W ostatnich latach Janusz Leśniewski wystąpił w takich serialach, jak: "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe", "Rytmie serca", "Leśniczówka", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Blondynka".  Aktora pożegnało wiele gwiazd, wśród nich Jerzy Antczak i Wiktor Zborowski: Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner