Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu Eugenia Herman z Teresą Lipowską Eugenia Herman w Domu Opieki Małgorzata Kożuchowska i Teresa Lipowska
Eugenia Herman z Małgorzatą Kożuchowską

Eugenia Herman zagrała tylko w dwóch odcinkach kultowego "Rancza", ale nie sposób o niej zapomnieć! 90-letnia dziś wybitna aktorka wcieliła się w postać ciotki skłóconych ze sobą Piotra i Pawła Koziołów. Apodyktyczna, wybredna, wymagająca, krytyczna (zwłaszcza w stosunku do Michałowej i Haliny) dała popalić wszystkim! A jej narzekanie na rozpuszczalną kawę (To jest rozpuszczalne świństwo, które Amerykanie wymyślili w czasie wojny, żeby żołnierze mogli coś zbliżonego do kawy pić w okopach. Czy my jesteśmy w okopach?! To dlaczego Twoja służba podaje ten produkt wojenny? Z Unry jej zostało?!) przeszło do historii serialu! Co dziś dzieje się z panią Eugenią Herman? Zobaczcie!

Zobacz także: 21 trudnych pytań z "Rancza"! Wielki QUIZ dla fanów serialu!

1/5
Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu

Eugenia Herman ma na koncie dziesiątki ról w filmach i serialach, ale również w teatrze. Zagrała m.in. w seriali takich jak „Królowa Bona”, „W labiryncie”, „Matki, żony i kochanki” czy „Egzamin z życia” oraz filmach: „Za ścianą”, „Cudzoziemka” czy „Nic śmiesznego”. Fani pokochali ją za rolę wrednej ciotki Koziołów w "Ranczu". Wyjątkowa niemota, wyjątkowa - tylko ona mogła tak obrazić Michałową!

2/5
Ciotka Pawła i Piotra Koziołów w Ranczu

Eugenia Herman od kilku lat jest na emeryturze i mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jest tam bardzo szczęśliwa - ma doskonałą opiekę i towarzystwo:

Znakomicie, w moim wieku i stanie zdrowia nie wyobrażam sobie, żebym mogła mieć lepsze warunki. Mam tu wielu znajomych - zarówno starych, jak i nowo przybyłych. Nigdy nie miałam zamiaru zamieszkać w Skolimowie, do ostatniej chwili intensywnie pracowałam, ale w ciągu dwóch miesięcy moja choroba zaczęła postępować i nie mogłam już samodzielnie funkcjonować. Stanęłam przed wyborem: zatrudnić całodobową pielęgniarkę albo wylądować w Skolimowie. W grudniu minęły dwa lata, odkąd tu jestem i uważam, że to była genialna decyzja - zdradziła kilka lat temu w rozmowie z magazynem "Retro"

3/5
Eugenia Herman z Teresą Lipowską

W połowie grudnia w Domu Artystów Weteranów odbyła się wigilia z udziałem gwiazd i mieszkańców domu. Wśród gości pojawiły się m.in. Małgorzata Kożuchowska czy Teresa Lipowska! Jak widać, atmosfera była bardzo rodzinna i ciepła, a panie Teresa i Eugenia na pewno miały co wspominać! Spotkanie tak wybitnych aktorek na pewno musiało być pełne wzruszeń i uśmiechu.

4/5
Eugenia Herman w Domu Opieki

Pani Eugenia Herman, choć ma dużo wolnego czasu, jest ciągle zajęta! Na emeryturze ma czas na książki i sztukę:

Rano wstaję, biorę prysznic, idę na spacer do parku. Potem podają obiad, po którym trzeba odpocząć. A potem trzeba czytać! Czytam wyłącznie nowe rzeczy. Ostatnio polubiłam Twardocha i Orbitowskiego, teraz dostałam Stasiuka i Pilcha. Starą literaturę mam już za sobą. W wieku 25 lat miałam całą francuską przeczytaną - Balzaka, całe oświecenie... - zdradziła w wywiadzie. 

5/5
Małgorzata Kożuchowska i Teresa Lipowska

Na Wigilii miały okazję ponownie zobaczyć się ukochane gwiazdy widzów - Małgorzata Kożuchowska i Teresa Lipowska! Jak widać, kontakt po odejściu Małgosi z "M jak miłość" wcale im się nie urwał!

 

Więcej na temat Ranczo Małgorzata Kożuchowska