Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski. Aktor znany był z wielu seriali i filmów takich jak "M jak miłość", "07 zgłoś się" czy "Stara Baśń. Aktor w ostatnich miesiącach życia zmagał się z rakiem płuc. Koszty leczenia były bardzo wysokie, a znajomi i przyjaciele do ostatniej chwili zbierali środki na walkę z okrutną choroba... O zbiórce na leczenie Jana Jangi Tomaszewskiego pisaliśmy jeszcze wczoraj...

Reklama

Dziś potwierdzono tragiczną informację o śmierci Jana Jangi-Tomaszewskiego z "M jak miłość":

Hej, Janku… Dziękujemy Ci za wszystko - napisali przyjaciele z Teatru Ateneum

Zobacz także: Aktor "M jak miłość" walczy z rakiem. Jan Janga-Tomaszewski jest w dramatycznej sytuacji

Jan Janga-Tomaszewski z "M jak miłość" nie żyje

Jan Janga-Tomaszewski z "M jak miłość" w ostatnich miesiącach życia zmagał się z rakiem płuc. Niestety nastąpiły także przerzuty do mózgu. Jeszcze do wczoraj bliscy i przyjaciele aktora zbierali pieniądze, aby opłacić kosztowne leczenie chorego przyjaciela:

Zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Jana Jangi-Tomaszewskiego – mojego wspaniałego kolegi aktora, którego mogliście przez lata oglądać na deskach stołecznych teatrów, w wielu filmach i produkcjach dubbingowych – pisał w opisie zbiórki Jacek Bończyk, jej założyciel.

Diagnoza była nagła i brzmiała jak wyrok... Poważne problemy ze zdrowiem Jana Jangi-Tomaszewskiego pojawiły się jesienią 2020 roku:

Zobacz także

Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania.

W maju 2021 roku okazało się, że aktor "M jak miłość" choruje na raka płuca:

Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu

Niestety ta historia mimo wielu ludzkich serc i chęci pomocy nie skończyła się happy endem. Jan Janga-Tomaszewski zmarł... O śmierci aktora "M jak miłość" poinformowali jego koledzy z Teatru Ateneum, w którym występował od 1997 roku:

Hej, Janku… Dziękujemy Ci za wszystko. Bracie, Przyjacielu, Kolego z Ateneum – tak aktora i kompozytora pożegnali koledzy i przyjaciele z zespołu Teatru Ateneum w Warszawie.

Bliskim i rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zobacz także: Wnuk zmarłego Mariusza Sabiniewicza z "M jak miłość" jest ciężko chory! Ilona łepkowska opublikowała poruszający apel

Jan Janga-Tomaszewski zmagał się z rakiem płuc. Diagnoza została postawiona w maju 2021 roku. Do ostatniej chwili przyjaciele aktora "M jak miłość" zbierali pieniądze na jego leczenie.

Agnieszka K. Jurek/East News
Reklama

Niestety dziś przyjaciele Jana Jangi-Tomaszewskiego z Teatru Ateneum przekazali tragiczną informację o jego śmierci. Wybitny aktor miał zaledwie 69 lat i zmarł po heroicznej walce z rakiem płuc.

East News / Zenon Zyburtowicz/East News
Reklama
Reklama
Reklama