Nergal popiera Dodę
ONS

Trybunał Konstytucyjny przyjął skargę Dody. Co na to Nergal?

Nergal popiera Dodę
ONS

W zeszłym roku sąd prawomocnie skazał Dodę za obrazę uczuć religijnych Ryszarda Nowaka, który zajmuje się tropieniem sekt w naszym kraju oraz senatora PiS Stanisława Koguta. Gwiazda musiała zapłacić grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych. Zobacz: "Jestem ofiarą religijnych oszołomów"

Dorota Rabczewska nie zgodziła się jednak z wymierzoną karą i wniosła skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Dziś pojawiła się informacja, że urząd pozytywnie rozpatrzył jej wniosek i bliżej przyjrzy się całej sprawie. To już i tak duży sukces, gdyż jak podaje serwis Wyborcza.pl ponad 90 proc. skarg konstytucyjnych zostaje odrzuconych w ramach tzw. wstępnej kontroli.

Bacznie całej sprawie przygląda się Nergal, który również został oskarżony za obrazę uczuć religijnych. W 2007 roku podarł na scenie Biblię. Nergal swoje poparcie odnośnie Dody, z którą ostatnio ma dość chłodne stosunki. Lider grupy Behemoth zamieścił na swoim oficjalnym Facebooku link do artykułu mówiącego o całej sprawie z Rabczewską i skomentował go słowem "Popieram".

Mamy nadzieję, że Dodzie uda się wygrać całą sprawę. Gwiazda ma na to sporą szansę, gdyż w żadnym kraju europejskim nie ma czegoś takiego jak ochrona "uczuć religijnych".

Zobacz: Katolicy chcą odwołać koncert Dody!Doda i Nergal

Doda chwali się bajkowymi wakacjami z przyjaciółmi:

Więcej na temat Doda Nergal
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08