Michał Malitowski o depresji - wywiad we Fleszu
EastNews
TYLKO U NAS

Kto pomógł Michałowi Malitowskiemu w walce z depresją? Tancerz wyznał nam, że jest zakochany!

Kto pomógł Michałowi Malitowskiemu w walce z depresją? Tancerz wyznał nam, że jest zakochany!

Kiedy ocenia uczestników „Tańca z Gwiazdami”, wydaje się pewnym siebie profesjonalistą. Jest surowy, nie owija w bawełnę, ale jednocześnie żartuje i robi wrażenie błyskotliwymi puentami. Trudno uwierzyć, że Michał Malitowski, wybitny tancerz i sędzia, walczy z depresją. To z jej powodu nie zasiadł w jury poprzedniej, dziewiątej edycji „Tańca z gwiazdami”. Potem ogłosił, że rozstał się ze swoją partnerką Joanną Leunis. Takie doświadczenia mogą powalić najtwardszego. Jak ostatni rok zmienił Michała Malitowskiego?

„Wszystko zaczęło się od tego, że starałem się wykonywać wszystkie swoje obowiązki zawodowe. Pracowałem, a czułem się jak żywe zombie snujące się po świecie. Tu nie pomogą porady w stylu „wyśpij się” albo poklepywanie po plecach. Dlatego teraz chciałbym powiedzieć wszystkim, którzy w taki sposób czują się przez dłuższy czas i wiedzą, że to nie jest chwilowy zły nastrój, by jak najszybciej zwrócili się po pomoc do lekarza”, mówi Michał w wywiadzie dla „Flesza”.


Spytaliśmy jurora „Tańca z gwiazdami”, kiedy się zorientował, że ma depresję. Okazuje się, że kiedy bardzo źle się czuł, poszedł w Londynie do lekarza pierwszego kontaktu, żeby zbadać krew i zrobić ogólne badania.

I tam się kompletnie rozpadłem. Wtedy zbliżała się dziesiąta edycja „Tańca z gwiazdami” i bardzo dużo innych zawodowych wyzwań. Poczułem, że kompletnie nie mam siły wchodzić w te wszystkie role. Prosto z przychodni zawieziono mnie do szpitala", mówi Michał.


Michał teraz dużo czytana temat depresji i okazuje się, że nie może mieć stu procent pewności, co ją wywołało.


„Bardzo prawdopodobne, że gdybym pracował spokojnie na poczcie, to spotkałoby mnie dokładnie to samo. Depresja jest chorobą, która dotyka ludzi niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Kiedyś tego wszystkiego nie wiedziałem. Dlatego dziś uważam, że trzeba o tym mówić głośno. Tym bardziej że nam, mężczyznom, bardzo trudno przyznawać się do swoich uczuć i słabości. Wielokrotnie np. słyszałem od koleżanek, że biorą antydepresanty, ale żaden mój kolega się do tego przede mną nie przyznał”, mówi.

Michał Malitowski o werdykcie w "Tańcu z Gwiazdami": "Jacek z Michałem stworzyli coś bardziej wyjątkowego"

Kto pomógł w depresji Michałowi Malitowskiemu?

Spytaliśmy się też Michała, co mu najbardziej pomogło.


„Mama! Jak wróciłem do Polski i położyłem się do łóżka w rodzinnym domu w Zielonej Górze, to mama codziennie rano przynosiła mi owsiankę. Potem pomagała mi wykonywać najdrobniejsze czynności. Zupełnie jakbym był znowu małym dzieckiem. Mama umiała reagować na brak woli i niemoc, które są typowe w depresji. Nie przymuszała, ale zachęcała do podejmowania zwykłych życiowych aktywności. Natomiast moja siostra kontaktowała się z lekarzami i terapeutami, a przy tym przejęła moje obowiązki biznesowe i finansowe. Kończyłem wtedy budowę domu w Anglii, a nie byłem w stanie nawet odbierać telefonu. Na dwa miesiące wyłączyłem go całkowicie. Bałem się ludzi, bałem się rozmów, jak ognia unikałem kontaktu ze światem. Dopiero kiedy mój przyjaciel i partner w biznesie przyleciał z Hongkongu, włączyliśmy razem telefon. A tam było z 600 nowych wiadomości", mówi Michał.


Michał Malitowski jest już na prostej. Wraca pomału do swoich obowiązków. Uczy już tańczyć, co bardzo lubi. Ma świadomość tego, że praca działa na niego terapeutycznie.  Na dodatek zakochał się, w tancerce, która kiedyś  w Honkongu uczyła się tańczyć w jego szkole.

Cały wywiad - tylko w nowym "Fleszu"!

Basia Kurdej Szatan i Kasia Cichopek na okładce Flesza

Michał Malitowski rozstał się z partnerką po 17 latach związku. Mają córkę, Lię. 

Michał Malitowski i Joanna Leunis w
East News

Zobacz także
Michał Malitowski w finale Tańca z gwiazdami

Michał Malitowski nie komentuje rozstania z Joanną Leunis, ale opublikował wymowne zdjęcie...

Michał Malitowski nie wróci do "Tańca z Gwiazdami"?

"Taniec z Gwiazdami" wraca jesienią! Czy tym razem Michał Malitowski zasiądzie za stołem jurorskim?

 

Michał Malitowski nie wróci do "Tańca z Gwiazdami"?
East News
TV-Show
"Taniec z Gwiazdami" wraca jesienią! Czy tym razem Michał Malitowski zasiądzie za stołem jurorskim?
"Taniec z Gwiazdami" wraca jesienią! Czy tym razem Michał Malitowski zasiądzie za stołem jurorskim?

Za nami finał 9. edycji show " Taniec z Gwiazdami ". Tym razem zwycięzcami zostali Joanna Mazur i Jan Kliment. Para od początku była faworytami zarówno jurorów, jak i widzów. Wszystkich zachwycały taneczne występy niewidomej sportsmenki. Ta edycja show różniła się jednak znacznie od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy w historii taneczne popisy gwiazd oceniało zaledwie troje jurorów: Ola Jordan, Andrzej Grabowski i Iwona Pavlović. Zabrakło Michała Malitowskiego , który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Juror pojawił się jednak w ostatnim, finałowym odcinku, więc zapytaliśmy go, czy wróci na stałe do programu w 10. edycji. Zobaczcie, co nam powiedział! Michał Malitowski nie pojawił się w 9. edycji "Tańca z Gwiazdami" Juror wziął udział tylko w finałowym odcinku

East News
Newsy
Michał Malitowski zdradził szczegóły ślubu i związku z Yuliyą Phillips! Kim jest i co naprawdę robi żona tancerza?
Michał Malitowski zdradza szczegóły swojego ślubu i opowiada o Yuliyi Phillips – kobiecie, która zmieniła jego życie na lepsze.

Od ślubu jurora „Tańca z gwiazdami” Michała Malitowskiego i jego żony Yuliyi Phillips minął ponad miesiąc. Ale tancerz nie ukrywa, że ceremonia była początkiem zupełnie nowego rozdziału w jego życiu. Michał przyznał publicznie, że walczył z silną depresją i gdyby nie pomoc specjalistów, rodziny i ogromne wsparcie żony, być może nie byłoby go dzisiaj na świecie. W rozmowie z „Party” Malitowski opowiedział, jak przewartościował swoje życie na wielu płaszczyznach. Tancerz podkreśla, że to miłość go uratowała, dlatego każdy dzień, który może spędzić z Yuliyą, stara się celebrować. Juror zdradził też, jak wyglądał jego kameralny ślub w Australii i czym naprawdę zajmuje się jego piękna małżonka, o której dotychczas nie było zbyt wielu informacji w polskiej prasie. Kim jest Yuliya Phillips, żona Michała Malitowskiego? Michał nie ukrywa, że gdy wygrał walkę z depresją, jego życie całkowicie się zmieniło. Kiedyś najważniejsza była dla niego praca, której niemal całkowicie się poświęcał. Dziś woli celebrować codzienność z żoną Yuliyą, żeby się nie rozdzielać, zdecydowali się też razem pracować. Państwo Malitowscy starają się pielęgnować swoją miłość: chodzą na randki, dbają, by mówić sobie „kocham cię”, mają nawet swoje codzienne rytuały! Jakie? Mimo napiętych grafików staramy się zacząć każdy dzień od przytulenia i od wypicia kawy, którą z reguły parzy dla nas Yuliya. Robi najlepsze cappuccino na świecie! Nie zapominamy o czułych słowach, trzymaniu się za rękę, nawet w stresujących sytuacjach. Wiesz, co jest dla mnie nowe? Że wreszcie mam to z wzajemnością! Moja kobieta też okazuje mi miłość i troskę w każdym momencie dnia, a nie tylko podczas wyjścia np. na kolację czy przyjęcie – zdradził w rozmowie z „Party”....

Michał Malitowski i Joanna Leunis w "DDTVN"
East News
Newsy
Michał Malitowski po 17 latach rozstał się z partnerką! W sieci pojawiło się oświadczenie Joanny Leunis
Michał Malitowski po 17 latach rozstał się z partnerką! W sieci pojawiło się oświadczenie Joanny Leunis

Związek Michała Malitowskiego i Joanny Leunis to już przeszłość! Uwielbiany przez widzów juror "Tańca z Gwiazdami" od siedemnastu lat tworzył szczęśliwy związek z tancerką Joanną Leunis. Joanna i Michał byli parą nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym- ich taneczne występy zachwycały fanów na całym świecie. Para m.in. dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzów świata w tańcach latynoamerykańskich! Kilka lat temu na Joanna Leunis i Michał Malitowski zostali rodzicami. W marcu 2016 roku na świecie pojawiła się ich ukochana córeczka Lia. Nasze szczęście jest przytłaczające. Chciałbym się nim podzielić. Nasza córeczka urodziła się dziś o godz. 15. Joanna urodziła i uczyniła mnie najszczęśliwszym facetem na tej planecie!- poinformował wówczas świeżo upieczony tata.  Niestety, teraz okazuje się Joanna Leunis i Michał Malitowski podjęli decyzję o roztaniu! Oświadczenie Joanny Leunis O tym, że Joanna Leunis i Michał Malitowski nie są już razem dowiedzieliśmy się z wpisu tancerki na Facebooku. Niestety, z krótkiego komunikatu opublikowanego w sieci jednoznacznie wynika, że ich związek nie przetrwał próby czasu. Ze smutkiem informuję wszystkich przyjaciół, kolegów, organizatorów i sympatyków tańca, że po 17 latach Joanna Leunis i Michał Malitowski nie pracują, nie tańczą i nie są już razem. Joanna Leunis dziękuje za wsparcie i zrozumienie. Joanna będzie mieszkała i pracowała poza Londynem i jak zwykle będzie kontynuować swoją pasjonującą pracę taneczną. Ma nadzieję, że wkrótce spotka się z wami wszystkimi i życzy wam wszystkiego najlepszego- czytamy na Facebooku.  Sam Michał Malitowski do tej pory nie skomentował informacji o rozstaniu ze swoją partnerką. Czy wkrótce odniesie się do oświadczenia...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik