Maria Czubaszek miała anoreksję
Newsy

Maria Czubaszek miała anoreksję?! Mąż gwiazdy: "Gdyby normalnie jadła, przeżyłaby nas wszystkich!"

Maria Czubaszek miała anoreksję?! Mąż gwiazdy: "Gdyby normalnie jadła, przeżyłaby nas wszystkich!"

Maria Czubaszek zmagała się z anoreksją? Niedawno na rynku ukazała się książka "Małżeństwo doskonałe - Czy ty wiesz, że ja cię kocham..." - czyli rozmowa Krystyny Pytlakowskiej z mężem, Wojciechem Karolakiem. W wywiadzie-rzeka muzyk jazzowy zdradził nieznane fakty z życia pisarki i satyryczki. Okazuje się, że artysta podejrzewał, że jego żona cierpiała na anoreksję! Nie lubiła jeść, Karolak musiał namawiać ją do zjedzenia czegokolwiek. Czubaszek uważała, że jest za gruba, nie wpływały na nią żadne argumenty.

 

Zobacz: Wzruszające szczegóły ich niezwykłego związku: książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe”

 

Znani, których pożegnaliśmy w 2016 roku. Wajda, Czubaszek, Skoczyńska... Nigdy ich nie zapomnimy!

Maria Czubaszek cierpiała na anoreksję?

Wojciech Karolak w rozmowie z Pytlakowską zdradził, że bardzo martwił się o żonę, która unikała jedzenia. W ich małżeństwie jednak nikt do niczego się nie zmuszał, więc muzyk próbował zwrócić jej uwagę w inny sposób niż natrętne namawianie:

Zawsze jadła z obowiązku, jak na lekarstwo, jakby to była konieczność, a nie coś przyjemnego. Trzeba zjeść, bo jak się nie zje, to się umrze. Od paru lat powtarzałem jej, że wygląda jak szkielet, i moim zdaniem po prostu ma anoreksję. Nieraz przychodziła pokazać, że coś sobie kupiła. Z jednej strony podobało mi się, ale z drugiej - te ciuszki, zawieszone na jej smukłej figurce, wyglądały jak dziecinne. Prosiłem więc, żeby zaczęła jeść, bo po prostu traci siły. I żeby jakoś obrzydzić jej tę szczupłość, mówiłem: "Pończochy masz luźne. Zobacz, jak to wygląda". Tak naprawdę mi to nie przeszkadzało, ale chciałem przemówić jej do rozsądku. A ona na to: "Coś ty! Przecież ja jestem strasznie gruba!”. Myślę, że z kultu szczupłości, jaki teraz panuje. A odkąd zaczęła pokazywać się w telewizji, gdzie kamera dodaje kilka kilogramów, to pewnie wpadła w panikę. Myślę, że gdyby normalnie jadła, nie wbiła sobie do głowy, że jest za gruba, to nas wszystkich by przeżyła. Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły - mówi Karolak. 

Mąż gwiazdy nie był świadomy, że Maria przyjmuje leki hamujące apetyt:

Zobacz, co stało na wierzchu w jej pokoju. To tabletki hamujące apetyt. Nawet nie wiedziałem, że takie ma. Gdyby była moim dzieckiem, palnąłbym ją w tyłek, siłą zaprowadziłbym do lekarza. Ale przecież nie mieliśmy takich zwyczajów, żeby się zmuszać do czegokolwiek. W każdym razie ostatnio nie widziałem, żeby coś jadła. - wyznaje Czubaszek. 

 

Zobacz: Maria Czubaszek spoczęła na Powązkach. Żałobnicy przynieśli papierosy i... parówki ZDJĘCIA

 

Maria Czubaszek zmagała się z anoreksją?

Maria Czubaszek miała anoreksję

 

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak. 

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak

Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
Newsy
Maria Czubaszek i Wojciech Karolak: "Powiedzmy coś optymistycznego"
On najpierw zakochał się w jej nogach, dopiero potem odkrył, że jest piekielnie inteligentna. Ona traktowała go jak księcia z bajki.

Umawialiśmy się na spotkanie we troje od mniej więcej dwóch lat. Jak Maria mogła, a najczęściej nie mogła, to Wojtek wyjeżdżał. Jak Wojtek był na miejscu, to Marysia przebywała gdzieś w Polsce. Dopiero gdy ukazał się bestseller – rozmowa Artura Andrusa z Marią Czubaszek „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” – spotkaliśmy się. Obiecałam, że nie będę zwracać uwagi na bałagan w ich mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Oświadczyłam, że nie trzeba zamykać psa i że nie jestem zainteresowana kolacją, zresztą u Karolaków rzadko się gotuje. Za to herbata była dobra i mocna. No i zapas papierosów też mieliśmy. Z niepalącymi Karolakowie się raczej nie umawiają. Cztery godziny rozmowy, dwie paczki mentolowych, prawie 100 stron spisanych z kasety. Oto statystyka. Śmiech jednak trudno przeliczyć na jednostki. I smutek również. A to była właśnie taka rozmowa. – Wojtek, gdzie się podziały Twoje organy Hammonda, które kiedyś stały w tamtym pokoju? Wojciech Karolak: Nie, nie, one są u mojego przyjaciela w Otwocku, jedynego serwisanta i miłośnika tych organów. – Uspokoiłeś mnie, bo przecież w latach 60. pojechałeś z Urbaniakiem do Szwecji zarobić na te organy, ale oszukaliście żony, że jedziecie uzbierać pieniądze na M-3. Ty wtedy nie byłeś jeszcze na szczęście z Marysią. Maria Czubaszek: Ja miałam wtedy kawalerkę w wieżowcu na Ścianie Wschodniej, gdzie z tymi organami później się wprowadził. Wojciech Karolak: Wtedy nie wiedziałem jeszcze o twoim istnieniu. Maria Czubaszek: Wówczas byłam już po rozwodzie z Czubaszkiem, za którego wyszłam, bo chciałam uciec z domu. No i… Czubaszek to piękne nazwisko. Wojciech Karolak: Każdy by się chciał nazywać Czubaszek. Maria Czubaszek:...

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak
Newsy
Maria Czubaszek nie żyje. Z mężem Wojciechem Karolakiem nigdy nie chcieli mieć dzieci
Maria Czubaszek zmarła w czwartek 12 maja.

Maria Czubaszek nie żyje. Zmarła w czwartek 12 maja. Czubaszek miała 76 lat. Mąż Marii Czubaszek, Wojciech Karolak to polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer. Karolak często pokazywał się publicznie z Marią Czubaszek. Para nie miała dzieci, nigdy nie chcieli powiększać rodziny, o czym Czubaszek mówiła wielokrotnie w udzielanych wywiadach - Czubaszek przyznała się nawet do aborcji. Ja nie wierzę w te mamy, które mówią, że są najszczęśliwsze przy tych dzieciach. Ja rozumiem, że rodzice kochają swoje dziecko i że się kocha dzieci, ale nie można żyć tylko dla dziecka. Trzeba mieć swoje życie [...]. Nie można się spełnić tylko przy pieluchach, zupkach, puciu puciu puciu i przy opiekowaniu się dzieckiem - powiedziała w jednym z wywiadów Czubasze. Maria Czubaszek urodziła się w 1939 roku w Warszawie. Zaistniała jako autorka tekstów satyrycznych dla znanych aktorów. Pisała również teksty piosenek, jej teksty śpiewały: Ewa Bem, Katarzyna Cerekwicka, Andrzej Dąbrowski, Renata Kretówna, Ewa Kuklińska. Na razie nie są znane przyczyny śmierci Marii Czubaszek.   Mąż Marii Czubaszek, Wojciech Karolak.   Maria Czubaszek z mężem Wojciechem Karolakiem.

Odszedł Wojciech Karolak
Bartosz KRUPA/East News
Newsy
Pięć lat po śmierci Marii Czubaszek odszedł jej ukochany mąż Wojciech Karolak
Byli ekscentryczną parą, która nie chciała mieć dzieci, żywiła się parówkami i wypalała tonę papierosów. I choć spędzali ze sobą tylko dwie godziny dziennie – stanowili duet doskonały, którego będzie nam brakować!

„Zauważyłem, że bez Marysi głupieję.  Przede wszystkim dlatego, że nie mam z kim rozmawiać, bo skończyły się w tym domu rozmowy o niczym, które były najpiękniejsze. W ogóle skończyły się rozmowy” , mówił Wojciech Karolak sześć lat temu w „Vivie!”, zaledwie kilka miesięcy po śmierci żony, uwielbianej satyryczki i pisarki Marii Czubaszek . Niemal przestał wychodzić z domu. Mówił, że nie potrafi związać się z inną kobietą, bo żadna nie ma szans zbliżyć się do ideału, jakim była dla niego Maria. Propozycje nagrań najczęściej odrzucał i tłumaczył, że wróci do pracy, dopiero jak minie epidemia koronawirusa. Niestety! O śmierci wybitnego polskiego jazzmana poinformował na Twitterze Hirek Wrona: „Wojciech Karolak usnął snem wiecznym. W spokoju i ciszy”. 23 czerwca w wieku 82 lat „Znaleziono go martwego w mieszkaniu. Pojutrze mieliśmy zaplanowane wspólne nagranie do dokumentu o starych jazzmanach. Znałem Karolaka od dziecka. Mieszkaliśmy koło siebie w Krakowie. Jako kolega – o osiem lat starszy – woziłem go na ramie roweru”, opowiadał reżyser Janusz Majewski. „Mieliśmy grać za dwa tygodnie. Niewyobrażalna strata… Wielki muzyk i cudowny człowiek. Każde granie z nim było wielką lekcją, a przebywanie najczystszą przyjemnością. Był człowiekiem niezwykłej klasy, pełnym niegdysiejszego wdzięku i cudownego humoru! Tacy ludzie nie powinni umierać” , napisał na Facebooku jazzman i przyjaciel Marek Napiórkowski. Wojciech Karolak był wybitnym muzykiem i kompozytorem, współpracował z elitą jazzu, m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Krzysztofem Komedą i Jarosławem Śmietaną. Grał na saksofonie, ale był przede wszystkim wirtuozem organów Hammonda, dzięki czemu zyskał miano „najwybitniejszego organisty w historii polskiego jazzu”. 2 lipca na pogrzebie muzyka...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik