Party Stories
Piotr Trojan
East News
Newsy

To Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. Do roli schudł 10 kilogramów: "Głód był straszny"

Piotr Trojan o filmie o Tomaszu Komendzie. Kto zagrał Tomasza Komendę?

Piotr Trojan to odtwórca głównej roli w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dramat jest oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła całą Polską. Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Za kratami spędził aż 18 lat i przeżył prawdziwe piekło na ziemi. Te wszystkie emocje i wielki dramat niewinnie skazanego Tomasza, musiał przekazać w filmie właśnie Piotr Trojan. W rozmowie z "naTemat", aktor opowiedział jak przygotowywał się do roli i jakie momenty były dla niego najtrudniejsze. 

Wszystko zaczęło się od castingów. Trwały bardzo długo. Najpierw wysyłaliśmy selftape, na którym nagrywaliśmy jedną z najbardziej hardcore’owych scen filmu. Miałem świadomość, jaka to jest trudna sprawa. Jednak jak pochłonąłem wszystkie dostępne materiały i przeczytałem książkę Grzegorza Głuszaka "25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy”, to wszystko bardzo to we mnie rezonowało. I przeniosło się na nagranie - powiedział Piotr Trojan w rozmowie z "naTemat". 

W przygotowaniu do roli, pomogła mu oczywiście rozmowa z Tomaszem Komendą. Chociaż spotkanie trwało krótko, to emocje bardzo udzieliły się aktorowi. 

Wydaje mi się, że jest bardzo dobry, wrażliwy. I na tym polega jego siła. Ja też czuję, że jestem wrażliwy, ale nie czuję w sobie takiej siły. [...] Trwało to godzinę, oglądaliśmy zdjęcia, była z nami cała rodzina. Śmialiśmy, żartowaliśmy, ale były też łzy. Pamiętam jak trzęsły mi się nogi. Tomek też był zestresowany. Wydaje mi się, że teraz, po roku, jest jeszcze silniejszy.

Do roli aktor schudł 10 kilo:

Miałem też specjalną dietę, bo musiałem schudnąć do kilku scen 10 kilogramów, a i tak jestem dość szczupły. Głód był straszny. Uczyłem się też mówić w sztucznych zębach – brałem je na spotkania ze znajomymi. W pewnym momencie już nie zauważali, że mam je na sobie - powiedział w rozmowie z natemat.pl

Zobacz także: Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia sprzątał klatki! Reakcja ludzi, których spotykał, była ZASKAKUJĄCA

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Sceny kręcone w więzieniu 

Sceny do filmu były kręcone w więzieniach w Wałbrzychu i Zabrzu, część powstała również w studiu. Piotr Trojan wspominał w rozmowie z "naTemat", że cele były tak małe, że można było dostać klaustrofobii.  Przy filmie pracował również konsultant, były osadzony, który tłumaczył ekipie co wyglądało dobrze, a co odbiegało od realiów więziennych. 

A co najbardziej wzruszyło Piotra Trojana podczas kręcenia filmu? 

[...] Relacja rodzinna, szczególnie Tomka z mamą. Również mam silną więź z mamą i braćmi. Kiedy poznałem jego braci, normalnych, fajnych facetów, pomyślałem sobie, a gdyby mojemu bratu coś się stało? Natychmiast miałem w sobie mnóstwo złości. Nie pozwoliłbym im nic zrobić. Moja mama nie przeżyłaby tego. Teresa przecież doskonale wiedziała, że jej syn jest niewinny i nic nie mogła zrobić.

Film o Tomaszu Komendzie "25 lat niewinności" wchodzi do kin już 18 września. Niewinny mężczyzna w więzieniu spędził 6540 dni. Teraz jego dramatyczną historię będziemy mogli dokładnie poznać wszyscy. 

Piotr Trojan
East News

To 34-letni Piotr Trojan wcielił się w Tomasza Komendę w filmie "25 lat niewinności". W rozmowie z "naTemat" opowiedział, jak wyglądała praca przy tej produkcji.

Piotr Trojan
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News
Newsy
Film o Tomaszu Komendzie w kinach od 18 września! W głównej roli Piotr Trojan
Edward Miszczak ogłosił, że 18 września do kin wejdzie film o Tomaszu Komendzie. Kto w nim zagra?

Sprawą Tomasza Komendy żyła cała Polska! Po latach wyszło bowiem na jaw, że mężczyzna został skazany za zabójstwo, którego nie popełnił. Tomasz Komenda spędził w więzieniu ponad 18 lat! Jego historia wstrząsnęła opinią publiczną. Do tego stopnia, że już niedługo na ekrany kin wejdzie film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Poznajcie szczegóły tej produkcji! Kto zagra Tomasza Komendę w filmie "25 lat niewinności"? Edward Miszczak podczas prezentacji wiosennej ramówki TVN ogłosił dokładną datę premiery filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Produkcja trafi do kin już 18 września. W głównej roli zobaczymy Piotra Trojana, którego widzowie mogą kojarzyć z takich seriali, jak choćby "Znaki", "Pułapka" czy też "Na Wspólnej". Obok niego w filmie pojawią się także między innymi Magdalena Różczka oraz Agata Kulesza.  Za reżyserię "25 lat niewinności" odpowiada Jan Holoubek, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut. Co ważne, film powstał za pełną zgodą Tomka Komendy oraz jego bliskich. Sprawa Tomasza Komendy Tomasz Komenda trafił do więzienia, gdy miał zaledwie 23 lata. Mężczyzna został oskarżony o brutalny gwałt i zabójstwo nastolatki, do którego miało dojść w Miłoszycach niedaleko Wrocławia w sylwestrową noc 1996/1997. Mimo braku twardych dowodów na to, że to właśnie Tomek Komenda dopuścił się tej okrutnej zbrodni, chłopak został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Jednak dzięki dociekliwości między innymi dziennikarzy w 2016 roku prokuratura wróciła do tej sprawy. W toku śledztwa wyszło na jaw, że Tomasz Komenda nie mógł popełnić tej zbrodni. W 2018 roku mężczyzna wyszedł na wolność. Tomek Komenda domaga się teraz odszkodowania od państwa w...

Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
East News
Newsy
Tomasz Komenda skomentował film o swojej dramatycznej historii. "Wciska w fotel" przyznaje mężczyzna
Już 18 września do kin wejdzie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Już 18 września do kin wejdzie głośny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Produkcja opowiada o dramacie Tomasza Komendy, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W 2018 roku, po 18 latach spędzonych w zamknięciu, mężczyzna został uniewinniony. Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską, a już od jutra wszyscy będą mogli zobaczyć, jaki koszmar przeżył niewinnie skazany Komenda. A jak on sam ocenia film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"? Jak prawdziwy jest film o Tomaszu Komendzie? Tomasz Komenda widział już głośną produkcję "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i był na premierze filmu. Teraz, w rozmowie z dziennikarzem programu Uwaga! TVN zdradził, jak ocenia produkcję opowiadającą o jego historii. Jak zareagował na pytanie, czy da się 18 lat zamknąć w 120 minut? Ja się na to zgodziłem, żeby ten film powstał. No i udało się, uważam, że się udało. Film naprawdę wciska w fotel  - Tomasz Komenda wyznał w programie TVN.  Chociaż film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do kin dopiero w piątek 18 września, to produkcja już została doceniona. Film zdobył aż pięć nagród podczas festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie.  Nie tylko Tomek zasługuje na opowiedzenie jego historii. Zasłużył na to także policjant Remigiusz Korejwo, który zaczął sam pracować nad sprawą i odkrył prawdę. To przykład dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych, jak powinna wyglądać służba społeczna - wprost.pl cytuje reżysera filmu Jana Holoubka. Wybieracie się do kina na film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"? Zobacz także:  Tomasz Komenda oświadczył się ciężarnej partnerce! Wzruszająca scena po premierze filmu "25 lat niewinności"! Film...

Piotr Trojan jako Tomasz Komenda w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Mat. prasowe
Newsy
Ojciec zamordowanej nastolatki błaga o wstrzymanie filmu o Tomaszu Komendzie: "Ja już nie mogę tego wytrzymać..."
Ojciec zamordowanej 15-letniej Małgosi prosi sąd by zakazał produkcji filmu o Tomaszu Komendzie. Ojciec ofiary Zbrodni Miłoszyckiej nie chce, żeby pokazywano jej postać w filmie. 

Ojciec bestialsko zamordowanej 15-letniej Małgosi już dwukrotnie prosił sąd we Wrocławiu, by zakazał produkcji filmu o Tomaszu Komendzie . Ojciec ofiary Zbrodni Miłoszyckiej nie chce, żeby pokazywano jej postać w filmie. Teraz będzie walczył o to w sądzie cywilnym.  Film o niesłusznie skazanym za potworną zbrodnię, Tomaszu Komendzie ma trafić do kin 18 września.  Zobacz także:  6540 dni w piekle. Tragiczna historia Tomasza Komendy jeszcze się nie skończyła... Ojciec ofiary Zbrodni Miłoszyckiej nie chce filmu o Tomaszu Komendzie Na początku marca ojciec ofiary Zbrodni Miłoszyckiej zgłosił w sądzie karnym we Wrocławiu, że zaplanowany na jesień film o Tomaszu Komendzie narusza jego dobra osobiste. Nie chce, żeby pojawiła się w nim jego córka Małgosia ani nikt z rodziny.  Nie będzie pokazywana w żadnym filmie. Ja tego nie mogę zrobić, jestem słabym człowiekiem. Sąd może zakazać realizacji filmu i koniec. - powiedział, co cytuje "Gazeta Wrocławska" Jednak wniosek ojca został odrzucony przez sąd "z uwagi na brak podstaw prawnych". Podczas kolejnej rozprawy, która miała miejsce 9 marca, ojciec Małgosi mówił:  Pokazywanie, jak ona tam leżała pod tą stodołą, to jest gnębienie nas. Przyszedł taki moment, że ja już tego nie mogę wytrzymać. Według informacji "Gazety Wyborczej", Pan Krzysztof zdecydował się oddać sprawę do sądu cywilnego. Pomiędzy rodzicami zamordowanej nastolatki a twórcami "25 lat niewinności. Sprawy Tomka Komendy" może dojść do procesu.  Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń i życia Tomasza Komendy przy pełnym wsparciu jego rodziny. Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i brutalne morderstwo 15-letniej Małgosi, do...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner