Maja Sablewska przeprasza Michała Szpaka
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/Marcin Jurkiewicz/East News
Newsy

Maja Sablewska przed laty skrytykowała Michała Szpaka w "X-Factor". Dziś szczerze przeprasza 

Maja Sablewska i Michał Szpak to zdecydowanie jedne z najbardziej kontrowersyjnych osób w polskim show-biznesie. Jak się okazuje, fani piosenkarza przez wiele lat nie mogli wybaczyć jej słów, które do niego skierowała.

Tych osób dziś nikomu nie trzeba przedstawiać. Zarówno Maja Sablewska, która od bycia menadżerką gwiazd została jedną z najbardziej rozpoznawalnych doradczyń wizerunkowych, jaki i Michał Szpak, którego cała Polska poznała dzięki programowi "X-Factor", dziś cieszą się ogromną rozpoznawalnością, zawrotną karierą i sporym gronem fanów. Jak się okazuje, kilka lat temu gwiazda powiedziała do młodego wokalisty słowa, które na dobre utkwiły w pamięci jego fanów, a zdanim niektórych, były one naprawdę okrutne. Teraz Maja Sablewska w końcu postanowiła szczerze za nie przeprosić.  

One powiększyły usta! Sablewska, Lis, Rozenek. A pamiętacie stare usta Woźniak-Starak?

Maja Sablewska przeprasza Michała Szpaka

Kiedy Michał Szpak zadebiutował w polskim show-biznesie, występując na scenie "X-Factora", było o nim naprawdę głośno. Młody chłopak z potężnym głosem i nietypowym, dość kontrowersyjnym - jak na tamte czasy - wyglądem, był na ustach całej Polski i okazał się prawdziwą sensacją! Wielu może zdziwić fakt, że kiedy jego kariera zaczynała nabierać tempa, postanowił odrzucić możliwość współpracy z Mają Sablewską, która wtedy uchodziła za jedno z najmocniejszych nazwisk wśród menadżerów gwiazd. Jak widać, nie stanęło mu to na drodze dalszego rozwoju, jednak czy wpływ na taką decyzję mogły mieć słowa Mai Sablewskiej, które powiedziała, kiedy po raz pierwszy zobaczyła go w programie? 

Fani Michała Szpaka do dziś pamiętają niewybredny komentarz gwiazdy, która postanowiła skomentować ubiór młodego wokalisty, a kiedy wszedł na scenę popularnego, muzycznego talent-show, ta kazała pościągać mu "świecidełka". Czy dziś żałuje swoich słów? Wszystko wygląda na to, że tak, bo właśnie podczas rozmowy z Michałem Szpakiem w podcaście "Oświeceni Hedoniści" postanowiła się z nich wytłumaczyć. Co więcej, ten temat jako pierwszy rozpoczął piosenkarz, a dawne słowa gwiazdy ocenił jako: "dość mocny policzek"!

Pojawiłem się na przesłuchaniu przed Wami. Reakcja publiczności nie była dla mnie znacząca. To był taki moment potwierdzenia, na jakim etapie rozwoju, tolerancji jesteśmy. Trochę się to zmieniło, jednak dość dużo brakuje nam, że ludzkie życie bywa kruche. To był dość mocny policzek - wyznał Michał Szpak. - Kiedyś napisałem ci w mailu, taki moment, kiedy powiedziałaś o tej błyskotce. Podeszła do mnie pewna kobieta i zapytała, czy gdzieś mam tę obrożę. Chciała ją kupić jako pamiątkę, rzecz symboliczną. Zrobiła się wielka burza. Każda ocena jest bezpośrednia i nieprzemyślana. Z perspektywy czasu wiem, że twój ruch dodał temu występowi więcej. Odebrałaś ten element, który trzeba było ściągnąć - dodał. 

Choć od tego wydarzenia minęła już dekada, jak widać niektóre rzeczy trudno zapomnieć. Czy dziś Maja Sablewska zdobyłaby się na równie mocny komentarz? Gwiazda nie ukrywa, że wtedy, zasiadając w jury "X-Factora", popełniła błąd. 

Jesteś kochany, ale muszę przyznać się do swojego błędu. (...) Zabolało Cię to wtedy? (...) Gdyby tak, to ja Cię za to serdecznie przepraszam. Powiem Ci, dlaczego to zrobiłam. Znałam Cię już wcześniej i czułam, co się szykuje. Pracowałam wcześniej z Dodą, Edytą. Znałam jednostki, które zmieniają świat muzyką i artyzmem. Zależało mi, żeby nikt nie ocenił cię z automatu - tłumaczyła Maja Sablewska.

Choć Michał Szpak przyznał, że te słowa wcale go nie zabolały, dla wielu jego fanów wciąż są czymś niedopuszczalnym. Po publikacji podcastu w mediach społecznościowych artysty natychmiast pojawiły się komentarze dotyczące Mai Sablewskiej i jej zachowania sprzed lat: 

- Ale pamiętam jak okrutnie Cię oceniła na scenie.... pierwsze wrażenie zostaje 😮 🙌
- Podziwiam za to, że potrafisz współpracować z kimś, kto na dzień dobry wyśmiał Cię. Niestety jestem pamiętliwa i nie potrafiłabym z panią Sablewską tak współpracować. 
- Nie żebym była bardzo pamiętliwa ale zrozumieć się nie da, jak można osądzać po wyglądacie. Hipokryzja pani Sablewskiej i tyle. Show rozumiem ale to było dla młodego wówczas Michała poniżające. Pozdrawiam serdecznie Pana Michała ❤

Na szczęście Michał Szpak wykazał się o wiele większą wyrozumiałością, a pozostali jego obserwatorzy stwierdzili, że każdemu z nas zdarzyło się niekontrolowanie powiedzieć głupotę, a później zmienić zdanie. Pamiętacie jeszcze tę sytuację z "X-Factora"? 

Zobacz także: "The Voice of Poland": Szykują się wielkie zmiany w jury! Kogo zabraknie w jesiennej edycji?

Michał Szpak od początku swojej zawodowej ścieżki wzbudzał ogromne kontrowersje. Jego występy w "X-Factor" za każdym razem wywoływały wiele emocji.

Maja Sablewska przeprasza Michała Szpaka
Wojciech OLSZANKA/East News

Fani piosenkarze nie zapomnieli jednak o komentarzu Mai Sablewskiej, który postanowiła powiedzieć, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy w programie. Dziś postanowiła przeprosić za swoje słowa.

Maja Sablewska w czerwonej sukience
East News

Na szczęście artysta nie jest aż tak pamiętliwy i przyznał, że jej słowa wcale go nie zabolały. 

Michał Szpak w okularach przeciwsłonecznych

Zobacz także
Marcelina Zawadzka i Michał Szpak na sesji zdjęciowej "Party"

Michał Szpak na wakacjach z Marceliną Zawadzką! Wiedzieliście, że się przyjaźnią?  

Adam Stachowiak z "The Voice of Poland" został ojcem

Gwiazdor "The Voice of Poland" został ojcem po raz drugi! "Jestem taki szczęśliwy! Dzidzia jest zdrowa..."

 

ONS
Newsy
Kukulska o Sablewskiej: "Jest inną osobą, niż ta którą znałam"
Natalia bez ogródek o swojej byłej przyjaciółce. Będzie wojna?

Kariera Mai Sablewskiej sięga czasów, kiedy była jurorka "X-Factor" prowadziła fanklub Natalii Kukulskiej . Stanowiska prezesa zarządzającego fanami gwiazdy pełniła perfekcyjnie. Z czasem zaprzyjaźniła się z Natalią i z relacji fan - idol przeszła na koleżeńską. Przez jakiś czas zajmowała się dzieckiem Kukulskiej, u której zamieszkała. Tam też poznała Katarzynę Kanclerz , ówczesną "carycę" Universal Music Polska. Kanclerz zaproponowała Mai pracę w wytwórni płytowej. Jak twierdzi Sablewska, kiedy przystała na tę ofertę, jej kontakt z Natalią rozmył się. W jednym z wywiadów menadżerka Toli Szlagowskiej przyznała nawet, że jej była idolka podcinała jej skrzydła i do dziś to robi, odmawiając np. pomocy, gdy ta szukała artystów do domu jurorów w "X-Factor". Natalia postanowiła jednak zdementować te wszystkie plotki w sposób bardzo konstruktywny. Z klasą opowiedziała jak rozpoczęła współpracę z Mają Sablewską i co ciekawe, jej relacja jest inna niż samej zainteresowanej. Co powiedziała? Przeczytajcie sami: - Odmówiłam wzięcia udziału w tzw. domu jurora. Miałam wtedy inne zobowiązania zawodowe, poza tym z Mają nie mam bliskiego kontaktu od dawna. Jeśli miałybyśmy znów coś razem robić, wolałabym najpierw odnowić znajomość na płaszczyźnie ludzkiej, a nie medialnej. Znam Maję z bardzo dobrej strony, znam jej pozytywne cechy. Była bardzo dobrą niańką i utalentowaną. Robiła fantastyczne zdjęcia, miała również mnóstwo pomysłów, jako osoba z mojego fanklubu, też. Byłam tą, która Maję dopingowała. Ona doskonale o tym wie. Kiedy Katarzyna Kanclerz zaprosiła ją do pracy w Universal, mówiłam: Idź, bo to fantastyczna szansa. Maja nie za bardzo chciała tam iść. Było jej dobrze z nami, a nam z nią. Chciała działać w moim...

Maja Sablewska obrażona
TV-Show
Maja Sablewska ujawnia kulisy programu "X Factor"! Dlaczego odeszła?
Maja Sablewska ujawnia kulisy programu "X Factor"! Dlaczego odeszła?

Maja Sablewska ujawnia kulisy programu "X Factor". W wywiadach gwiazda podkreślała wielokrotnie, że atmosfera na planie nie była zbyta fajna, co przyczyniło się do jej odejścia z produkcji. Kuba Wojewódzki nawet na wizji nie oszczędzał Mai Sablewskiej, co i rusz robiąc w jej stronę przytyki. Czesław Mozil mu wtórował, a to niekorzystnie wpływało na efekty wspólnej pracy. Muzyk opisał relacje na planie w swojej książce. Okazało się, że naprawdę nie było różowo. Mozil twierdzi jednak, że to Maja wprowadzała na plan "X Factora" nerwową atmosferę. Podobno często też obrażała się za byle co i nie przypadło jej do gustu, że została opiekunem grupy zespołów.  Teraz Maja Sablewska opowiedziała o kulisach muzycznego show w rozmowie z "Gwiazdami". Co powiedziała? Sprawdziłam się. Wyniki oglądalności mówią same za siebie. Tylko nie odnalazłam się w tym kółku wzajemnej adoracji. Nie zapomnę, jak w luźnej rozmowie z Czesławem i Kubą powiedziałam, że w tym programie trzeba mieć jaja, a Czesław na to: „No największe to masz Ty!” - powiedziała magazynowi "Gwiazdy". Chcielibyście, żeby "X Factor" powrócił na antenę?   Zobacz:  Są wyniki oglądalności programu Mai Sablewskiej w TVN. Hit czy klapa?​ Maja Sablewska ujawnia kulisy "X Factora" Gwiazda nie odnalazła się na planie show?

Maja Sablewska o Edycie Górniak
Newsy
Maja Sablewska komentuje występ Edyty Górniak na preselekcjach na Eurowizji
Maja Sablewska komentuje występ Edyty Górniak na preselekcjach na Eurowizji

Maja Sablewska skomentowała występ Edyty Górniak na polskich preselekcjach na Eurowizję 2016. Jak ocenia swoją byłą podopieczną? W rozmowie z "Party" gwiazda przyznaje: "Edyta była najlepsza"! Maja Sablewska o Edycie Górniak na Eurowizji Relacja Mai Sablewskiej i Edyty Górniak to sinusoida. Panie kiedyś wspólnie pracowały ze sobą, kiedy to Maja była jeszcze menadżerką gwiazd. Jednak rozstały się w nie najlepszej atmosferze. Nie brakowało wzajemnych oskarżeń, a nawet sprawy w sądzie! Ale teraz ich relacja jest bardzo poprawna. Maja w rozmowie z "Party" ocenia uczestników preselekcji na konkurs Eurowizja 2016: Dla mnie Edyta była najlepsza. Co do reszty mam ambiwalentne uczucia - przekonuje stylistka. Na Eurowizję jedzie jednak Michał Szpak! Nie sposób jednak nie zauważyć kilku podobieństw między wokalistką a diwą. Silny głos, wielki talent, przywiązanie do rodziny, perfekcja na scenie, ciekawe stylizacje dopracowane do perfekcji, a także występy w talent show (zarówno Edyta jak i Michał brali udział w Tańcu z Gwiazdami). Ciekawe, czy Michał powtórzy sukces Edyty na Eurowizji z 1994 roku.   Zobacz także: Michał Szpak pokazał teledysk do piosenki "Color Of Your Life". Europejczycy zachwyceni! A Wy? WIDEO   Edyta Górniak nie jedzie na Eurowizję. Maja Sablewska była przekonana, że to Edyta pojedzie na Eurowizję. Edyta Górniak i Margaret przegrały z Michałem Szpakiem.

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik