Maddinka, Martyna Ciechanowska
Instagram
Newsy

„To co się dzieje na profilach Maddinki to PRZEMOC!" - mówi medioznawczyni. „Trzeba z tym walczyć”!

Jak?
Tego, co dzieje się po śmierci blogerki modowej Maddinki (Czytaj: Nie żyje 27-letnia blogerka modowa Maddinka. Kim była Maddinka?) nie spodziewał się nikt. Zamiast współczucia i kondolencji hejterzy wypisują obrzydliwe rzeczy w Internecie pod adresem Maddinki oraz innych blogerów modowych.

Czytaj także: Nie żyje blogerka Maddinka. Internauci: „Zasłużyła na śmierć!”. Głos zabrała Korwin Piotrowska.

Zapytaliśmy medioznawczynię, Annę Jupowicz-Ginalską, co powoduje, że ludzie atakują zmarłą osobę? Czy rzeczywiście sprawia im to... przyjemność?

 
Skala nienawiści dotycząca Maddinki jest zaskakująca. Oczywiście można mówić o tym, że są to frustraci, tzw. trolle, zazdrośnicy czy osoby skrajnie nieczułe i nietolerancyjne, ale byłoby to zbyt proste. Wydaje mi się, że padliśmy wszyscy ofiarą – szczególnie Maddinka i Dominik z Bieżunia – ogólnego poczucia bezkarności, nieskrępowanej i źle pojmowanej wolności słowa, wiary w to, że w sieci pozostajemy anonimowi. Taka dzikość w wyrażaniu własnych opinii jest celowa i ma jedno zadanie: szkodzenie, sianie nienawiści, pastwienie się nad niemogącymi się już obronić ofiarami - słyszymy od medioznawczyni.
Jak mówi nam Jupowicz-Ginalska, to z powodu znieczulicy, którą Internet niestety promuje. Ale sądzi, że można z tym walczyć. Jak? Prawnie! Ale jest to zadanie dla nas jako społeczeństwa.
 
Należy przeciwstawiać się mu, nie wyrażając głośno zgody na brutalizację języka, wspierając tych, którzy tego potrzebują (vide: Majewski w koszulce Dominika). Jeśli przemoc (tak, przemoc!) językową stosują osoby na świeczniku, które mają być wzorami, to niestety, społeczeństwo podąża tą drogą – mówi nam Anna Jupowicz-Ginalska.
 
Czytaj także: Macademian Girl o szokujących komentarzach po śmierci blogerki Maddinki: „To powinno być ścigane!” A Wy zgadzacie się, że Internet spowodował znieczulicę?

Niedawno dzięki interwencji Karoliny Korwin Piotrowskiej i internautów zlikwidowano na Facebooku hejterski profil Zddechlinka. Jeden z kilku...
A Wy zgadzacie się, że Internet spowodował znieczulicę? Czy taki hejt można jakoś inaczej wytłumaczyć?

 
 
--> http://bit.ly/oh_so_casual
Posted by Maddinka on 30 kwietnia 2015
 
 
Nowy kapelusz <3 http://www.instagram.com/Maddinka \
Posted by Maddinka on 11 kwietnia 2015
Macademian Girl jest wytykana palcami za swój styl
ONS
Newsy
Macademian Girl o szokujących komentarzach po śmierci blogerki Maddinki: "To powinno być ścigane!"
Zgadzacie się z Macademian Girl?

Śmierć blogerki modowej Maddinki czyli Martyny Ciechanowskiej (Czytaj: Nie żyje 27-letnia blogerka modowa Maddinka. Kim była Maddinka? )  wstrząsnęła Internetem. Ale chyba jeszcze bardziej fala nienawiści w komentarzach, które zaczęli masowo wpisywać internauci na jej profilach społecznościowych. Pomiędzy kondolencjami i wyrazami współczucia znajdują się wpisy typu: "Dobrze, że zdechła" lub "Wszystkie blogerki modowe do piachu", "I dobrze jedną mniej" Czytaj więcej: Nie żyje blogerka Maddinka. Internauci: "Zasłużyła na śmierć!". Głos zabrała Korwin Piotrowska. To, co dzieje się w Internecie i jak wielka fala hejterskich komentarzy przetoczyła się przez profile społecznościowe, komentuje nam znana blogerka modowa Macademian Girl. Jej zdaniem pełne nienawiści i jadu wpisy powinny być karalne!   Ludzie często niestety nie widzą problemu i przechodząc obojętnie, pozwalają na tak jawną nienawiść. W końcu to "tylko" słowa,  "przecież w Internecie to nikogo nie skrzywdzi" . Tak się wydaje, ale nie zdają sobie sprawy, że te słowa mogą kogoś po drugiej stronie doprowadzić do odebrania sobie życia.    Niestety każdy kto ma teraz dostęp do sieci i klawiaturę, może anonimowo obrażać innych i nie ponosi żadnych konsekwencji. To coraz częściej czarna codzienność wielu portali internetowych.  – mówi nam Macademian Girl.   Macademian Girl komentuje przykre komentarze na temat zmarłej blogerki Maddinki   Osoby, które piszą te straszne komentarze pod informacjami o śmierci chłopca Dominika, który popełnił samobójstwo i to, co teraz dzieje się na profilach Maddinki powinny być ścigane. Oni już nie obronią, a to daje oprawcom poczucie bezkarności. Niestety uzasadnione bo jest na takie zachowanie ciche przyzwolenie. Nadszedł chyba czas na weryfikację czym jest właściwie pojęta wolność słowa i co powinno...

Jessica Mercedes
JR
Newsy
Magda Gessler ma pomóc w restauracyjnym interesie mamy Jessiki Mercedes! Co na to blogerka?
Jessica Mercedes broni restauracji swojej mamy

Na fanpage’u Vogule Poland , czyli stronie, na której wyśmiewane są pomyłki modowe i show-biznesowe, znalazł się apel o następującej treści: Droga pani Magda Gessler! Bardzo prosimy o zaopiekowanie się restauracją Flirt w Poznaniu należącą do mamy Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot. Przyda jej się pomoc. Zobaczcie zresztą sami: http://www.flirt.poznan.pl Do wpisu dołączone zostało zdjęcie restauracji, w której czas zatrzymał się, hen w PRL-u!   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); APELDroga pani Magda Gessler! Bardzo prosimy o zaopiekowanie się restauracją Flirt w Poznaniu należącą do mamy Jessica... Posted by Vogule Poland on  8 lipca 2015 Nie minęło kilka minut po zamieszczeniu ogłoszenia, gdy zareagowała sama Jessica Mercedes ! To nie jest restauracja mojej mamy! – napisała blogerka. Wtedy jeden z internautów wkleił screena z informacją, że przecież pod tym właśnie adresem znajduje się lokal należący do matki Jessiki. Wtedy blogerka doprecyzowała, co miała na myśli: Ale to nie są zdjęcia tej restauracji! To są zdjęcia sprzed 10 lat, nieistniejącej knajpy, która nie należała do mojej mamy:). Jak wygląda restauracja mamy Jessiki Mercedes w Poznaniu? Jak się okazuje, był to fałszywy alarm i Magda Gessler nie ma w restauracji mamy Jessiki nic do roboty. A my znaleźliśmy jak naprawdę wygląda restauracja "Flirt". Stylowo?    (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Rolnik szuka żony - kandydaci uczestników
Newsy
Rolnik szuka żony 2: Uczestnicy zaprosili wybranków do swoich domów! Jak wyglądają i kim są?
Mamy zdjęcia!

Rolnik szuka żony - trzeci odcinek za nami! Tym razem uczestnicy musieli wybrać tylko trzech kandydatów, którzy wprowadzą się do ich domu. Wcześniej, z wybraną piątką, spędzili cały dzień na wspólnych zabawach. Nie były to łatwe decyzje! Ale jednak udało się! Zobacz:  Rolnik szuka żony 2: Pierwsze spotkanie rolników z kandydatkami! Jak wypadli? Rolnik szuka żony - trzeci odcinek! Grzegorz do kolejnego etapu zaprosił: Mirellę, Paulinę, Małgosię, Justynę i Annę. Zobaczcie, kim one są:     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Paulina ma 21 lat i mieszka w Bielsku–Białej, którą uważa za idealne połączenie nowoczesnego miasta i tradycyjnej wsi.... Posted by Rolnik szuka żony TVP on  13 września 2015     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Mirella ma 20 lat i pochodzi z małej, kujawskiej miejscowości , gdzie mieszka do dziś. Nie wyobraża sobie życia w mieś... Posted by Rolnik szuka żony TVP on  13 września 2015   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Małgosia pochodzi ze Śląska i jest absolwentką Politechniki w...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner