Maddinka, Martyna Ciechanowska
Instagram

„To co się dzieje na profilach Maddinki to PRZEMOC!" - mówi medioznawczyni. „Trzeba z tym walczyć”!

Maddinka, Martyna Ciechanowska
Instagram
Tego, co dzieje się po śmierci blogerki modowej Maddinki (Czytaj: Nie żyje 27-letnia blogerka modowa Maddinka. Kim była Maddinka?) nie spodziewał się nikt. Zamiast współczucia i kondolencji hejterzy wypisują obrzydliwe rzeczy w Internecie pod adresem Maddinki oraz innych blogerów modowych.

Czytaj także: Nie żyje blogerka Maddinka. Internauci: „Zasłużyła na śmierć!”. Głos zabrała Korwin Piotrowska.

Zapytaliśmy medioznawczynię, Annę Jupowicz-Ginalską, co powoduje, że ludzie atakują zmarłą osobę? Czy rzeczywiście sprawia im to... przyjemność?

 
Skala nienawiści dotycząca Maddinki jest zaskakująca. Oczywiście można mówić o tym, że są to frustraci, tzw. trolle, zazdrośnicy czy osoby skrajnie nieczułe i nietolerancyjne, ale byłoby to zbyt proste. Wydaje mi się, że padliśmy wszyscy ofiarą – szczególnie Maddinka i Dominik z Bieżunia – ogólnego poczucia bezkarności, nieskrępowanej i źle pojmowanej wolności słowa, wiary w to, że w sieci pozostajemy anonimowi. Taka dzikość w wyrażaniu własnych opinii jest celowa i ma jedno zadanie: szkodzenie, sianie nienawiści, pastwienie się nad niemogącymi się już obronić ofiarami - słyszymy od medioznawczyni.
Jak mówi nam Jupowicz-Ginalska, to z powodu znieczulicy, którą Internet niestety promuje. Ale sądzi, że można z tym walczyć. Jak? Prawnie! Ale jest to zadanie dla nas jako społeczeństwa.
 
Należy przeciwstawiać się mu, nie wyrażając głośno zgody na brutalizację języka, wspierając tych, którzy tego potrzebują (vide: Majewski w koszulce Dominika). Jeśli przemoc (tak, przemoc!) językową stosują osoby na świeczniku, które mają być wzorami, to niestety, społeczeństwo podąża tą drogą – mówi nam Anna Jupowicz-Ginalska.
 
Czytaj także: Macademian Girl o szokujących komentarzach po śmierci blogerki Maddinki: „To powinno być ścigane!” A Wy zgadzacie się, że Internet spowodował znieczulicę?

Niedawno dzięki interwencji Karoliny Korwin Piotrowskiej i internautów zlikwidowano na Facebooku hejterski profil Zddechlinka. Jeden z kilku...
A Wy zgadzacie się, że Internet spowodował znieczulicę? Czy taki hejt można jakoś inaczej wytłumaczyć?

 
 
--> http://bit.ly/oh_so_casual
Posted by Maddinka on 30 kwietnia 2015
 
 
Nowy kapelusz <3 http://www.instagram.com/Maddinka \
Posted by Maddinka on 11 kwietnia 2015

Więcej na temat Maddinka Martyna Ciechanowska
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08