Macademian Girl jest wytykana palcami za swój styl
ONS

Macademian Girl o szokujących komentarzach po śmierci blogerki Maddinki: "To powinno być ścigane!"

Macademian Girl jest wytykana palcami za swój styl
ONS
Śmierć blogerki modowej Maddinki czyli Martyny Ciechanowskiej (Czytaj: Nie żyje 27-letnia blogerka modowa Maddinka. Kim była Maddinka?)
 wstrząsnęła Internetem. Ale chyba jeszcze bardziej fala nienawiści w komentarzach, które zaczęli masowo wpisywać internauci na jej profilach społecznościowych.

Pomiędzy kondolencjami i wyrazami współczucia znajdują się wpisy typu:

"Dobrze, że zdechła" lub "Wszystkie blogerki modowe do piachu", "I dobrze jedną mniej"

Czytaj więcej: Nie żyje blogerka Maddinka. Internauci: "Zasłużyła na śmierć!". Głos zabrała Korwin Piotrowska.

To, co dzieje się w Internecie i jak wielka fala hejterskich komentarzy przetoczyła się przez profile społecznościowe, komentuje nam znana blogerka modowa Macademian Girl. Jej zdaniem pełne nienawiści i jadu wpisy powinny być karalne!
 
Ludzie często niestety nie widzą problemu i przechodząc obojętnie, pozwalają na tak jawną nienawiść. W końcu to "tylko" słowa, "przecież w Internecie to nikogo nie skrzywdzi". Tak się wydaje, ale nie zdają sobie sprawy, że te słowa mogą kogoś po drugiej stronie doprowadzić do odebrania sobie życia.  Niestety każdy kto ma teraz dostęp do sieci i klawiaturę, może anonimowo obrażać innych i nie ponosi żadnych konsekwencji. To coraz częściej czarna codzienność wielu portali internetowych. – mówi nam Macademian Girl.

 

Macademian Girl komentuje przykre komentarze na temat zmarłej blogerki Maddinki

 

Osoby, które piszą te straszne komentarze pod informacjami o śmierci chłopca Dominika, który popełnił samobójstwo i to, co teraz dzieje się na profilach Maddinki powinny być ścigane. Oni już nie obronią, a to daje oprawcom poczucie bezkarności. Niestety uzasadnione bo jest na takie zachowanie ciche przyzwolenie. Nadszedł chyba czas na weryfikację czym jest właściwie pojęta wolność słowa i co powinno być dozwolone w przestrzeni publicznej. Bezkarne życzenie komuś śmierci czy obrażanie kogoś, to nigdy nie powinno mieć miejsca.
 

 

Nie znałam Maddinki, ale to jest bardzo smutna sytuacja, ogromnie współczuję jej rodzinie. To powinien być czas ukojenia i ciszy dla jej bliskich, a nie pretekst do internetowej jatki. Po tym co się stało w internecie, niezależnie czy były to fikcyjne konta czy rzeczywiste osoby, myślę że jest przed społeczeństwem bardzo duża lekcja do odrobienia. Lekcja dla tych którzy szerzą nienawiść i nie mniejsza, dla tych wszystkich, którzy widzą to na co dzień i nie reagują!


Czas publicznie zastanowić się nad tym, do czego prowadzi taki brak empatii. Gdy w teorii rozprawia się o "tolerancji", w praktyce słyszymy, że kolejna młoda osoba wybrała śmierć, bo nie mogła znieść bezwzględności otoczenia. Pamiętam gdy mnie 
dręczono w podstawówce tylko z powodu odmiennego pochodzenia, a teraz nadal piętnuje się ludzi z powodu orientacji, religii czy nie takich dżinsów. Nigdy tego nie pojmę, że ludzie ludziom ciągle gotują taki okrutny los. Uważam, że trzeba powiedzieć głośne STOP. Na blogu i Fan Page'u zawsze swoim przypominam o istocie tolerancji. O tym na czym ona polega i że zaczyna się od na prawdę banalnych rzeczy. Od tego, że podamy rękę drugiemu człowiekowi. Po prostu. To dla mnie bardzo ważne, czuję że to moja misja. Kolorowa moda pomaga mi ją wyrażać - stylem mówię o pięknie różnorodności, zachęcam czytelników do poszukiwnia własnego ja. Bo wytykanie kogoś palcami bo ma "głupią" fryzurę, nie stać go na drogie buty, albo "za dobrze się uczy" to dopiero początek. Przyzwolenie na takie zachowania już wśród dzieci, sprawia, że wyrastają z nich potem bezwzględni dorośli. Hejterzy czerpiący satysfakcję z wchodzenia z butami w cudze życie. Jeżeli nie zaczniemy naprawy od siebie i ludzi wokół nas, to nic się nie zmieni. - komentuje nam Macademian Girl.


 
Dla nas nic dodać nic ująć. Macademian Girl powiedziała to co najważniejsze, nie można pozwolić na bezkarną nienawidzić w Internecie.
Zgadzacie się z nami?
 
 
 
Najnowszy wpis -> http://bit.ly/subtle_boho_vibes
Posted by Maddinka on 8 maja 2015

 

 

 

Każda wariatka ma we włosach… kwiatka :D Kochani, skoro mamy lato to tym bardziej pozwólmy sobie na odrobinę modowego...
Posted by MACADEMIAN GIRL on 24 czerwca 2015

 

 

 

Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26