Jerzy Stuhr i Marianna Stuhr
WACLAW KLAG/REPORTER
Newsy

Macieja Stuhra wszyscy znają, a kim jest córka Jerzego Stuhra, Marianna?

Jerzy Stuhr doczekał się dwójki dzieci, ale nie wszyscy wiedzą, że Maciej Stuhr ma utalentowaną siostrę, która także skończyła artystyczne studia.

Jerzy Stuhr i jego żona Barbara doczekali się córki, gdy ich cieszący się dzisiaj popularnością syn, Maciej Stuhr miał już siedem lat. Początkowo między Maciejem i Marianną nie powstała wyjątkowa więź. Rodzeństwo żyło tak po prostu, obok siebie. Wynikało to nie tylko z różnicy wieku, ale również zupełnie odmiennych charakterów. Maciej Stuhr odgrywał rolę odpowiedzialnego, grzecznego brata, który był przewodniczącym szkoły. Marianna była głośna i pełna buntu. Zbliżyli się do siebie dopiero po latach.

Przez lata zazdrościłam koleżankom bliskich relacji z rodzeństwem, bo sama czułam, że takich nie miałam z Maćkiem - przyznała Marianna Stuhr w rozmowie z magazynem "Viva!".

Córka Jerzego Stuhra w młodości przeżyła dramat. Marianna Stuhr przeszła poważną operację

Urodzona w 1982 roku córka Jerzego Stuhra już jako nastolatka przejawiała artystyczny talent. Umiejętności Marianny dostrzegał też Maciej Stuhr, który już jako absolwent liceum poprosił młodszą siostrę, by pomogła mu przy scenografii. Wówczas było to dla niej wielkie wyróżnienie.

Zobacz także: Jerzy Stuhr wydał oświadczenie. "Podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję"

Jerzy Stuhr z córką Marianną
Artur Zawadzki/REPORTER

Pamiętam, że kiedy zaraz po liceum [przyp. red. - Maciej Stuhr] założył kabaret Po Żarcie i poprosił mnie o scenograficzną pomoc, czułam się bardzo wyróżniona. Głębokie lata 90., byłam jeszcze młodziutka. I szczęśliwa, że starszy brat mnie ceni i że poprosił mnie o pomoc – wcześniej robiłam jakieś scenograficzne drobnostki na zapleczu festiwalu PAKA w Rotundzie - powiedziała na łamach magazynu "Uroda życia".

Marianna Stuhr ma świadomość, że jej relacja ze starszym bratem nie była wzorem zżytego rodzeństwa. Ze względu na różnicę wieku w dzieciństwie czas spędzali oddzielnie. Gdy Maciej Stuhr organizował pierwsze prywatki pod nieobecność rodziców, Marianna czuła się na nim jak intruz, który psuje zabawę.

Marianna Stuhr odbiera kwiaty
WACLAW KLAG/REPORTER

Mój brat i ja to kompletnie dwa różne usposobienia. Na dodatek różnica wieku między mną a nim była dosyć felerna i w pewnym sensie zabrała nam wspólne dzieciństwo. (...) Maciek grał na pianinie, a ja śpiewałam lub popisywałam się tanecznie. Poza tym przez długi czas dzieliliśmy z sobą pokój. Olbrzymi, więc rodzice przedzielili nas regałem z książkami. (...) Nie było między nami szczególnej zażyłości, Maciek nie był też wobec mnie nadmiernie opiekuńczy z racji tego, że jestem młodszą siostrą. Są czasami tacy bracia, którzy „tatusiują” siostrzyczkom. On tak nie miał, ale za to był niesłychanie obowiązkowy. Kiedy mama poprosiła, żeby zaprowadził mnie na lekcje baletu lub z nich odebrał, robił to bez najmniejszego zająknięcia – do dziś wspominam to z rozczuleniem - wyjaśniła w rozmowie z magazynem "Uroda życia".

Marianna Stuhr unika mediów i niewiele wiemy o jej życiu prywatnych, ale dowiedzieliśmy się, że w wieku 22 lat stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Lekarze podejrzewali, że ma nowotwór. Jej stan zdrowia wymagał skomplikowanej operacji w okolicach kręgosłupa. Córka Jerzego Stuhra musiała podpisać zgodę na zabieg, w której godziła się z ewentualnymi konsekwencjami - paraliżem, a nawet śmiercią.

Marianna Stuhr z córką
Artur Zawadzki/REPORTER

To była taka bardzo przyspieszona lekcja dorastania dla mnie. Teraz z perspektywy czasu wydaje mi się, że wcześniej wszystko było beztroskie i błogie. Zgoda na operację była taką pierwszą ważną decyzją w moim życiu - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

Córka Jerzego Stuhra też została krakowską artystką

Poważna operacja była trudnym doświadczeniem w życiu córki Jerzego Stuhra, ale na szczęście zakończyła się sukcesem. Marianna mogła rozwijać swój artystyczny talent, zostając absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. To był dopiero początek jej kariery.

Marianna Stuhr na wystawie
WACLAW KLAG/REPORTER

W 2011 roku Marianna Stuhr uzyskała tytuł doktora. Z rodzinnego Krakowa przeprowadziła się do Warszawy, gdzie mieszka z mężem. Jej wybrankiem jest Polak wychowany w Stanach Zjednoczonych, z którym doczekała się córki i syna, urodzonych kolejno w 2012 i 2015 roku.

Ojciec z powodów zawodowych od lat bywa tu nieustannie, mama zaczęła przyjeżdżać coraz częściej, bo bardzo pomaga mi przy dzieciach. Rok temu siedzieliśmy przy stole w moim domu i mówiliśmy, że to było nie do wymyślenia, że ta rodzina będzie się spotykać w Warszawie, bo tak dla wszystkich będzie najprościej. I dobrze. Przynajmniej mamy szansę na namiastkę życia rodzinnego - powiedziała w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Zobacz także: Karolina Korwin-Piotrowska mocno o incydencie z Jerzym S.: "Zero litości dla kierowców pod wpływem"

Na co dzień Marianna Stuhr pracuje jako projektantka i graficzka. Jej prace możemy oglądać w mediach społecznościowych. Córka Jerzego Stuhra prowadzi Instagram, na którym możemy oglądać ją w pracowni.

Marianna Stuhr z Jerzym Stuhrem
Artur Zawadzki/REPORTER

Marianna Stuhr na premierze książki
Artur Zawadzki/REPORTER

Maciej Stuhr na gali Orłów
Piotr Molecki/East News

Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Styl Gwiazd
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Styl Gwiazd
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Styl Gwiazd
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik