Reklama

PZPN ogłosił, że Zbigniew Boniek wybrał nowego selekcjonera, którym został Jerzy Brzęczek. Nowy selekcjoner zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 lipca. Zastąpi Adama Nawałkę, który kończy współpracę z polską kadrą po 5 latach. Nowy selekcjoner w przeszłości grał w Lechu Poznań czy Górniku Zabrze, występował w reprezentacji Polski. Jako trener prowadził ostatnio Wisłę Płock. Najwięcej emocji wzbudza jednak fakt, że nowy selekcjoner prywatnie jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego. To on stoi za sukcesem Kuby i jest jego przyjacielem. Po tragedii, która spotkała Kubę, gdy był dzieckiem ( jego ojciec na jego oczach zabił jego mamę) pomógł mu podnieść się. Teraz eksperci zastanawiają się, czy dzięki nowemu trenerowi, Kuba Błaszczykowski odzyska władzę w drużynie i zostanie nowym kapitanem!

Zobacz: Zawsze w cieniu męża. Jak wygląda żona nowego trenera polskiej kadry? ZOBACZ

Zobacz także

Błaszczykowski odzyska opaskę kapitana?

Kuba Błaszczykowski w przeszłości był kapitanem polskiej reprezentacji za kadencji trzech kolejnych selekcjonerów, ale gdy trenerem został Adam Nawałka, zdecydował o tym, żeby opaska kapitana trafiła do Roberta Lewandowskiego. Ta decyzja bardzo pozytywnie wpłynęła na grę Roberta w polskiej kadrze - odzyskał pewność siebie, stał się bardzo skuteczny. Teraz jednak po Mundialu Robert znalazł się w ogniu krytyki - zarzuca mu się, że nie interesuje się innymi zawodnikami, jest skupiony tylko na sobie, a po meczu z Senegalem zamiast pójść do szatni z kolegami z drużyny i poważnie z nimi porozmawiać, poszedł do żony po buziaka. Czy teraz w związku ze zmianą selekcjonera, nastąpi też zmiana kapitana? Czy wujek Kuby Błaszczykowskiego zdecyduje o tym, że piłkarz odzyska opaskę?


- Na pewno nie spodziewam się, że Jurek postąpi bez wyczucia. Ale wykluczyć żadnych ruchów nie można. Jako nowy trener wejdzie do drużyny i najpierw pozna sytuację, rozezna się w różnych uwarunkowaniach. I na pewno dostrzeże między innymi to, że Lewandowski jest nadal bardzo ważny. Jak o tej sytuacji myślę, to jestem spokojny, bo Jurek ma dar kierowania ludźmi, dogadywania się. Jest rozmowny, elokwentny, sprawiedliwy - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Aleksander Kłak, który grał razem z Brzęczkiem.

Problem jednak w tym, że przyszłość Błaszczykowskiego w kadrze wciąż jest niepewna. Przed Mundialem mówiło się, że po turnieju może zakończyć przygodę z polską reprezentacją. Podczas turnieju w Rosji nie rozegrał wszystkich spotkań, walczył z kontuzją. Jednak jakiś czas temu w jednym z wywiadów Kuba mówił, że sam nie zamierza odejść z reprezentacji.

- Nie zrezygnuję z niej. Z marzeń się nie rezygnuje. Zdaję sobie sprawę, że czas płynie i kiedyś przyjdzie ten moment, że będę za słaby, ale sam nie zrezygnuję. To dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy - mówił Kuba.

Czy Błaszczykowski powinien zostać kapitanem?

ZOBACZ: Nowy trener kadry stoi za sukcesem Błaszczykowskiego! To Jerzy Brzęczek zajął się piłkarzem po tragicznej śmierci matki!

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem polskiej kadry

East News
Reklama

Czy nowy trener odda opaskę kapitana Kubie?

East News
Reklama
Reklama
Reklama