Książę William i księżna Kate - archiwalne zdjęcia Książę William i księżna Kate na meczu Książę William i księżna Kate w czasach studenckich Książę William i księżna Kate wracają z imprezy Książę William i księżna Kate - jak się poznali?
Książę William i księżna Kate - archiwalne zdjęcia
East News
Kate nad łóżkiem miała plakaty z księciem Williamem...
1/8
Książę William i księżna Kate - archiwalne zdjęcia
East News

Już w poniedziałek, 17 lipca, książę William wraz z księżną Kate i dziećmi przyjeżdżają do Polski. Książęca para spędzi w Polsce dwa dni. Warto przed ich pierwszą wizytą w naszym kraju poznać kilka faktów z ich życia. Czy to prawda, że księżna Kate była fanką Williama, a nad swoim łóżkiem wieszała jego plakaty? Ile zapłacił William, żeby zasiąść w pierwszym rzędzie podczas pokazu mody z udziałem Kate? I czy to prawda, że Kate specjalnie poszła na studia w Szkocji, żeby poznać Williama? 

Jak poznali się William i Kate Middleton?

W 2001 roku książę rozpoczął naukę na szkockim Uniwersytecie w St Andrews na kierunku historia sztuki. Szybko złapał dobry kontakt z koleżanką z roku, Kate Middleton. 

Na początku byliśmy przyjaciółmi. Nic nie wskazywało na to, by było to coś innego. Potem zaczęliśmy spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Okazało się, że mamy wspólne zainteresowania, dużo wspólnych tematów. I tak zaczęliśmy być ze sobą - wyznał w jednym z wywiadów William.

Czy to był przypadek, że William i Kate znaleźli się na tej samej uczelni i na tym samym roku? Nie! Według dziennikarki Katie Nichol, autorki książki "Kate: Przyszła Królowa", Middleton została przyjęta rok wcześniej na uczelnię w Edynburgu, ale zrezygnowała ze studiów. Dlaczego? Książę William po skończeniu Eton College postanowił zrobić sobie rok przerwy od nauki, który wykorzystał na podróże i udział w akcjach charytatywnych. Kate zatem odczekała rok i złożyła dokumenty do St Andrews, aby być na tym samym roku co William!

via GIPHY

 

Okazuje się, że Kate od najmłodszych lat była fanką księcia i marzyła o tym, żeby z nim być. Przeczytajcie dalszą historię ich miłości na kolejnych slajdach.  

 

ZOBACZ: Wiemy, gdzie William i księżna Kate zamieszkają w Polsce! Miejsce dla nich wybrał... Andrzej Duda!

2/8
Książę William i księżna Kate na meczu

Gdy okazało się, że William pójdzie na studia właśnie w Szkocji, tysiące młodych dziewcząt zaczęło składać papiery właśnie na uczelnię St Andrews. Ponoć osobą, która namówiła Kate do tego, żeby poszła na studia tam gdzie książę, była jej mama Carol. 

– Z pewnych źródeł wiemy, że Kate nie poszłaby do St. Andrews, gdyby Williama tam nie było. Poszła tam by usidlić księcia i jej się to udało – zdradza historyk Robert Lacey.

Nie od razu jednak stali się parą. Razem z innymi studentami wynajęli mieszkanie i prowadzili studenckie życie.

- Najpierw mieszkaliśmy ze sobą jako przyjaciele, wspólnie z grupą innych znajomych, ale z czasem zaczęliśmy patrzeć na siebie inaczej- wyjawił kiedyś książę. 

Kiedy zaczęło między nimi iskrzyć? 

3/8
Książę William i księżna Kate w czasach studenckich

William oszalał na punkcie Kate Middleton, gdy zobaczył ją w przezroczystej sukience podczas pokazu mody na uczelni. Okazuje się, że książę zapłacił 200 funtów, by siedzieć podczas pokazu w pierwszym rzędzie

– Kate nie powiedziała Williamowi, w czym wystąpi, więc gdy wyszła na wybieg w bieliźnie i przezroczystej sukience, William zaniemówił – mówi dziennikarka ABC Katie Nicholl.

William podczas pokazu odwrócił się do swojego kolegi i powiedział: „Wow. Kate jest seksowna”.

Metamorfoza Kate była dla wszystkich zaskakująca, bo wcześniej Middleton ubierała się skromnie i z klasą. Co wydarzyło się potem? Zobacz kolejny slajd!

4/8
Książę William i księżna Kate wracają z imprezy

Ponoć William jeszcze tego samego wieczoru próbował pocałować Kate, ale ona szybko odrzuciła jego zaloty, bo wtedy spotykała się z innym studentem. Ostatecznie jej chłopak poszedł jednak w odstawkę i Kate na poważnie zaczęła traktować swoją znajomość z księciem. Zwłaszcza, że od samego początku robił na niej wielkie wrażenie... Jak wspominała w wywiadach pierwsze spotkanie z księciem?

- Chyba zrobiłam się czerwona jak burak kiedy cię zobaczyłam. Byłam bardzo nieśmiała – wyznała Williamowi.

Czy to prawda, że Kate jako nastolatka wieszała nad łóżkiem plakaty z Williamem? Książę wypomniał jej to w jednym z wywiadów! Zobacz kolejny slajd...

Zobacz: Ile ma wzrostu? Jak poznała Williama? Sekrety księżnej Kate... Co ty tak naprawdę o niej wiesz? QUIZ

via GIPHY

 

5/8
Książę William i księżna Kate - jak się poznali?

Jako nastolatka Kate Middleton nad łóżkiem wieszała plakaty z księciem Williamem. Książę w jednym z wywiadów wypomniał jej to :)

– Chciałby. To była reklama Levisów – broniła się Kate.

 – To byłem ja w Levisach – odpowiedział jej książę. 

Kate nie chce się do tego przyznać, ale są świadkowie, którzy twierdzą, że rzeczywiście to zdjęcie Williama miała nad swoim łóżkiem. Pewnie, jak miliony innych nastolatek w tym czasie :)

Gdy Kate zaczęła być z Williamem, jej znajome sugerowały, że to dla niej wielkie szczęście i zaszczyt. Co wtedy odpowiadała księżna?

- To raczej on ma szczęście, że może chodzić ze mną.

Dlaczego po kilku latach związku Kate i William rozstali się? Zobacz kolejny slajd!

6/8
Książę William i księżna Kate na początku związku

Brytyjskie media często analizowały jej zachowanie i podkreślały, że Kate poszła na uczelnię z zamiarem poderwania księcia i jej się to udało. Kate nigdy nie planowała zrobić kariery zawodowej, jej planem było związać się z Williamem i założyć rodzinę. Po studiach pracowała w sklepie odzieżowym, a później w firmie cateringowej rodziców. Przez cały ten czas spotykała się z Williamem, ale ich związek był dosyć burzliwy. Media nazywały ją  „Watie Katie” (Czekająca Katie), bo choć przez kilka lat spotykała się z Williamem, książę zwlekał z oświadczynami. W końcu Kate straciła cierpliwość i w 2007 roku zerwała z nim.

via GIPHY

 

Co działo się z nimi w tym czasie? Dlaczego w końcu wrócili do siebie, ale nie chcieli powiedzieć królowej o swoich zaręczynach?

ZOBACZ: Królowa nie akceptowała ich związku, rozstali się na dwa lata - 10 ciekawostek o Kate i Williamie!

7/8
Książę William i księżna Kate jako narzeczeni

Po rozstaniu z Kate, William stał się stałym bywalcem londyńskich klubów. Spotykał się też z innymi kobietami. Balowała też Kate, która często widywana była w tych samych klubach co William.

via GIPHY

 

Ostatecznie w 2009 roku William znów zaczął być widywany z Kate. Para wróciła do siebie, a Kate była przekonana, że tym razem książę już na pewno jej się oświadczy. I w końcu doczekała się! Zaręczyli się 16 listopada 2010 roku, czyli rok po powrocie do siebie. Ukochany podarował jej pierścionek swojej matki, Diany - 18-karatowy, z szafirem i 14 diamentami. Dlaczego William zwlekał z tym, żeby poinformować królową o swoich zaręczynach?

8/8
Książę William i księżna Kate jako studenci

Okazuje się, że o swoich zaręczynach para poinformowała królową Elżbietę… 5 minut przed publicznym ogłoszeniem tej wiadomości. Mówiło się, że królowa nie akceptuje związku Williama i Kate, bo Middleton nie ma arystokratycznych korzeni. Mimo sprzeciwu królowej, William poślubił Kate 29 kwietnia 2011 roku, a Middleton stała się pierwszą od 350 lat kobietą bez arystokratycznych korzeni, która poślubiła następcę brytyjskiego tronu. 

via GIPHY