Wiadomość o pogarszającym się stanie zdrowia Elżbiety II sprawiła, że członkowie rodziny królewskiej natychmiast porzucili swoje obowiązki i ruszyli w kierunku szkockiej posiadłości Balmoral, gdzie przebywała Jej Wysokość. Choć większość krewnych nie zdążyła zobaczyć królowej przed śmiercią, to ostatecznie po księciu Karolu i księżnej Annie do zamku dotarli książę Andrzej, hrabia Edward i jego żona Sophie, a także książę William i książę Harry. Nadal wiele mówi się o nieobecnych żonach braci - Meghan Markle i księżnej Kate. W przypadku jednej z nich powody są już jasne.

Reklama

Księżna Kate została z dziećmi, Meghan Markle zatrzymały... obawy?

Podobnie jak jego starszy brat książę Harry nie zdążył pożegnać Elżbiety II. Do Balmoral przybył jako ostatni, gdy już cały świat wiedział, że jego babcia nie żyje. Wcześniej w Szkocji wylądował książę William, który pędził z Aberdeen, by pożegnać Jej Wysokość. Choć w każdym ważnym momencie towarzyszyła mu ukochana, tym razem księżna Kate została w Windsorze.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto go odziedziczy?

Doug Peters/Press Association/East News

Żona księcia Williama opiekowała się w zamku trójką dzieci. Był to szczególny dzień w ich życiu - nie tylko z powodu śmierci babci. Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis po raz pierwszy byli w nowej szkole, do której zostali zapisani po przeprowadzce. Przekazano, że księżna Kate może dołączyć do męża później.

Rex Features/East News

Do lecącego do Aberdeen samolotu książę Harry wsiadł sam - bez Meghan Markle. Jak przekazała brytyjska prasa, filantropka zdecydowała się zostać w Londynie. Zrezygnowała jednak z udziału w charytatywnej gali WellChild. Warto przypomnieć, że książę Harry i Meghan Markle przerwali wizytę w Niemczech z powodu niepokojących doniesień o Elżbiecie II.

Zobacz także
Joe Giddens/Press Association/East News

Mówiło się, że Meghan Markle może dołączyć do męża później. Wiemy już jednak, że tak się nie stało. W piątek, 9 września książę Harry jako pierwszy opuścił Balmoral rano - sam. Jeden z królewskich ekspertów, korespondent BBC Nicholas Witchell zasugerował, że być może Meghan Markle obawiała się, że "może nie zostać ciepło przyjęta" przez rodzinę królewską.

RUT / SplashNews.com/East News

Zobacz także: Brytyjska prasa żegna królową Elżbietę II w wyjątkowy sposób. Te okładki przejdą do historii

Reklama

W mediach społecznościowych na Meghan Markle już wylewa się krytyka, jednak pozostając obiektywnym, należy przyznać, że każda jej decyzja spotkałaby się z ostrą reakcją części internautów. Wcześniej pojawiły się głosy, według których żona księcia Harry'ego nie powinna zostać dopuszczona do Elżbiety II w tak ważnym momencie.

Rex Features/East News
PPE/SIPA/SIPA/East News
Reklama
Reklama
Reklama