księżna Diana, książę Karol księżna Diana, książę Karol księżna Diana, książę Karol Książę William, książę Harry książę Karol, księżna Diana
księżna Diana, książę Karol
East News
Kto jest odpowiedzialny za wypadek? Dziś mija 20 lat od śmierci Diany...
1/5
księżna Diana, książę Karol
East News

Dokładnie dzisiaj, 31 sierpnia mija 20 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku w Paryżu - Diana z ówczesnym partnerem, Dodim Al-Fayedem, wyjechała z luksusowego hotelu Ritz, a za nią pojechali paparazzi. Najprawdopodobniej flesze aparatów oślepiły kierowcę limuzyny Henry'ego Paula - mężczyzna stracił panowanie nad autem i uderzył nim w ścianę tunelu, którym jechali. Kierowca limuzyny i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Gdy przyjechała karetka, księżna Diana jeszcze  żyła. Przewieziono ją do szpitala, ale tam niestety zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

 

Więcej tutaj: Karol nigdy nie kochał Diany? "Ludzie pobierają się z miłości. Ale rodziny królewskiej to nie dotyczy"

 

Co ciekawe, w 2003 roku udało się dotrzeć do jednego z prywatnych listów księżnej Diany do swojego sekretarza. Napisała w nim, że jej śmierć była... ZAPLANOWANA! Przez kogo? I dlaczego zależało komuś na jej śmierci?

 

Co dokładnie znajdowało się w tym liście? Zobaczysz wszystko w naszej galerii!

 

Zobacz też: Księżna Diana: jak wyglądałaby dzisiaj?

 

Więcej: Taśmy księżnej Diany: książę Harry był wpadką?

2/5
księżna Diana, książę Karol
ONS

Księżna Diana w odręcznym liście do swojego sekretarza Paula Burrella napisała:

Oni planują wypadek mojego samochodu, awarię hamulców (...), aby Karol mógł się ponownie ożenić - napisała księżna Diana, w domyśle mając romans Karola z księżną Camillą.

Ale to koniec... Księżna Diana miała bać się o swoje życie jeszcze z jednego powodu! Jakiego?

3/5
księżna Diana, książę Karol
East News

To nie koniec! Powód, dla którego Diana obawiała się o swoje życie, był jeszcze jeden... Podobno na miesiąc przed wypadkiem Diana wyznała Al Fayedowi-ojcu, że obawia się o własne życie. Co ciekawe, księżna Diana miała być w ciąży! Diana i Dodi zamierzali ogłosić swoje zaręczyny w poniedziałek - ale zginęli nocą z soboty na niedzielę.

 

Co prawda, śledztwo obaliło ten wątek, ale głosy że ciąża Diany była niewygodna dla Elżbiety II i Filipa - i że prawda o "muzułmańskim następcy tronu" mogłaby znacznie nadwyrężyć wizerunek rodziny królewskiej - są dość wymowne.

4/5
Książę William, książę Harry
East News

Myślicie, że śmierć księżnej Diany była zaplanowana i odpowiedzialny za nią jest ktoś z rodziny królewskiej? Czy to jednak był tylko wypadek?

5/5
książę Karol, księżna Diana
East News

Księżna Diana - z pozoru kochające się małżeństwo, a tak naprawdę jedna wielka tajemnica...

Więcej na temat Księżna Diana Książę Karol