Meghan Markle smutna, prawie płacze
EastNews

Książęce pary są zdruzgotane! Poruszające oświadczenie rodziny królewskiej

Meghan Markle smutna, prawie płacze
EastNews

Książęce pary opublikowały wzruszające oświadczenia w mediach społecznościowych. Meghan i Harry oraz Kate i William są głęboko poruszeni tragedią, która ma miejsce w Australii. Miliony hektarów płonie, a coraz więcej ludzi traci dobytki swojego życia. Niszczycielskie płomienie trawią kontynent i cały świat ze smutkiem przygląda się tym dramatycznym wydarzeniom. Wiele światowych gwiazd solidaryzuje się z Australią, zamieszczając wpisy w mediach społecznościowych, ale również przekazując pieniądze (m.in. Pink i Selena Gomez). Również brytyjska rodzina królewska postanowiła dodać otuchy Australijczykom. 

Zobacz także: Właściciel restauracji nie wpuścił do środka księżnej Meghan i księcia Harrego! Co się stało?

Tragedia, która rozgrywa się w Australii, wstrząsnęła całym światem. Artyści, sportowcy, politycy i inne znamienite osobistości łączą się w bólu z mieszkańcami tego kontynentu. Brytyjska rodzina królewska także jest poruszona tym ogromnym dramatem. Zarówno William i Kate jak także Meghan i Harry opublikowali w mediach społecznościowych wpisy, na znak solidarności z Australijczykami. 

- Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni informacjami o pożarach, które niszczą domy, majątki i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są teraz ze wszystkimi ludźmi i społecznościami, które dotknęła ta katastrofa. Wysyłamy najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragedii oraz wspieramy strażaków, którzy nieustannie ryzykują życiem, aby ratować życie innych - napisali Kate i William. 

Meghan i Harry również nie pozostali obojętni w tej sprawie. Książęca para z ogromnym smutkiem patrzy na to, co dzieje się w Australii. 

- Nasze myśli i modlitwy są skierowane do tych w całej Australii, którzy nadal mierzą się z niszczycielskimi pożarami. Jesteśmy porażeni coraz częstszym występowaniem tego typu klęsk żywiołowych [...]. Ten globalny kryzys środowiskowy jest teraz opisywany jako ekobójstwo. Łatwo jest czuć się bezradnym, ale zawsze jest sposób, by pomóc - czytamy w oświadczeniu Meghan i Harrego. 

Szacuje się, że w gigantycznych pożarach spłonęło już 3 miliony hektarów lasów i buszu. Nie ma nadziej, że w najbliższym czasie sytuacja uległa poprawie. Słowa wsparcia oraz wsparcie finansowe codziennie napływa do Australijczyków z całego świata. W Polsce do zbiórek nawołują m.in. Maja Ostaszewska, Karolina Korwin Piotrowska, Martyna Wojciechowska.

Kate i William wydali swoje oświadczenie w tej sprawie za pośrednictwem Instagrama. 

Obydwie pary do swoich oświadczeń dołączyły wstrząsające zdjęcia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Our thoughts and prayers are with those across Australia who are continuing to face the devastating fires that have been raging for months. From areas we are personally connected to such as the communities and people we visited in New South Wales in 2018, to the fires in California and parts of Africa, we are struck by the increasingly overlapping presence of these environmental disasters, including of course the destruction of the Amazon which continues. This global environmental crisis has now been described as Ecocide. It’s easy to feel helpless, but there’s always a way to help. To find out how you can lend your support, please see the links below to help as we have. https://fundraise.redcross.org.au/drr (@redcrossau) https://www.rfs.nsw.gov.au/about-us/fundraising (@nswrfs) https://www.cfa.vic.gov.au/about/supporting-cfa#donate-cfa Photo © @nswrfs / @dale_appleton / Jay Elai

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

 

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51